چرا تتر همچنان گزینه اول معامله‌گران است؟

تتر USDT

تتر (USDT) همچنان گزینه اول اکثر معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال است. علی‌رغم مسائلی که همواره تتر درگیر آن بوده است مانند عدم پشتیبانی یک به یک با دلار و یا مشکلات بانکی در مورد iFinex، همچنان بیشترین استفاده را در میان ارزهای با ثبات (Stablecoins) دارد.

تتر بیشترین سهم را میان ارزهای باثبات در بازار دارد

علی‌رغم تلاش سایر پروژه‌ها، بازار USDT سهمی بالای 97 درصد را در میان ارزهای با ثبات دارد. علی‌رغم انتظارات برای سقوط USDT، تاکنون تیم این پروژه به خوبی توانسته است عرضه این ارز را مدیریت کند. بدترین اتفاقی که تاکنون برای تتر افتاده است، ریزش قیمت آن به 0.85 دلار طی اتفاقات اکتبر سال گذشته بود. اما با وجود این اتفاق، پس از آن نیز کماکان USDT انتخاب اول معامله‌گران است.

در سال 2019، تتر‌ موجودی در گردش خود را از حدود 2 میلیارد توکن به بالای 4.108 میلیارد توکن افزایش داد. علاوه بر این، ارزهای چند لایه که به شبکه اتریوم منتقل مس‌شوند نیز با سرعت بیشتر و کارمزد کمتری قابل تراکنش هستند. همین اتفاق باعث شد که تتر بر پایه شبکه اتریوم ERC20 محبوبیت بیشتری پیدا کند و به صرافی‌های بیشتری راه پیدا کند.

تتر‌ توانسته است خودش را به بدبینانش ثابت کند، و تاکنون توانسته است علی‌رغم همه مشکلات به خوبی نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال را تامین نماید. البته تتر اکنون تا حدودی توسط بازارهای آتی بر مبنای دلار تهدید شده است. اما تاکنون، عمده معاملات بیت کوین در بازارهای عادی مبتنی بر تتر‌ است و از طرفی تتر‌ هم برنامه هایی برای ورود به بازارهای آتی نیز دارد.

پیاده‌سازی روی بلاکچین‌های مختلف

علاوه بر تمام این ویژگی‌ها، تتر به خوبی در حال پیاده سازی ارز خود روی بلاکچین‌های مختلف است، مانند آنچه که پیشتر در مورد بلاکچین ترون رخ داد و ارز تتر مبتنی بر بلاکچین ترون منتشر شد. این کار می‌تواند در آینده منجر به نفوذ بیشتر تتر به صرافی‌ها و بازارهای مختلف شود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط