تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار هفتگی – 2010 تا 2019 – بخش اول

تحلیل قیمت بیت کوین

در این نوشته سعی داریم به طور مفصل، روند قیمت بیت کوین‌ از زمان آغاز تا به امروز را مورد بررسی قرار دهیم. برای رسیدن به این هدف نمودار بیت کوین در تایم‌فریم‌های مختلف و همچنین به صورت لگاریتمی و حسابی مورد بررسی قرار خواهیم داد. با تحلیل قیمت بیت کوین‌ با ما همراه باشید.

تحلیل قیمت بیت کوین

شاید عجیب‌ترین و در عین‌حال جذاب‌ترین موضوع در مورد بیت کوین‌ تغییرات قیمت این ارز دیجیتال از سال 2010 تا امروز باشد. بیت کوین‌، در سال 2010 با ثبت قیمت 0.01 دلار، کمترین قیمتی است که بیت کوین‌ به خود دیده است. اما در سال 2017 هر بیت کوین‌ حدودا 19700 دلار معامله می‌شد. با یک حساب کتاب ساده به این عدد می‌رسیم، 2 میلیون برابر! 200 میلیون درصد!

گاهی اوقات ذهن اعداد را هضم نمی‌کند، قطعا این تغییر قیمت بیت کوین‌ یکی از همان مثال‌هاست. اگر شما در سال 2010 فقط 1 دلار بیت کوین خریده بودید، ثروت شما 2 میلیون دلار بود، این ثروت نجومی فقط در 7 سال برای شما ایجاد می‌شد.

تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار لگاریتمی- خط روند صعودی

در ادامه تحلیل قیمت بیت کوین‌ به بررسی نمودار لگاریتمی بیت کوین‌ در تایم‌فریم هفتگی می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

همانطور که در نمودار قیمت بیت کوین‌ مشخص است، بیت کوین خط روند صعودی معتبری دارد که از همان شروع روند صعودی، هرگاه به این خط روند رسیده به آن واکنش نشان داده است. در زیر به واکنش قیمت بیت کوین‌ به این خط روند خواهیم پرداخت.

 • برخورد اول- مقاومت

در ژانویه 2011 این خط روند، برای بیت کوین‌ نقش مقاومت داشته و مانع رشد بیشتر قیمت شده است.

 • برخورد دوم و سوم – حمایت

قیمت بیت کوین‌ در نوامبر 2011 و ژوئن 2012 با خط روند برخورد داشته که در هر دو برخورد، این خط روند نقش حمایت برای بیت کوین‌ را ایفا کرده و مانع ریزش بیشتر قیمت شده است. افزایش حجم معاملات هنگام رسیدن قیمت به این خط روند، اعتبار آن را افزایش داده است.

 • برخورد چهارم – حمایت

تا سه سال قیمت در بالای این خط روند معامله می‌شده که در سپتامبر 2015 دوباره قیمت به این خط روند رسیده است. اینبار نیز این خط روند نقش حمایت برای قیمت داشته و مانع از نزول بیشتر قیمت شده است. افزایش حجم معاملات در این محدوده، اعتبار خط روند را افزایش داده است.

 • برخورد پنجم – حمایت

جولای 2017 آخرین برخورد قیمت با این خط روند صعودی بوده که خط روند نقش حمایتی برای بیت کوین ‌داشته است.

قیمت بیت کوین برای مدت زیادی به این خط روند واکنش نشان داده و به آن احترام گذاشته است. اما در نوامبر 2018، قیمت بیت کوین به این خط روند رسیده اما اینبار این حمایت را شکسته و به زیر خط روند نفوذ کرده است. شکست این خط روند اولین نشانه برای اتمام روند صعودی بلند مدت بیت کوین‌ بوده است. پس از آن قیمت بیت کوین‌ تا محدوده 3000 دلار پایین آمده است. در این محدوده قیمتی با ورود خریداران و افزایش تقاضا، رشد قیمتی را تجربه کرده است. این رشد قیمتی تا محدوده 13000 دلار ادامه داشته است، 13000 دلار مقاومت همان خط روند بوده که بیت کوین‌ نتوانسته است به بالای این خط نفوذ کند. پس می‌توان نتیجه گرفت:

بیت کوین با شکست خط روند معتبر خود، هشدار اتمام روند صعودی خود را صادر کرده و رشد قیمت بیت کوین‌ تا محدوده 13000 دلار، پولبک به حمایت از دست رفته می‌باشد.

0
2 کامنت

2 فکری در “تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار هفتگی – 2010 تا 2019 – بخش اول

 1. طراحی دکوراسیون داخلی پاسخ

  ممنون بابت تحلیل خوبتون. با این وجود پیشنهاد شما برای یک ماه تا سه ماه اینده خرید هست یا فروش؟ بالاتر از این قیمت میره یا روند نزولی خواهد داشت؟

  0
  • میثم مقیسه نویسنده نوشته

   این تحلیل که مطالعه کردید،تحلیل بلند مدت بیت کوین بود. اما برای دو یا سه ماه دیگه، تا زمانی که بیت کوین بالای 7700 دلار نره، شرایط برای رشد قیمت بیت کوین مساعد نیست.

   0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط