افت فعالیت کاربران در معاملات نرم افزار غیرمتمرکز DApp

نرم افزار غیرمتمرکز DApp

حجم معاملات در نرم افزار غیرمتمرکز DApp با افت فعالیت کاربران در Q3 2019 مواجه شده است.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که حجم معاملات و برنامه های کاربردی نرم افزار غیرمتمرکز DApp در سه ماهه سوم سال 2019 کاهش یافته است.

 DApp یک پلتفرم تجزیه و تحلیلی است که بر اساس اتریوم ، EOS ، ترون، توموچین ، لاست و بلاک استک می باشد، که او یافته های اخیر خود برای ساخت این برنامه را در متن خبری منتشر شده در مجله خبری کوین تلگراف انتشار کرد.

 یک ارزیابی کلی از بازار نشان داد که DApps بر اساس بلاکچین های فوق الذکر کل حجم معاملات 2.03 میلیارد دلاری در Q3 را گزارش کرده است که در مقایسه با Q2  چهل درصد کاهش یافته است. فقط 36٪ از کاربران DApp از Q2 حداقل یک بار ولی در  Q3 کمتر از یکبار از DApps استفاده می کرده اند که این هم نشان دهنده افت قابل توجه است.

 

عملکرد اتریوم ، ترون و EOS

اگرچه عملکرد اتریوم  DApps در مقایسه با سایر بلاکچین ها به طور کلی پایدارتر است، اما طبق گفته ها اکثر کاربران فعال Q2 در Q3 از اتریوم دی اپ هیچگونه استفاده ای نکرده اند. Q2 و Q3 هر دو هشتاد هزار دارنده اتر (ETH) را با استفاده از DApps دیده اند.

EOS بیشترین میزان احتباس کاربر را در بین کلیه بلاکچین های گزارش شده دارد، به طوری که 40٪ از کاربران قدیمی EOS DApp در Q3 شرکت داشتند، در حالی که اتریوم و ترون به ترتیب 5٪ و 15٪ گزارش کردند. در همین زمان ، تعداد حسابهای اصلی و کاربران جدید DApp برای EOS کمترین رشد را در Q3 در مقایسه با اتریوم و ترون نشان داد.

 طبق گزارش ها، ترون موقعیت خود را به عنوان دومین و محبوب ترین بلاکچین برای ساخت DApps، به دنبال اتریوم و بزرگترین پلتفرم بلاکچین که پس از سال 2017 راه اندازی شده است، حفظ کرده است. ترون در Q3 رشد پانصدهزار کاربر در شبکه اصلی را تجربه کرد.

 

عملکرد برنامه DeFi

این مطالعه نشان می دهد که برنامه های غیرمتمرکز مالی ( DeFi ) بیش از 525 میلیون دلار رشد را در Q3 گزارش کرده اند، در حالی که برنامه های DeFi مبتنی بر اتریوم بیش از 88٪ یا 132،000 کاربر را از کل حجم در بخش مالی تشکیل می دهد. در ادامه این گزارش آمده است:

بیشتر از پانصدهزار کاربر جدید در Q3 به دی اپ ها دسترسی دارند. بیش از 138،000 (27.6٪) از آنها شروع به استفاده دی اپ برای خدمات مالی و بیش از 170،000 (34٪) از آنها  از قسمت دی اپ های شرط بندی خریداری کردند.

طبق گفته های و تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال شرکت Diar، حجم استفاده از بلاکچین اتر دی اپ در ماه مه میزان بسیاری را به خود اختصاص داده است، اما برخلاف آن حجم استفاده زنجیره وار از دی اپ های جدید به طور قابل توجهی کم بودند. در آن زمان، این روند، رشد چهار ماهه را در حجم های زنجیره ای نشان می داد و مقدار 776،000 اتریوم معامله می شد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط