کدام ارزها آینده روشنی دارند؟ معرفی 5 ارز دیجیتال با فاندامنتال قدرتمند

رتبه بندی FCAS

یکی از معتبرترین سیستم‌های رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال بر اساس قدرت پروژه و فاندامنتال، رتبه‌بندی FCAS است. در این مطلب به معرفی 5 ارز برتر این رتبه بندی می‌پردازیم.

برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، بررسی معیارهای فاندامنتال پروژه‌های گوناگون مورد نیاز است. از آنجا که تکنولوژی بلاکچین یک تکنولوژی جدید می‌باشد، دارای اصطلاحات و معیارهای متفاوت با آن چیزی است که تاکنون در دنیای فناوری شنیده‌ایم. از طرفی، تعداد پروژه‌های بلاکچین و ارز دیجیتال به قدری گسترده است که شاید بررسی تک تک آن‌ها زمان‌بر باشد. در این صورت یکی از بهترین ابزارهای کمکی برای پیدا کردن یک پروژه مطمئن برای سرمایه‌گذاری، سیستم‌های امتیازدهی و رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال است. یکی از معتبر‌ترین سیستم‌های موجود، رتبه بندی FCAS است. در ادامه این نوشته، 5 ارز برتر این رتبه بندی معرفی شده اند.

اتریوم ؛ برازنده پادشاهی آلت کوین ها

فاندامنتال اتریوم رتبه بندی FCAS

اتریوم بزرگ ترین آلت کوین بازار است. این ارز با امتیاز 957 و گرید S، برترین ارز دیجیتال رتبه بندی FCAS می‌باشد. پروژه اتریوم یکی از کاربردی‌ترین پروژه‌های حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند بر بستر بلاکچین برنامه‌نویسی کنند و قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارها غیرمتمرکز خود را توسعه دهند. “ویتالیک بوترین” مغز متفکر اتریوم است. این جوان روسی در سال 2014 ایده اتریوم را مطرح کرد و این ارز به سرعت توانست جایگاه دوم بازار را از چنگ لایت کوین در بیاورد. اتریوم یکی از آینده‌دارترین پروژه‌های ارز دیجیتال می‌باشد، خصوصا اینکه آپگرید مهم این شبکه یعنی اتریوم 2.0 احتمالا تا پایان سال 2020 اجرایی خواهد شد.

ایاس ؛ ارمغان مقیاس‌پذیری و سرعت

فاندامنتال ایاس رتبه بندی FCAS

ایاس بزرگترین ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده (DPoS) است. این ارز با امتیاز 913 و گرید S، دومین ارز دیجیتال برتر رتبه بندی FCAS می‌باشد. در حالی که یکی از مشکلات بزرگ اتریوم، عدم توانایی پردازش‌های زیاد در زمان محدود و مقیاس‌پذیری پایین به سبب استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) است، ایاس به خوبی توانسته با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام نمایندگی شده، نقاط ضعف اتریوم را به نقاط قوت خود تبدیل کند. تراکنش‌ها در ایاس بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر است و این شبکه قابلیت انجام بیش از 10 هزار تراکنش در ثانیه را دارد. همانند اتریوم، ایاس نیز بستری برای برنامه‌نویسی بر پایه بلاکچین و توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) می‌باشد. بزرگترین نقطه ضعف ایاس نسبت به اتریوم بحث تمرکززدایی است. در زمان نوشتن این مقاله، 7000 گره در حال فعالیت در شبکه اتریوم می‌باشند. این در حالی است که تعداد کل گره‌های شبکه ایاس برابر 200 است. به یاد داشته باشیم که یکی از ویژگی‌های انقلابی استفاده از تلکنولوژی بلاکچین، تمرکززدایی است.

0x ؛ یک توکن آینده‌دار

فاندامنتال زیرو اکس رتبه بندی FCAS

زیرو اکس (0x) یک توکن بر بستر شبکه اتریوم است. این ارز با امتیاز 906 و گرید S، سومین ارز دیجیتال برتر رتبه بندی FCAS می‌باشد. در میان حباب ICO که در سال 2017 شکل گرفت و در آن سرمایه بسیاری از افراد با سرمایه‌گذاری اشتباه روی توکن‌های بی ارزش و شت‌کوین ها از بین رفت، توکن‌هایی وجود داشتند که نشان دادند پروژه‌های تکنولوژی محور هستند و آمده‌اند تا به معنی واقعی کلمه، یک مشکل مشخص را حل کنند. پروژه زیرو اکس نیز این‌گونه است. این پروژه به منظور حل مشکل ارتباط بین توکن‌های مختلف در شبکه اتریوم و پرداخت درون‌شبکه‌ای ارائه گردیده است. زیرو اکس در واقع ارائه دهنده مبادلات به صورت غیرمتمرکز روی شبکه اتریوم است. بنابراین اگر از نظر شما پروژه اتریوم یک پروژه آینده دار است، بدون شک زیرو اکس نیز بخش قابل توجهی از این آینده مثبت اتریوم را تشکیل خواهد داد.

چین لینک ؛ انقلاب اوراکل‌ها

چین لینک

چین لینک (ChainLink) بزرگترین توکن بازار ارزهای دیجیتال است. این توکن با امتیاز 899 و گرید A، چهارمین ارز دیجیتال برتر رتبه‌بندی FCAS می‌باشد. اگر به دنبال یک پروژه تکنولوژی محور برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، قطعا چین لینک می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. چین لینک بر روی اوراکل ها تمرکز کرده است. اوراکل عاملی است که اطلاعات واقعی را پیدا و تایید می‌کند و این اطلاعات را در بلاکچین ثبت می‌نماید تا در قرارداد‌های هوشمند استفاده شود.

کاردانو ؛ تیمی از متخصصان و دانشمندان

کاردانو

کاردانو خود را نسل بعدی بلاکچین و قراردادهای هوشمند می‌داند. این ارز با امتیاز 892 و گرید A، پنجمین ارز دیجیتال برتر رتبه بندی FCAS می‌باشد. شهرت کاردانو به استفاده از برترین متخصصان و دانشمندان حوزه رمزنگاری در بلاکچین خود است. بنیان‌گذار این پروژه “چارلز هاسکینسن” هم‌بنیان‌گذار سابق اتریوم می‌باشد. اگر برای سرمایه‌گذاری به دنبال پروژه‌ای هستید که دارای تیمی قدرتمند، خلاق و دانش‌محور باشد، بی شک اولین گزینه کاردانو است. سه تیم به صورت جداگانه در حال توسعه بخش‌های ریز و درشت کارادانو می‌باشند. کاردانو می‌خواهد امنیت بیت کوین، سرعت لایت کوین و قراردادهای هوشمند پیشرفته‌تر از اتریوم را در یک بلاکچین جای دهد.

2+
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط