نظر پیتر شف یکی از طرفداران مشهور طلا راجع به بیت کوین

بیت کوین و طلا

بیت کوین و طلا : به گفته پیتر شیف،  یکی از طرفداران مشهور طلا، “فقط بازنده ها بیت کوین را به جای طلا انتخاب می کنند”. شیف در توییت 24 مارس، دیدگاه منفی خود از قابلیت های فکری سرمایه گذاران بیت کوین  را بیان کرد و نوشت:

فقط کسانی که بازار صعودی طلا را نمی‌بینند بیت کوین را انتخاب می کنند. تاکنون امسال طلا بیش از 7 درصد رشد داشته است، در حالی که بیت کوین 3 درصد کاهش یافته است. طلا فقط 2٪ پایین تر از بالاترین سطح 2020  خود است، در حالی که بیت کوین 35٪ پایین تر از سطح 2020 خود است!

شیف همچنین خاطرنشان کرد: در طول بحران مالی سال 2008، طلا حدود 25 درصد سقوط کرد و طی هفت ماه به دوباره اوج رسید. بر این اساس، او پیش بینی خود را انجام داد و گفت:

در طول بحران مالی سال 2008، طلا حدود 25٪ سقوط کرد و 7 ماه طول کشید تا دوباره با یک نرخ جدید به اوج برسد. این بار طلا فقط در حدود 15٪ سقوط کرد و ممکن است طی کمتر از یک ماه به یک سطح جدید برسد. این نشان می دهد که این بحران مالی چقدر بزرگ‌تر است، و چقدر سیاست فعلی فدرال رزرو بی ملاحظه است.

بیت کوین هنوز در بازار نزولی است

در توییت دیگری، شیف گفت که طرفداران بیت کوین او را متهم به نادیده گرفتن سود 12 درصدی کوین در روز می کنند. وی در پاسخ به آن ها گفت:

بیت کوین هنوز در بازار نزولی است. با این وجود هنوز از 35 درصد بالاتر از سطح 2020 و 3 درصد پایین‌تر از سطح خود از ابتدای سال تا کنون است. در مقابل، طلا در بازار صعودی قرار دارد. این تنها 2٪ پایین از سطح 2020 و 7٪ بالاتر از ابتدای سال تا کنون است. “

گفتنی است، ستایش شیف نسبت به طلا به خوبی با منافع شخصی وی مطابقت دارد. او رئیس Schiffgold، یک فروشگاه این فلز گرانبها است.

همان‌طور که کوین تلگراف در گذشته گزارش کرده است، شیف اغلب تلاش می کند تا پیروان خود را متقاعد کند که بیت کوین سرمایه گذاری شایسته ای نیست. در تاریخ 10 مارس، بیت کوین پیش از رویارویی با سطح مقاومت، به 8،150 دلار افزایش یافت و در حالی که بیشتر بازار در یک سقوط آزاد قرار داشت، به 7،730 دلار رانده شد. شیف در آن زمان این واقعیت را نادیده گرفت و گفت:

بیت کوین دیگر دارایی غیر مرتبط نیست. بیت کوین یک ارتباط مثبت با دارایی های ریسک پذیر مانند سهام و رابطه منفی با دارایی های امن مانند طلا دارد. وقتی دارایی‌های ریسک پذیر سقوط می‌کنند، بیت کوین بیشتر سقوط می کنند. اما وقتی دارایی‌های ریسک پذیر بالا می روند، بیت کوین کمتر بالا می‌رود. هیچ ارزشی در آن نیست.

از زمان این خبر، بیت کوین در روز افتتاح وال استریت در منطقه‌ی سبز، 6 درصد رشد داشته است.

 

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط