مقایسه بین سرمایه گذاری در طلا با 5 ارز دیجیتال برتر

ارز دیجیتال و طلا

قرن هاست که طلا یکی از امن ترین و سودآورترین ابزارهای ذخیره سرمایه در نظر گرفته می شد. با ظهور و محبوبیت بیت کوین، این ارز دیجیتال برتر بازار، به «طلای دیجیتال» معروف شد.

در مطالعه‌ی مشترک امروز با صرافی هیوبی، تصمیم گرفتیم که طلای واقعی را با همتای دیجیتال آن مقایسه و بررسی کنیم که سرمایه گذار، با 1000 دلار سرمایه گذاری در 5 ارز دیجیتال برتر فعلی یا طلا از ماه ژوئن 2014 چقدر می تواسته درآمد بالقوه کسب کند.

ارزهای دیجیتالی که در ادامه می بینیم برای مطالعه ی ما انتخاب شدند:

XRP بر طلا غلبه می کند، اتریوم در بازار می شکفد

اگرچه در ابتدا طلا نتایج بهتری نسبت به رقبا نشان می‌داد، اما کمی بیشتر از یک ماه طول کشید تا ارز دیجیتال ریپل از طلا سبقت بگیرد (در تاریخ 16 ژوئیه 2014). پس از آن، طلا هرگز مقام اول را به دست نیاورد، و به تدریج موقعیت خود را از دست داد.

در مقالات ویتالیک بوترین، خالق ارز دیجیتال اتریوم، که در پایان سال 2013 منتشر شد، قراربود ابتدا اتریوم زبان برنامه نویسی و قراردادهای هوشمند نسل بعدی بیت کوین باشد. پلتفرم بلاکچین اتریوم در تاریخ 30 ژوئیه 2015 راه اندازی شد. در فوریه 2016، اتریوم با بیش از دو برابر قیمت اولیه در صدر قرار گرفت و در ژوئن 2017، اتریوم بازگشت سرمایه ی 100 برابری را از خود نشان داد.

ظهور بیت کوین کش، نبرد بین XRP و اتریوم

در 1 اگوست 2017، موفق ترین فورک‌ بیت کوین، یعنی بیت کوین کش، ظهور کرد که برای حل مشکلات سرعت معاملات ایجاد شده بود.

به جای 1 مگابایت ارز دیجیتال بیت کوین کش، یک بلوک با سایز 8 انتخاب شد. همان طور که همه‌ میدانیم، باورنکردنی‌ترین رشد در ژانویه 2018 به دست آمد و نتیجه ی غیر قابل دستیابی از بازگشت سرمایه را نشان داد: اگر شما 1000 دلار در سال 2014 در XRP سرمایه گذاری کرده بودید، می توانستید 730253 دلار به دست آورید.

ارز دیجیتال اتریوم مدت زیادی در صدر قرار داشت، اما ریپل دوباره در سپتامبر 2018 به صدر جدول رسید. این نبرد شدید بین ریپل واتریوم همچنان ادامه دارد و کوین ها به طور مکرر جای یکدیگر را در صدر می گیرند.

خلاصه

اگرچه که طلا را می توان به عنوان یک سرمایه گذاری امن در نظر گرفت، اما به سختی می توان آن را به عنوان موفقت ترین سرمایه گذاری نام برد. ارزهای دیجیتال برتر ثابت کرده‌اند که سرمایه‌های بسیار سودآورتری برای سرمایه گذاران خود هستند. (البته همیشه پایدار نیستند.)

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط