هشدار سناتورهای آمریکا به حامیان لیبرا فیسبوک

لیبرا فیسبوک

سناتورهای ایالات متحده به سه نفر از حامیان لیبرا فیسبوک درباره خطرات عضویت در آن هشدار می‌دهند.

گفته شده، سه نفر از حامیان لیبرا که در حال بررسی مجدد مشارکت خود در ارز دیجیتال فیسبوک هستند، هشدارهایی مبنی بر شرکت در این طرح از طرف سیاستمداران ایالات متحده دریافت کرده اند.

نامه سنا، مشکلات فیس بوک مشکلات شما نیز هست

طبق مقاله ای که بلومبرگ در تاریخ 9 اکتبر منتشر کرد، از طرف دو نفر از سناتورهای ایالات متحده، نامه ای به ویزا، مسترکارت و استریپ ارسال شده است. در این نامه، آنها به این سه غول پرداخت فشار آورده اند تا پیامدهای نظارتی لیبرا با دقت بیشتری بررسی کنند.

این گزارش یک هفته پس از انتشار شایعاتی مبنی بر دلسرد شدن شرکت ها از مشارکت در ارز دیجیتال فیسبوک منتشر شد. پی پال، که سابقا عضو لیبرا بوده و سپس از مشارکت خارج شده است اظهار میدارد كه از آن دسته از پیامدهایی كه ممکن است این نامه در بر داشته باشد، می ترسد. در آخرین پیام سناتورها آمده است که:

فیس بوک در حال حاضر در تلاش است تا با مشکلات عظیمی از قبیل نقض حریم خصوصی، گمراه سازی، دخالت در انتخابات، تبعیض و کلاهبرداری مقابله کند و در کنترل این قصور هنوز توانایی خود را نشان نداده است. شما باید نگران باشید که هرگونه ضعف در سیستم های مدیریت ریسک فیسبوک، به نقاط ضعفی در سیستم های شما تبدیل خواهد شد که ممکن است نتوانید به طور موثر آنها را کاهش دهید.

 واکنش شدید پیش بینی شده

شرود براون یکی از نویسندگان این نامه، به عنوان یک دموکرات ارشد در کمیته بانکداری سنا شناخته می‌شود. همانطور که کوین تلگراف گزارش کرده است، این کمیته نگاه بسیار شکاکانه ای نسبت به لیبرا دارد و جلسات متعددی را ترتیب داده که در آن مدیران اجرایی را در مورد برنامه های خود مورد بازجویی سخت قرار داده است.

به نظر می رسد که آقای براون میخواهد بگوید که بی اعتمادی عمومی نسبت به فیسبوک به معنای بی اعتمادی به فعالیت های مالی آن است. سخنان وی تکرار کننده ی پیش بینی بروز مشکلات کوتاه مدتی است که توسط برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، پیش از این نیز به وجود آمده بود.

وی با اضافه کردن این که شک دارد لیبرا تا پیش از سال 2023 اجرایی شود، به طور مختصر میگوید:

فیسبوک تا به امروز در مرکز توجه تعدادی از دولت ها در سراسر جهان بوده است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط