بررسی استخراج بیت کوین و تعداد بیت کوین های استخراج شده

استخراج بیت کوین

تعداد استخراج بیت کوین این جمعه به 18 میلیون می‌رسد و تنها 3 میلیون دیگر باقی مانده است.

آنتونی پومپیانو، سرمایه گذار آمریکایی و بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال مورگان کریک در تاریخ 15 اکتبر در توئیتی اظهار داشت که انتظار می رود جمعه این هفته، 18 میلیون امین بیتکوین استخراج شود.

فقط سه میلیون بیت کوین باقی مانده است

آقای پومپیانو همچنین خاطرنشان کرد که در این مرحله، تنها سه میلیون بیت کوین، برای استخراج وجود دارد. در این توییت خواسته شده است تا آگاهی درباره معروف ترین ارز دیجیتال جهان افزایش یابد:

این جمعه 18 میلیون امین بیت کوین استخراج می‌شود. فقط 3میلیون باقیمانده است (#3MillionLeft). بیایید این هشتگ را ترند کنیم تا جهان بتواند بیت کوین را بشناسد.

این عمل آقای پمپیانو، با توجه به اینکه در برنامه تلویزیونی Squawk Box شبکه سی ان بس سی گفته بود که بیش از نیمی از ارزش خالص شرکت وی در ماه اوت به صورت بیت کوین، است، تعجب برانگیز نیست. وی به این نکته اشاره دارد که براساس وب سایت داده بیتکوین BitcoinBlockHalf، تاکنون 17،997،150 بیتکوین استخراج شده است و حد بالایی که برای تعداد بیت کوین ها در سیستم کد گذاری شده است 21 میلیون عدد است.

پاداش بلاک استخراج بیت کوین کاهش می یابد

با کاهش تعداد کوین های باقی مانده برای استخراج از طریق تأمین امنیت بلاکچین بیت کوین، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، نیز نزدیک میشود. در این اتفاق میزان بیتکوین ایجاد شده با هر بلاک جدید به نصف کاهش میابد.

BitcoinBlockHalf تخمین می زند که در روز 14 می سال 2020 (البته با توجه به بی قاعده بودن زمان ایجاد بلاک بیت کوین، این تاریخ قطعی نیست) پاداش این بلاک از 12.5 به 6.25 کوین کاهش می یابد. این وب سایت همچنین خاطرنشان می کند که 85.7 درصد از کل کوین ها قبلاً استخراج شده است.

از آنجایی که تعداد کوین هایی که هنوز باید استخراج شوند رو به کاهش است، رقابت برای گرفتن آنها نیز افزایش میابد. همانطور که کوین تلگراف در اواخر ماه سپتامبر گزارش کرده بود، نرخ هش شبکه بیتکوین برای اولین بار در تاریخ کوین ها رکورد 102 کوینتیلیون (هر کوینتیلیون 10 به توان 18 است) را رد کرده است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط