تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت ارزدیجیتال

آیا شکاف 6000 دلاری قبل از هاوینگ پر خواهد شد؟

تحلیل قیمت بیت کوین

در حالی که بازار صعودی داره به حرکت خودش ادامه میده، در تحلیل قیمت بیت کوین چند تا سوال بدون پاسخ رها شده است. یکی از این سوال­ها در ارتباط با سابقۀ بیت کوین در رسیدن به خط 0.17 از خطوط فیبوناچی اصلاحی هست. بیت کوین در چرخه­ های گذشته، قبل از رسیدن به هاوینگ (Halving) ( هاوینگ زمان نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین است که هر 4 سال یکبار اتفاق میافتد.) ، و در فاز جمع آوری سرمایه (Accumulation) خط 0.17 را لمس کرده است.

بیاید یه دور از اول این چرخه ها را مرور کنیم. هر چرخه به 5 فاز قابل تقسیم است:

  • بعد از هر قلۀ مطلق (ATH)، قیمت به سرعت سقوط می­کند و بازار روند نزولی پیدا می­کند.
  • بعد از برخورد به یک سطح حمایتی و تشکیل کف قیمت، قیمت تقریباً تثبیت می­شود. این اولین فاز جمع آوری سرمایه (1st Accumulation) است؛ یعنی زمانی که تریدرها بر این باورند که قیمت برای خرید مناسب است و در حال جمع آوری سرمایه برای خرید هستند.
  • بعد شاهد اولین افزایش هستیم (Expansion) ، زمانی که تریدرهای کوچکتر در حال ملحق شدن به تریدرهایی هستند که در کف قیمت خرید کرده اند.
  • سپس دوباره قیمت به یک ثبات میرسد و این فاز دوم جمع آوری سرمایه (2st Accumulation) است که همه خود را برای هاوینگ آماده می‌کنند.
  • در نهایت، هاوینگ مسیر خود را به سمت یک بازار پرقدرت صعودی باز می‌کند که باعث می­شود بیت کوین به قیمت ­هایی که هرگز در گذشته به آ­نها نرسیده، دست یابد.

ما هم اکنون در فاز دوم جمع آوری سرمایه هستیم و بیت کوین بعد از پیک قیمت 13700 دلاری در 13ام ژوئن، حدود سه ماه است که به یک ثبات نسبی رسیده است. این موضوع با توجه به سابقۀ بیت کوین در گذشته و در زمان­های نزدیک به هاوینگ طبیعی به نظر می‌رسد. اما پرسش اصلی در تحلیل قیمت بیت کوین همچنان باقیست…

آیا بیت کوین خط 0.17 فیبوناچی را که در حدود قیمت 6000 دلار است، لمس خواهد کرد؟

این احتمال وجود دارد، ولی همزمان اثر حمایتی کانال سهمی‌گون که به صورت نقطه چین رسم شده است می­تواند باعث برگشت قیمت قبل از رسیدن به سطح 0.17 فیوناچی شود. قطعاً هرقدر قیمت بیت کوین بیشتر در بالای خط حمایت 9000 دلار استراحت کند، احتمال کاهش آن و نزدیک شدن به قیمت 6000 دلار کمتر خواهد شد.

این موضوع چه معنایی برای تریدرها و سرمایه‌گزاران خواهد داشت؟

می­توان گفت در حال حاضر وقوع چنین پول‌بکی برای بیت کوین خیلی محتمل به نظر نمی­رسد ولی اگر چنین اتفاقی رخ داد، این آخرین شانس خرید بیت کوین در کف قیمت، قبل از وقوع هاوینگ سوم است. قبل از اینکه بیت کوین یک روند صعودی پرقدرت را شروع کند و به قله­ های جدیدی از قیمت برسد.

شما چی فکر می­کنید؟

فکر می­کند بیت کوین بالای سطح حمایت 9000 دلار باقی خواهند ماند و هاوینگ سوم را شروع خواهد کرد یا سطح حمایتی خواهد شکست و قیمت تا حدود 6000 دلار نزول خواهد کرد؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *