تحلیل قیمت ریپل در سال 2019 و پیش بینی قیمت در سال 2020

تحلیل قیمت ریپل

در این نوشته به تحلیل و بررسی قیمت ریپل در سال 2019 می‌پردازیم. همچنین در ادامه به پیش بینی قیمت ریپل و تحلیل تکنیکال این ارز دیجیتال در سال 2020 خواهیم پرداخت.

تحلیل قیمت ریپل در سال 2019

در ابتدا روند قیمتی ریپل را در سال 2019 بررسی خواهیم گرد. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، ریپل در ابتدای سال و پس از یک روند نزولی، در حالت خنثی قرار گرفته است. این روند خنثی حدود 100 روز به طول انجامیده است. کف این روند 28 سنت و سقف آن 33 سنت بوده است. پایین بودن حجم معاملات در این ارز دیجیتال، نشان از روند خنثی ریپل در این بازه زمانی دارد. در صورت اتصال کف‌های ایجاد شده در این روند، یک روند صعودی با شیب بسیار کم نیز می‌توان در نظر گرفت. اما با توجه به حجم پایین معاملات و نوسان حداکثر 15 درصد، نمی‌توان این 100 روز اول سال را یک روند صعودی دانست. در نهایت، ریپل این کانال صعودی را به سمت پایین شکسته و قیمت مجددا به حمایت 28 سنت خود بازگشته است. همانطور که در نمودار مشخص کرده‌ایم، ریپل در محدوده 28 سنت یک الگوی کف دوقلو تشکیل داده و پس از تکمیل این الگو، روند صعودی ریپل در سال 2019 آغاز گردیده است.

نمودار قیمتی ریپل در سه ماهه اول سال 2019

ریپل در این روند صعودی، نزدیک به 80 درصد افزایش قیمت داده است. این روند صعودی 40 روز به طول انجامیده است. در نهایت ریپل در محدوده 50 سنت به روند صعودی خود پایان داده است.

پیش از پرداختن به بررسی ادامه روند ریپل ، سطح قیمتی 28 سنت برای این ارز دیجیتال اهمیت بالایی دارد. زیرا از طرفی برای مدت 100 روز قیمت بارها به این حمایت خورده و نتوانسته به زیر این محدوده نفوذ کند. از طرفی دیگر، ریپل در این قیمت کف دوقلو تشکیل داده است. الگوی کف دوقلو یعنی گاوها بر بازار مسلط شده‌اند. به عبارت دیگر، 28 سنت برای سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال ریپل، به معنای افزایش تقاضا و ورود خریداران بوده است. در تصویر زیر این خط روند را به طور جداگانه نشان داده‌ایم.

پیش بینی قیمت ریپل
خط روند بسیار معتبر در نمودار قیمتی ریپل

با شکست خط روند صعودی و تشکیل کف و سقف جدید پایینتر از سقف و کف قبلی، روند نزولی ریپل آغاز شده است. این روند نزولی با حرکت سریع قیمت همراه بوده است. قیمت ریپل که به محدوده 50 سنت رسیده بود، مجددا به زیر 30 سنت رفت و باز همان حمایت 28 سنت مانع از ریزش بیشتر قیمت شده است. حجم معاملات که در روند صعودی پیشین افزایش یافته بود، مجددا کاهش پیدا کرد. این یعنی خروج پول از بازار ریپل رخ داده است.

آگوست 2019 ماه مهمی برای ریپل بود. در این ماه حمایت 28 سنتی این ارز دیجیتال که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده است، شکسته شد. شکست این حمایت باعث شد که ریپل در یک روز 18 درصد از ارزش خود را از دست بدهد. این نیز دلیلی بر اعتبار این حمایت می‌باشد. زیرا شکست آن باعث ریزش شدیدی در بازار شده است. پس از آن،ریپل در 20 سپتامبر به سمت این حمایتی که حالا به مقاومت تبدیل شده حمله کرد. اما موفق به شکست این سطح مقاومتی مهم نشد. مجددا ریپل ریزش شدیدی را تجربه کرد.

در ماه اکتبر ریپل طی یک روند صعودی برای بار دوم به خط روند خود حمله کرد، اما اینبار نیز نتوانست این مقاومت را بشکند.

تحلیل ریپل
آغاز روند نزولی شدید پس از تلاش ناموفق در شکست مقاومت مستحکم

در نهایت پس تلاش ناموفق این ارز دیجیتال در شکست مقاومت، روند نزولی ادامه یافته است و تا به امروز این روند نزولی ادامه داشته است.

پیش بینی قیمت ریپل در سال 2020

ریپل‌ پس از یک روند نزولی که نزدیک به دو ماه به طول انجامیده است به محدوده 19 سنت رسیده است. حجم معاملات بسیار کاهش یافته است. این خاصیت فاز تراکم در بازار است. منظور از فاز تراکم، حالتی که پس از ریزش بازار رخ می‌دهد که قدرت خریداران و فروشندگان به تعادل می‌رسد. یا به عبارتی عرضه و تقاضا به یک تعادل نسبی رسیده و قدرت هیچ کدام به دیگری غلبه نمی‌کند. لذا قیمت نه بالا می‌رود و نه پایین می‌رود. به این حالت در بازار و به ادبیات تحلیل تکنیکال، فاز تراکم گویند. معمولا قیمت پس از قرارگیری در فاز تراکم، استراحت می‌کند. پس از استراحت زمانی، روند صعودی را نیز آغاز خواهد کرد. البته قطعیتی به این نیست و ممکن است این استراحت تحت عنوان الگوی پرچم صورت پذیرد و پس از آن دوباره قیمت به ادامه روند نزولی پیشین خود ادامه دهد. برای روشن‌تر شدن این موضوع به نمودار زیر دقت کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ریپل
الگوی پرچم در روند نزولی و ادامه روند پیشین پس از شکست حمایت

ریپل در محدوده 21 سنت در یک ناحیه مستطیل شکل و در روند خنثی قرار گرفته است. 21 سنت برای آن نقش حمایتی را ایفا کرده اما پس از دو برخورد با این حمایت، در برخورد سوم، این حمایت شکسته شده و به مقاومت قوی برای ریپل‌ تبدیل شده است.

حمایت و مقاومت پیش روی سومین ارز دیجیتال بازار
مقاومت پیش روی قیمت ریپل در صورت رشد قیمت

در نهایت ریپل به حمایت 18 سنتی خود رسیده است. هر چند هدف الگوی پرچم محدوده 11 سنت می‌باشد، اما این ارز دیجیتال در محدوده 18 سنت حمایت شده است. در این محدوده مجددا روند خنثی شده و قیمت آن نه بالا می‌رود و نه ریزش می‌کند.

در واقع ریپل بین محدوده 18.5 سنت و 19.5 سنت در حال نوسان است. حجم پایین معاملات از ویژگی‌های روند خنثی می‌باشد.

جمع بندی پیش بینی قیمت ریپل

در انتها و با درنظر گرفتن تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، اگر هدف خرید و سرمایه‌گذاری بلند مدت روی این ارز دیجیتال را دارید، شاید بایستی در انتخاب خود تجدید نظر کنید. حداقل با اطمینان می‌توان گفت که در نمودار ریپل نشانه‌ای از صعود دیده نمی‌شود.

در صورت آغاز روند صعودی، دو عدد را به خاطر بسپارید. 23 سنت و 28 سنت. سومین ارز دیجیتال بازار ارزهای دیجیتال برای شکست این دو مقاومت کار دشواری خواهد داشت. مخصوصا مقاومت 28 سنت، که یکی از محکم‌ترین سطوح قیمتی در پیش روی آن خواهد بود.

پی نوشت:

در صورت علاقه به خرید و فروش ارزهای دیجیتال، کانال سیگنال خرید و فروش ایران کریپتوکارنسی را دنبال کنید.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط