ریپل در سرازیری سقوط؛ تحلیل قیمت ریپل در بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ریپل

با تحلیل قیمت ریپل با ایران کریپتوکارنسی همراه باشید. ریپل به عنوان سومین ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال و یکی از آلت کوین‌های محبوب می‌باشد. اطلاعات بازار ریپل‌ را در زیر مشاهده می‌کنید.

ارزش بازار:9.6 میلیارد دلار
ارزش معاملات 24 ساعت اخیر: 1.2 میلیارد دلار
جایگاه در بازار ارزهای دیجیتال: سوم

تحلیل قیمت ریپل در تایم‌فریم روزانه

برای تحلیل این ارز دیجیتال از بررسی روند قیمت، آغاز خواهیم کرد. در تایم‌فریم هفتگی، ریپل پس از قرارگیری در یک روند نزولی بلندمدت، به حمایت 2370 ساتوشی خود رسید. پس از آن، کاهش قیمت متوقف گردید. در اکتبر قیمت وارد فاز اصلاحی شده و تا نزدیکی سطح 23 درصد فیبوناچی بالا آمده و از این سطح دوباره کاهش قیمت پیدا کرده است. نمودار زیر این موضوع را نشان می‌دهد.

قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم‌فریم هفتگی

همچنین اگر آخرین موج نزولی را بررسی کنیم و خطوط فیبوناچی را روی این موج نزولی قرار دهیم، رشد قیمت ریپل از محدوده 2370 ساتوشی تا محدوده 3780 را می‌توان اصلاح روند نزولی دانست، نه شروع موج صعودی. قیمت تا سطح 50 درصد فیبوناچی اصلاح کرده و پس از آن به روند نزولی خود ادامه داده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال نئو در بازار ارزهای دیجیتال
خطوط فیبوناچی بر روی آخرین موج از روند نزولی بلند مدت ریپل

در نگاهی دیگر اگر رشد اخیر قیمت ریپل را به عنوان آغاز روند صعودی در نظر بگیریم، مشاهده می‌کنید که قیمت تا سطح 61 درصد فیبوناچی اصلاح کرده است. این اصلاح قیمتی را اصطلاحا اصلاح عمیق می‌گویند. توجه بفرمایید که در یک روند صعودی، وجود اصلاح عمیق، قدرت روند صعودی را کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر در نگاهی خوشبینانه، اگر رشد اخیر قیمت ریپل را نشانه اتمام روند نزولی بدانید و آن را شروع روند صعودی در نظر بگیرید، این اصلاح عمیق ادامه روند صعودی را دشوار کرده است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ریپل
بررسی دقیقتر از موج صعودی اخیر

اجازه دهید سری به نمودار روزانه قیمت ریپل بزنیم تا از روند آتی آن مطمئن شویم.

تحلیل قیمت ریپل در تایم‌فریم روزانه

در تایم‌فریم روزانه، ریپل در حال تشکیل الگوی مثلث کاهشی می‌باشد. این الگو، به عنوان یک الگوی نزولی شناخته می‌شود. درهر حال باید دید که ریپل با این الگو چه خواهد کرد. شکست این الگو، پیش‌بینی روند آتی ریپل را آسانتر خواهد کرد.

الگوی مثلث کاهشی در تحلیل تکنیکال
الگوی مثلث کاهشی در تایم‌ فریم روزانه

کاهش حجم معاملات، حلقه گمشده این روزهای بازار ارزهای دیجیتال است. ریپل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کاهش حجم معاملات در این ارز دیجیتال نیز وجود دارد.

 حجم معاملات پایین، کوچک بودن کندل‌های قیمت، یک بازار سردرگم را نشان می‌دهد. معامله در این بازار هیچ توجیهی نداشته و با ریسک همراه است. پس به نظر می‌رسد تصمیم صحیح، منتظر بودن برای شروع روند صعودی است.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط