چرا قیمت بیت کوین پس از هاوینگ به سرعت بالا نمی رود

هاوینگ و قیمت بیت کوین

به منظور پیش بینی قیمت بیت کوین، تحلیلگران به طور کلی به الگوهای و رویدادهای بازار قبلی نگاه می کنند. دو هاوینگ بیت کوین که قبلاً رخ داده است ممکن است نشانه هایی از آنچه بعد از هاوینگ بعدی اتفاق می افتد را ارائه دهد، و ممکن است آن جهش بزرگی که انتظار می رود وجود نداشته باشد.

معاملات آخرهفته برای بیت کوین که یک بار دیگربا قیمت 10 هزار دلار انجام شده بود، خوب بوده است. با وجود عدم پذیرش سریع در آن سطح و سقوط بیتکوین به 9،600 دلار تا قبل ازاینکه زیرقیمت 9،800 دلار تسویه شود، این حرکت دوام چندانی نداشت.

نمودار، شکل دیگری از “Bart Simpson” را به نمایش می گذارد که بیت کوین هفته را با ادغام در منطقه ی 9 هزار دلار شروع می کند. روند صعودی از سر گرفته نخواهد شد، مگر اینکه سطح جدید بالاتری از 10.500 دلار وجود داشته باشد و تحلیلگران از صبح امروز در مورد بازگشت به 9،300 دلار صحبت می کنند.

امیدواری هاوینگ بیت کوین

با وجود اینکه کمتر از 78 روز تا هاوینگ مانده است، بحث در مورد اینکه آیا قیمت ها قبلاً  فاکتور گرفته شده یا خیر، بالا گرفته است. نظرها تقریباً به طور مساوی بین آن هایی که معتقدند قیمت ها در فاکتور نیستند و یک جهش وجود خواهد داشت و کسانی که فکر می کنند برعکس اتفاق می افتد، تقسیم شده است.

چانگ پنگ ژاوو، رئیس بایننس، با پست اخیر خود که نمودارهایی نشان می دهد که بازارهای مسطح هاوینگ های قبلی را دنبال می کنند، به نظر می رسد که به سمت گروه دوم متمایل شده است.

ممکن است که تاریخ آینده را پیش بینی نکند و همبستگی، علیت را ثابت  نکند، نگاه کنید که بعد از هاوینگ چه اتفاقی می افتد، طبق تاریخ، بازار ها نا کارآمد هستند.

هاوینگ بیت کوین

در حقیقت، بازارها برای چند ماه با دنبال کردن هاوینگ در سال 2012 مسطح ماندند. در سال 2013 آنها با افزایش بسیار زیاد در حدود 8000٪ ، از 13 دلار تا 900 دلار، شروع به اجرا کردند.

بازار نزولی در سال 2014 دنبال شد و سپس میزان حرکت در سال بعد منجر به هاوینگ 2016 شد. پس از آن یکی از فعالیتهای اندک تا سال 2017 رخ داد که حرکتی دوباره آغاز شد و بیت کوین از حدود 1000 دلار به بیش از 20،000 دلار رسید.

سال 2018 بازار نزولی بود و سال 2019 رشد کندی داشت که تا به امسال نیز ادامه دارد. اگر تاریخ نظم داشته باشد، قبل از اینکه بیت کوین  باسرعت بالا رود تا بالاترین سطح جدید در سال 2021 دست یابد، می تواند دوباره به منطقه 6 تا 8 هزار دلاری برای بقیه سال 2020 بازگردد.

 

براساس این نمودارها عادلانه خواهد بود كه بگوییم كه هاوینگ بیت کوین باعث صعودی شدن بازار در سال قبل و سال بعد می شود اما در سالی که هاوینگ اتفاق می افتد، خیر.

 

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط