تحلیل قیمت اتریوم در سال 2019 و پیش بینی قیمت اتریوم در سال 2020

تحلیل قیمت اتریوم

در این نوشته به تحلیل و بررسی قیمت اتریوم در سال 2019 می‌پردازیم. همچنین در ادامه به پیش بینی قیمت اتریوم و تحلیل تکنیکال این ارز دیجیتال در سال 2020 خواهیم پرداخت. 

تحلیل قیمت اتریوم در سال 2019

 قیمت اتریوم
بررسی قیمت در سال 2019- اتریوم در شش ماهه اول سال در یک روند صعودی قرار داشته است.

تصویر بالا، نمودار قیمت اتریوم در تایم‌فریم روزانه می‌باشد. ابتدا به بررسی روند قیمتی این ارز دیجیتال در سال گذشته می‌پردازیم. دومین ارز دیجیتال در بازار، در سال 2019 از ابتدای سال تا 28 ژوئن در یک روند صعودی قرار داشت. اتریوم در این روند صعودی، از پایین‌ترین کف تا بالاترین سقف خود، حدودا رشد 250 درصدی را تجربه کرده است. این روند صعودی حدودا طی 180 روز به انتهای خود رسیده است. در مورد حجم معاملات در این روند صعودی (حجم معاملات در صرافی بایننس و در مارکت دلار محاسبه شده است) به طور میانگین روزانه 500 هزار واحد اتریوم معامله شده است. اگر قیمت میانگین را در این روند صعودی 200 دلار در نظر بگیریم، روزانه صد میلیون دلار، ارزش معاملات روزانه این ارز دیجیتال بوده است. قیمت پس از رسیدن به سقف روند صعودی خود و ثبت قیمت 350 دلار به ازای هر واحد اتر، به این روند صعودی پایان داده است. در رسم خط روند همانطور که در آموزش رسم خط روند اشاره شد، نمی‌توان هر خطی را رسم کرد و نامش را خط روند نامید. برای رسم خط روند ابتدا باید روند را تشخیص دهیم. در تصویر بالا، در راستای خط روند 1، تمام سقف‌ها بالاتر از سقف قبلی و تمام کف‌ها بالاتر از کف قبلی است. تا زمانی که قیمت این رویه را ادامه دهد می‌توان در زیر کندل‌ها خطی را رسم کرد و کف‌ها را بهم متصل کرد، این خط، خط روند صعودی است. اما قیمت نسبت به خط روند شماره1 سرعت بیشتری گرفته و اصطلاحا طی یک صعود شارپ از این خط روند فاصله زیادی گرفته است، هرچند که این خط روند معتبر است، اما برای کنترل دقیقتر قیمت، خط روند صعودی شماره 2 را رسم می‌کنیم. دقت کنید این خط روند نیز قانون سقف و کف بالاتر از سقف و کف قبلی را رعایت کرده است.

پس از شش ماه روند صعودی، اتریوم وارد یک روند نزولی شده است. اما علت اینکه می‌گوییم روند نزولی آغاز شده است را در تصویر زیر می‌توانیم ببینیم.

اتریوم
نشانه‌های اتمام روند صعودی در شش ماهه اول سال 2019

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، برای اولین بار قیمت اتریوم، سقفی پایین‌تر از سقف قبلی تشکیل داده است. این هشداری برای اتمام روند صعودی قبلی است. پس از آن مشاهده می‌کنیم که قیمت، کفی پایین‌تر از کف قبلی خود تشکیل داده است. این دو سیگنال، اتمام روند صعودی را صادر کرده‌اند.

همچنین شکست خط روند شماره 2 نیز، سیگنالی برای اتمام روند صعودی است.

آغاز روند نزولی اتریوم

روند نزولی اتریوم با توجه به نشانه‌هایی که در نمودار اشاره شد، قابل پیش بینی بود. این روند نزولی آغاز شد و تا به امروز این روند نزولی ادامه دارد. اما در این بین، در محدوده‌ای به اتمام این روند نزولی امیدوار بودیم. اما اتریوم نتوانست روند نزولی خود را به پایان برساند.

پیش بینی قیمت اتریوم
اتریوم در این محدوده می‌توانست روند نزولی را به پایان برساند. اما فشار فروش مانع این کار شد

همانطور که در تصویر بالا نشان داده‌ایم، این روند نزولی دو ماه و نیم ادامه داشت. این روند را با خط قرمز نشان داده‌ایم. طی این روند نزولی، قیمت اتریوم به نصف کاهش یافت. در تاریخ 8 سپتامبر این روند نزولی، با شکستن خط روند نزولی، اولین سیگنال برای اتمام روند نزولی را صادر کرد. اما برای اتمام روند نزولی ما نیازمند تشکیل سقف و کف بالاتری از سقف و کف قبل هستیم. اتریوم سقفی بالاتر از سقف قبل تشکیل داد، اما نتوانست کفی بالاتر از کف قبلی تشکیل دهد.

تحلیل قیمت اتریوم در سه ماهه آخر سال 2019

فشار فروش در این ارز دیجیتال باعث شد که اتریوم نتواند روند نزولی خود را به پایان برساند. و مجددا به روند نزولی پشین خود ادامه داد. خط روند نزولی 1 در تصویر زیر، این روند را نشان داده است.

 اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال
روند نزولی اتریوم در 6 ماهه دوم سال 2019 ادامه پیدا کرد

همانند اتفاقی که برای روند صعودی ابتدای سال 2019 افتاد، در اینجا نیز اتریوم با سرعت بیشتری نسبت به خط روند شماره 1 ریزش قیمت داده به طوریکه از خط روند شماره 1 فاصله گرفته است. لذا برای اینکه بتوانیم با دقت بیشتر روند قیمتی این ارز دیجیتال را دنبال کنیم، بایستی خط روند نزولی شماره 2 را رسم کنیم. این خط شیب بیشتری داشته و کندل‌ها را بهتر کنترل می‌کند.

پایان سال 2019

با بررسی دقیق روند قیمتی این ارز دیجیتال، مشاهده کردیم که اتریوم تا نیمه سال 2019 روند صعودی داشته است. پس از آن وارد یک روند نزولی شده و تا به امروز این روند نزولی ادامه دارد. اما برای دوستانی که علاقه‌مند به این ارز دیجیتال هستند، سیگنال اول برای اتمام روند نزولی اتریوم، شکست خط روند نزولی شماره 2 است. به عبارتی اتریوم 135 دلاری نشانه‌ای از اتمام روند نزولی این ارز دیجیتال است.

سطح قیمتی مهم اتریوم

اما اگر به دنبال خرید بلند مدت این ارز دیجیتال هستید، اتریوم یک مقاومت بسیار مهم در پیش روی خود دارد. ابتدا نمودار زیر را ملاحظه بفرمایید.

تحلیل قیمت دومین ارز دیجیتال
سطح مقاومتی بسیار مهم در پیش روی اتریوم

سطح 160 دلار برای اتریوم بسیار قیمت مهمی است. برای این حرف چند دلیل وجود دارد:

 این قیمت، یک پیوت افقی بسیار معتبر برای اتریوم است. در گذشته، قیمت بارها به این سطح واکنش نشان داده است. همانطور که در بالا اشاره شد، یکبار خریداران یا گاوها، تلاش کرده‌اند تا از این محدوده روند صعودی را آغاز کنند اما فشار فروش در این محدوده بسیار بالا بود که موجب این شد که کنترل بازار به دست خرس‌ها بیافتد.

به نظر می‌رسد تا زمانی که قیمت بالای 160 دلار نیاید، پول هوشمند تمایلی به ورود نداشته و امیدی به بازگشت قیمت اتریوم نخواهد بود. همچنین این مقاومت افقی با خط روند نزولی اتریوم همپوشانی داشته که عبور از آن‌را سخت‌تر از قبل خواهد کرد.

اتریوم در سال 2020

در انتها با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا، تا زمانی که اتریوم بالای 160 دلار نرفته است ورود و سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال توجیه ندارد (نظر شخصی نگارنده). این قانون تمام بازارهاست که تا زمانی که پول هوشمند یا به ادبیات کریپتوکارنسی، نهنگ‌ها وارد بازار نشوند، بازار جایی نخواهد رفت.
پی نوشت:

برای دسترسی به سیگنال‌های خرید ارزهای دیجیتال به کانال سیگنال ایران کریپتوکارنسی مراجعه کنید.
همچنین اخیرا تیم ایران کریپتوکارنسی مصاحبه‌ای را به طور اختصاصی با برترین تریدر بازار ارزهای دیجیتال انجام داده است، که در آن در مورد اتروم نیز صحبت کرده‌ایم. مشاهده این مصاحبه را شدیدا توصیه می‌کنم.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط