این لحظه ناپایدار فرصتی برای ارز دیجیتال است که وارد جریان اصلی شود

ویروس کرونا و بیت کوین

کرونا و ارز دیجیتال : با تأثیر کرونا که هنوز بازارهای مالی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و تریلیون‌هایی که توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی برای خنثی کردن بحران اقتصادی مستقرشده‌ اند، نگرانی‌هایی درباره‌ی این‌که این لحظه شیوع ارز دیجیتال است، وجود دارد.

به‌نظر می‌رسد این محیط ناپایدار برای این‌که  ارز دیجیتال از سایه‌ها خارج شود و به یک دارایی مناسب و جایگزین قانونی برای اقتصادهای مستقر در فیات تبدیل شود، مناسب است. به نظر می‌رسد با پروپوزال‌هایی برای ارز دیجیتال، برخی قانون‌گذاران کنگره ایالات متحده چنین تصور می‌کنند.

طی چند هفته، ما زندگی خود را بدون هیچ مشکلی درخانه هایمان محدود کرده‌ایم و تمرین دوری از اجتماع را ادامه می‌دهیم. با این زمینه می‌توان باور داشت که هر کاری ممکن است.

اما آیا ایالات متحده و سایر جهان آمادگی پذیرش و استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال و نوآوری‌های مربوط به بلاکچین را دارند؟

با توجه به همه اثرات اقتصادی و سیاسی که با به کارگیری نوآوری‌ها به وجود می آید، فناوری مختل کننده است. جای تعجب نیست که ساختارهای حقوقی برای تنظیم رفتار برای جامعه‌ای از فناوری های جدید استفاده می کند، همیشه از خود فناوری‌ها عقب مانده است. موارد نظارتی پیرامون انجماد سرمازا جنین، قمار آنلاین یا توزیع موسیقی دیجیتالی نمونه های خوبی است.

پدران بنیانگذار ما وقتی تصمیم گرفتند ساختارهایی را برای اداره دموکراتیک این کشور ایجاد کنند، به هیچکدام از این‌ها فکر نمی کردند. ارز دیجیتال و فناوری‌های بلاکچین در زمینه‌ی نظارتی هیچ تفاوتی باهم ندارند. آژانس هایی که وظیفه دارند از مصرف کنندگان درمورد اوراق بهادار، نظارت بر ارز و اطمینان از انصاف در تجارت کالاها محافظت کنند، برای دستیابی به عملکرد این فناوری پیچیده ، محتاط عمل می کنند.

ما باید به طور واضح و مشخص تعیین کنیم که چه طیفی از قراردادهای هوشمند خرد را می‌توان در دادگاه اجرا کرد.

کمبود مقررات اصلی و قانونی مانع از تصویب گسترده است. خدمات مالی، عناوین دارایی و حسابداری مالیاتی همگی نیاز به مقررات جدید دارند تا بتوانند واقعیت‌های تغییر یافته حاصل از فناوری‌های بلاکچین را تغییر دهند. ما باید به روشنی مشخص کنیم كه قراردادهای هوشمند در دادگاه می توانند چه میزان اجرا شوند. قبل از به کارگیری گسترده فناوری‌های بلاکچین، نیاز به افزایش محافظت از حریم خصوصی نیز وجود دارد. بدون پایه های اساسی، اعتماد به این فن آوری جدید با ترسی که ما از روابط اجتماعی، شناسایی، پول، شهرت و غیره داریم، دشوار خواهد بود. این امر با توجه به نیاز فوری برای بازسازی سیستم های مالی ما آسان نخواهد بود اما برای بسیاری از شغل های ما چرا.

فراتر از چالش های قانونی، موانع همیشگی برای پذیرش کاربر وجود دارد که این ها مانع از پذیرش مقیاس گسترده ارزهای دیجیتال است. با وجود همه مسائل مربوط به ارز فیات، امنیت سنتی که رژیم فعلی خدمات مالی ما ارائه می دهد، راحتی زیادی را به دنبال دارد. اگر یک سارق، کارت اعتباری شما را بدزدد، بودجه شما دوباره پر می شود. اگر بانکی ورشکست شود ، حداکثر 250،000 دلار توسط شرکت بیمه فدرال تأمین می شود و اگر کمک های مالی و بسته های محرک اقتصادی به نتایج مورد نظر خود برسند، وفاداری ما به سیستم بانکی متمرکز فعلی رشد خواهد کرد.

وارد شدن ارزهای دیجیتال به جریان اصلی بازارهای مالی

برای این‌که دنیای جدید ارز دیجیتال وارد جریان اصلی شود، مصرف کننده متوسط باید از پیچیدگی‌های پیاده سازی مدیریت کلیدی فعلی استفاده کند. به طور خاص، اگر ارزهای دیجیتال به یک کلاس دارایی  که واقعاً توزیع شده اند، تبدیل شوند، مصرف کنندگان نیز باید آماده پذیرش زیان خود که از طریق سرقت یا خطای کاربر به وجود آمده، باشند. برای حفظ مشروعیت، ما باید ظرفیت افراد و مشاغل را برای هدایت هزاران کوین و پروژه ناسازگار ایجاد کنیم تا مشخص شود که بهترین سرویس ها برای رفع نیاز های آن‌ها چیست. برای این منظور نیاز به آموزش عمومی وجود دارد. علاوه بر این، تعداد کمی از برنامه‌های غیرمتمرکز وجود دارد که علاقه عمومی را برانگیخته یا سود واقعی را نشان دهد.

حتی هنگامی که کنگره استفاده از ارز دیجیتال را در نسخه‌های مختلف جدیدترین بسته محرک خود در نظر می گیرد و بانک مرکزی فدرال رزرو آمریکا مطالعه خود را درباره نقش یک دلار دیجیتالی در اقتصاد ادامه می دهد، موانع پذیرش کاربران همچنان باقی خواهند ماند. شکی نیست که دلار دیجیتالی می تواند به عنوان یک مرحله انتقال ضروری عمل کند، اما این یک فناوری جدید و تأیید نشده خواهد بود که بیشترین نیاز را برای اطمینان از قابلیت تطبیق، قابلیت اطمینان و سهولت استفاده دارد. این مشکلات نمایانگر میراث اعتماد است که دلار آمریکا (کاغذی) برای آن‌ها فراهم می کند. این احتمال وجود دارد که راه حل‌های طراحی شده توسط دولت در مقایسه با منابع باز اثبات شده  و مستقر شده توسط اکوسیستم شرکت‌های فناوری رقیب، شکست بخورد.

چقدر زمان میبرد تا استفاده از ارزهای دیجیتال توسط مقامات فدرال تصویب شود؟

پاسخ فدرال به هرج و مرج اقتصادی کووید19، با وجود این‌که هر دو لوایح مجلس سنا و مجلس نمایندگان معرفی دلار دیجیتال را در نظر گرفته اند، ممکن است به خوبی پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال را تسریع کند. اگرچه به دلیل نوآوری چابک، آن‌ها قادر اجرای سریع قوانین نیستند، اما اقدامات این هفته توسط مقامات فدرال برای آینده ارزهای دیجیتال بهتر می شود. با این حال، اقدام آن ها منجر به تغییر اساسی در سیستم مالی جهان نمی شود و این مانند واکسن ویروس کرونا زمان زیادی را می‌برد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط