سرانجام پیام رسان تلگرام پشتیبانی از کیف پول تلگرام را اعلام کرد

کیف پول تلگرام

در نهایت تلگرام تأیید می کند که پشتیبانی از کیف پول تلگرام و شبکه باز تلگرام (TON) را آغاز کرده است.

 پس از جمع آوری 1.7 میلیارد دلار در سال گذشته و سکوت خبری مطلق از آن زمان تا کنون، اپلیکیشن پیام رسان تلگرام سرانجام حضور خود در شبکه باز تلگرام (TON) را عمومی میکند.

اولین صحبت ها درباره ی TON و توکن گرام آن در صبح روز سه شنبه در وب سایت رسمی تلگرام به صورت شرایط خدمات (ToS) برای اپلیکیشن کیف پول توکن ظاهر شد. با توجه به این شرایط، تلگرام این کیف پول را در اپلیکیشن پیام رسانی شرکت ادغام می کند و همچنین آن را به عنوان یک محصول مستقل ارائه می‌دهد.

در این سند آمده است که:

ما هیچ كنترلی روی شبکه ی بلاکچین TON نداریم و بنابراین نمی توانیم اطمینان دهیم كه هرگونه جزئیات تراکنشی را كه از طریق این خدمات ثبت میکنید، در بلاکچین TON تائید و اعتباردهی شود.

این کیف پول توسط بنباد تلگرام FZ-LLC مستقر در لندن، یکی از نهادهایی که تلگرام برای عملیات پیام رسانی به ثبت رسانده و ناشر رسمی اپلیکیشن تلگرام برای اندروید است، ارائه شده است.

مطابق با این شرایط خدمات، تلگرام نه اطلاعات شخصی کاربران خود و نه کلیدهای عمومی و خصوصی آنها را نگهداری نمی کند:

شما خودتان مسئول مدیریت و حفظ امنیت اعتبارنامه های خود هستید. اگر اعتبارنامه خود را گم کنید، ما توانایی بازیابی یا کمک به بازیابی آنها را نداریم و ممکن است نتوانید به گرام های خود دسترسی پیدا کنید.

این شرکت همچنین اظهار داشته است که هیچ کنترلی روی پردازش و تأیید تراکنش ها در TON ندارد. مطابق با شرایط خدمات (ToS):

ممکن است تراکنش هایی که از طریق این خدمات ارسال می کنید کامل نشود، یا ممکن است توسط بلاکچین TON به تاخیر بیفتد. ما هیچ کنترلی بر بلاکچین TON یا توانایی تسهیل هرگونه درخواست لغو یا تغییر در تراکنش هایی که ثبت کرده اید را نداریم. ممکن است هزینه ای از طریق بلاکچین TON در تراکنش های شما اعمال شود. ما هیچ گونه کنترلی روی مقدار یا نوع این هزینه ها نداریم.

این اولین باری است که تلگرام ارتباط خود با TON را به صورت علنی تأیید می کند. نه پاول دوروف، مدیر اجرایی ارشد این شرکت و نه دیگر نمایندگان آن تاکنون این پروژه را معرفی و در مورد آن اظهار نظر نکرده بودند.

تا به امروز فقط ثبت توافق نامه ی ساده TON درمورد توکن های آینده (SAFT) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که تلگرام، پاول دوروف و برادرش نیکولای را در این لیست قرار داده بود بطور رسمی این شرکت را با پروژه بلاکچین پیوند داده بوده است.

سرمایه گذاران، توکن های گرام آتی را در دو دوره بسته در ماه های فوریه و مارس 2018 به ترتیب 37 سنت و 1.33 دلار خریداری کردند. در اوایل ماه سپتامبر، کد گره های بلاکچین TON منتشر شد و در تاریخ 2 اکتبر، سرمایه گذاران ایمیل هایی دریافت کردند که در آن لینک هایی برای دسترسی به ژنراتور اصلی TON وجود داشت (تا بتوانند به توکن های واقعی دستیابند). این پروژه قرار است حداکثر تا 31 اکتبر به بهره برداری برسد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط