70% افراد معتقدند کف قیمت بیت کوین به زیر 3,700 دلار خواهد رسید

پیش بینی قیمت بیت کوین

بر اساس نظرسنجی که در توئیتر انجام شده، گویی بیت کوین هنوز به کف قیمت خود نرسیده است. علیرغم صعود 80 درصدی که بیتکوین از 13 مارس و از قیمت 3,700 دلار داشته، اما جمع کثیری از افراد پیش بینی کرده‌اند قیمت این ارز دیجیتال در آینده ریزش بیشتری خواهد کرد.

بدبینی و پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین در میان جامعه ارزهای دیجیتال

ماه مارس سال 2020 ماه بی‌ثباتی برای بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال بود است. این ارز دیجیتال پیشرو بازار پیش از شیوع ویروس کرونا، به بالاترین قیمت ماهانه خود برابر با 9,200 دلار رسید. اما تنها طی یک هفته قیمت این ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف به 3,700 دلار ریزش کرد اما از آن زمان به بعد توانسته کمی بهبود یابد و در حال حاضر با قیمت 6,600 دلار معامله میشود.

با اینکه سطح فعلی قیمت به طور قابل ملاحظه‌ای از قیمت پیش بینی شده بیشتر است، اما در نظرسنجی که در توئیتر صورت گرفته مشخص شده که جامعه ارزهای دیجیتال هنوز هم نسبت به بهبود قیمت بیت کوین در آینده شک و شبهه دارد.

تنها 31% رای دهندگان معتقدند که بیت کوین در حال حاضر در کف قیمت خود قرار دارد. اما در مقابل، 69% افراد پیش بینی کرده‌اند که این ارز دیجیتال به زیر 3,700 دلار میرسد و 33% هم حتی گفته‌اند احتمال رسیدن به زیر 3,000 دلار وجود دارد.

نظرسنجی پیش بینی قیمت بیت کوین در توئیتر

جالب است آخرین باری که قیمت بیت کوین به زیر 3,000 دلار رسید در ماه آگوست سال 2017 و پیش از رشد بی‌سابقه قیمت این ارز دیجیتال بود.

شیوع ویروس کووید-19 دوران سختی از عدم قطعیت، ترس و شک و تردید به بار آورده که درنهایت منجر به سقوط بازارهای مالی شد. ازطرفی چون متاسفانه رهبران جهان و سازمان‌های بهداشت هنوز به راهی برای از بین بردن این ویروس دست نیافته‌اند، احتمال فروش بیشتر وجود دارد چراکه افراد به پول نقد برای این دوارن نیاز دارند.

با درنظر گیری این موضوع، فروش بیشتر دارایی های بیت کوین افراد ادامه پیدا میکند که درنتیجه میتواند منجر به افت قیمت شود.

تائید پیش بینی ریزش قیمت بیت کوین توسط شاخص ترس و طمع (Fear and Greed)

شاخص ترس و طمع که برای اندازه گیری و برآورد مقدار تجمعی انواع داده‌ها جهت تعیین احساس کلی حاکم بر بازار استفاده میشود، تائید کرده که احساس منفی بر بازار مسلط است. رنج این شاخص از صفر (ترس کامل) تا 100 (حرص کامل) را شامل میشود. امروز و در طی هفته‌های گذشته، این شاخص در قسمت ترس کامل به سر میبرد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین
شاخص ترس و طمع بیت کوین

ذکر این نکته نیز حائر اهمیت است که احساسات کلی جامعه ارزهای دیجیتال به سرعت تغییر قیمت بیت کوین، تغییر میکند. اکثر افراد روند بازار را دنبال میکنند، اما این به این معنا نیست که لزوما درست فکر میکنند بلکه حتی ممکن است عکس آن هم باشد.

مثلا در ماه دسامبر سال 2019، زمانی که قیمت بیت کوین تنها طی چند روز از 7,500 دلار به 6,500 دلار ریزش کرد، جمع کثیری از افراد پیش بینی میکردند طی هفته‌های بعدی قیمت به کف 6,000 دلار میرسد. نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه در کمتر از یک ماه قیمت این ارز دیجیتال به 9,000 دلار رسید.

نظر شما چیست؟ اگر شما هم در این نظرسنجی شرکت میکردید به کدام گزینه رای میدادید؟

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط