روز پیتزای بیت کوین مبارک؛ بیت کوین هایی که برای خرید پیتزا خرج شدند اکنون کجا هستند؟

روز پیتزا بیت کوین

حدود 10 سال پیش، شخصی 10،000 بیت کوین را برای خرید دو عدد پیتزا پرداخت کرد. اما پس از این خرید، چه اتفاقی برای آن بیت کوین ها افتاد؟ Coinfirm این موضوع را بررسی کرده است.

امروز دهمین سالگرد اولین خرید رسمی توسط بیت کوین است. در 22 مه 2010، برنامه نویسی به نام Laszlo Hanyecz اولین خرید تجاری توسط بیت کوین را به ثبت رساند و برای خرید دو عدد پیتزای پاپا جونز مبلغ 10،000 بیت کوین پرداخت کرد. این تعداد بیت کوین که در آن زمان 41 دلار ارزش داشت، در حال حاضر و بر اساس قیمت کنونی بازار، ارزشی حدود 92.5 میلیون دلار دارد.

ممکن است از خودتان بپرسید که برای این 10 هزار بیت کوینی که برای خرید دو عدد پیتزا خرج شده، چه اتفاقی افتاده است؟

گرانت بلیسدل، بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی یک شرکت تحلیل بلاکچین با نام Coinfirm، در پاسخ به این سوال طی ایمیلی به کوین تلگراف گفت: “با گذشت سال ها این وجوه به آدرس های زیادی منتقل شده اند.” وی افزود: “برخی از این بیت کوین ها در یک صرافی که در حال حاضر غیر فعال است، قرار دارند، در حالی که برخی از آنها نیز در یک والت بسیار ارزشمند حفظ شده اند. وی همچنین گفت:

به نظر می رسد بخشی از این 10000 بیت کوین در BTC-e نقد شده است.

صرافی BTC-e در سال 2011 تاسیس شد، اما در سال 2017 و در پی دستگیری مقامات آن به اتهام پولشویی، به ناچار تعطیل شد. همچنین بخش دیگری از این میزان بیت کوین های پیتزا هنوز در یک کیف پول بسیار ارزشمند قرار دارد.

شرکت Coinfirm در ردیابی بیت کوین های پیتزا کشف کرد که 5.79٪ از این میزان بیت کوین ها به یکی از ارزشمندترین کیف پول های بیت کوین حال حاضر راه پیدا کرده است. این کیف پول اکنون با سرمایه ایی حدود 579  واحد بیت کوین معادل مبلغی بالغ  بر 500 میلیون دلار، دوازدهمین کیف پول بزرگ و ارزشمند در فضای بیت کوین است.

بلیسدل گفته است که هرکسی این آدرس را دارد، از جاهایی دیگری هم بیت کوین جمع آوری کرده و ارزش فعلی این کیف پول نزدیک به 500 میلیون دلار بیت کوین است. وی اظهار داشته که: احتمالا صاحب این بیت کوین های پیتزا فردی معروف است که در اوایل شروع به کار بیت کوین آن را خریده است. وی افزود:

ما نمی دانیم این آدرس متعلق به چه کسی است. البته به نظر نمی رسد که این آدرس به یک واحد تجاری مانند صرافی یا کیف پول وابسته باشد. عملکرد صاحب این آدرس با هویتی ناشناس، همانند ساتوشی به نوعی جالب و مرموز است. 

روز 22 مه سال 2020 روز مهمی بود زیرا با یادآوری خاطره روز پیتزا ی بیت کوین ، تیتر اخبار جهان را به خود اختصاص داد و منجر به اتفاقات جالبی شد. از جمله BitFlyer که اقدام به ارسال پیتزا به افراد نیازمند کرد، و همچنین آندریاس آنتونوپلوس که دیگر رویدادهای مربوط به خرید های اولیه توسط بیت کوین را زنده کرد و به آنها رنگ و وبویی تازه بخشید.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط