رد ادعای دست داشتن توکن ارز دیجیتال تتر در دستکاری قیمت بیت کوین

دستکاری توکن ارز دیجیتال تتر در قیمت بیت کوین

شرکت ارز دیجیتال تتر ، استفاده از استیبل کوین تتر در دستکاری قیمت بیت کوین در سال 2017 را رد میکند.

این شرکت، درباره نواقص بسیاری که در این تحقیق وجود دارد و ادعا می کند که استیبل کوین تتر برای دستکاری در بازار ارز دیجیتال در سال 2017 استفاده شده، صحبت کرده است.

سخنگوی استیبل کوین پیشرو بازار تتر، در پاسخی دندان شکن به این مقاله دانشگاهی جنجالی، مجددا تأکید می کند که از توکن اصلی تتر، جهت دستکاری قیمت بیت کوین در طی جهش عظیم قیمت این ارز دیجیتال که در پایان سال 2017 رخ داده، استفاده نشده است. این شرکت ادعا می کند که چاپ توکن ها، صرفا به دلیل تقاضای موجود در بازار بوده است:

تتر و شرکت های وابسته به آن، هرگز برای دستکاری بازارهای ارز دیجیتال یا قیمت گذاری توکن ها، از توکن های تتر یا صدور آن استفاده نکرده اند. تمام توکن های تتر به طور کامل توسط ذخایر پشتیبانی شده و مطابق تقاضای بازار، و نه به منظور کنترل قیمت گذاری دارایی های دیجیتال، صادر شده اند.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، اساتید امور مالی به نام های جان گریفین و امین شمس، نسخه به روز شده ای از تحقیق خود را که در سال 2018 بسیار مورد توجه قرار گرفته بود، منتشر کرده اند. در این نسخه جدید، هر دوی آنها، روی اتهاماتی که به شرکت تتر زده بودند تاکید میکنند، اما اکنون ادعا می کنند که یک نهنگ صرافی بیت فینکس، به تنهایی مسئول افزایش قیمت بازار ارز دیجیتال در دسامبر سال 2017 بوده است.

چهره های برجسته مختلفی در دنیای ارزهای دیجیتال، این ادعا را اغراق آمیز میدانند. گابور گورباكز، استراتژیست دارایی دیجیتال شرکت ون اکز، دانشگاهیان فرخیته را، به دلیل عدم درک نحوه كار بازار بیت کوین ، مورد انتقاد قرار داده است.

شرکت تتر در جدیدترین بیانیه خود بسیار واضح صحبت کرده است و ادعا میکند كه این مقاله جدید، بازگشتی شرم آور از نسخه قبلی خود است. مطالعه منتشر شده توسط گریفین و شمس نشان می دهد که چاپ توکن تتر به منظور تثبیت یا افزایش قیمت بیت کوین به بازار تزریق شده است. با این وجود، همانطور که شرکت تتر خاطرنشان کرده است، این نویسندگان به جای جمع آوری داده های دقیق در مورد زمان صورت گرفتن تراکنش ها، به اطلاعات موجود و در دسترس اکتفا کرده اند.

نسخه به روز شده این مقاله هنوز هم بر اساس همان داده های ناقص و برداشت شده از اطلاعات در دسترس است، که باعث شده مقاله اصلی نیز ناقص باشد.

در همین بین، شرکت تتر هنوز هم با یک دادخواست سنخی که ادعا می کند این شرکت بر اساس تحقیق فوق الذکر، مسئول به بار آوری خسارت سرسام آور 1.4 تریلیون دلاری است، روبرو است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط