مایکل نوواتز: چرا سال 2020 سال بیت کوین است؟

بیت کوین و بحران اقتصادی

اگرچه بیت کوین، در بین اکثر دارایی های مالی، بخش قابل توجهی از ارزش خود را در یک ماه گذشته از دست داده است، اما مایکل نووگراتز همچنان خوش بین است. مدیرعامل هولدینگ دیجیتال گلگسی اخیراً پیش بینی کرده است که سال 2020 به دلیل پشتوانه کلان اقتصادی، سال بیت کوین خواهد بود.

نووگراتز: سال 2020 سال بیت کوین است

به جرات می توان گفت که هفته گذشته برای اکثر بازارهای مالی، از جمله بازار ارز دیجیتال، بی‌رحمانه بوده است. برخی از شاخص های محبوب آنقدر کاهش داشتند که مجبور شدند در چند نوبت تجارت را متوقف کنند تا از فاجعه ی کاهش قیمت جلوگیری کنند.

با این حال، ماهیت غیر متمرکز بازار ارز دیجیتال اجازه متوقف کردن معاملات را نمی دهد. بنابراین، رکود قیمت تا 40 درصد در روز کاملاً امکان پذیر است.

از اواسط ماه مارس  پس از آن که بیت کوین در یکی از بدترین دوره های معاملات 24 ساعته خود به 3600 دلار رسید، این ارز دیجیتال اصلی دوباره  تا حدود 6000 بهبود یافت. این نوع نوسانات سرسختانه تا حدودی در بازار ارز دیجیتال معمول است.

گلگسی دیجیتال نووگراتز همچنین میزان بالای نوسانات را تأیید کرد و هشدار داد که جامعه باید انتظار بیشتری از این داشته باشد. با این حال، او معتقد است که بیت کوین به دلیل ویژگی های اقتصادی که دارد در سال 2020 نقش بسزایی خواهد داشت. وی در ادامه  طی یک توییت گفت:

 قیمت بیت کوین در طی چند ماه آینده همچنان بی‌ثبات خواهد بود و به دلیل پشتوانه ی کلان اقتصادی آن امسال باید سال بیت کوین باشد.

نووگراتز تنها کسی نیست که فکر می کند بیت کوین در رکود اقتصادی عملکرد خوبی خواهد داشت. سرمایه گذار، تیم دراپر، اخیراً گفت كه مزایای بیت کوین و ارز دیجیتال نسبت به سیستم های فعلی در طی این بحران آشکار خواهد شد.

افزایش اعتماد به نفس برای بیت کوین؟

به نظر می‌رسد مدیر سابق صندوق های تامینی وال استریت نسبت به توئیت خود در  روز 13 مارس که مربوط به بیت کوین بود، بسیار مثبت تر است. وقتی قیمت بیت کوین به 3600 دلار رسید، مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکس گفت که بیت کوین  و بقیه ارز های دیجیتال همیشه یک بازی اعتماد به نفس بودند ولی به نظر می رسد اعتماد جهانی در مورد تقریباً هر چیزی ارز بین رفته است.

با این حال ، مدیر سابق صندوق های hedge وال استریت همچنین اظهار داشت که تنها دلیل کاهش قیمت بیت کوین این است که سرمایه گذاران در این بحران بازار ، اهرم خود را برای رزرو سود از دست داده اند.

نووگراتز با پیش بینی خوش بینانه اخیر خود در مورد آینده بیت کوین، به موضع مدیرعامل جمینی، تایلر وینکلووس و سوت های معروف ادوارد اسنودن پیوست. اولی خاطرنشان کرد که بیت کوین از همیشه قوی‌تر ظاهر خواهد شد، در حالی که دومی هیچ دلیل واقعی را برای افت 40 درصدی نمی دید و حتی به فکر خرید بیشتر بود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط