توزیع بیش از یک میلیون بلیط یوفا از طریق بلاکچین در 2020

بلیط یورو و بلاکچین

بلیط یوفا و بلاکچین : طرفداران فوتبال در اروپا به لطف ابتکار جدید اتحادیه فوتبال اروپا به صف اولین پذیرندگان بلاکچین خواهند پیوست.

طبق اعلامیه تاریخ 17 فوریه، یوفا بیش از یک میلیون بلیط مسابقه‌ی فوتبال را از طریق یک اپلیکیشن موبایل با قابلیت بلاکچین توزیع می‌کند. این سازمان ادعا می‌کند که این سیستم جدید بلیط فروشی، ورود به ورزشگاه را امن و مطمئن می کند.

راه حل جدید بلیط فروشی موبایلی مبتنی بر بلاکچین به منظور جلوگیری از تکثیر بلیط‌ها، در هنگام نزدیک شدن طرفداران به ورزشگاه از طریق کد QR و فقط توسط بلوتوث فعال می‌شود. دانلود اپلیکیشن در ماه می برای دستگاه های اندروید و ios در دسترس است.

بلیط ها 7 روز زودتر از مسابقه به دست طرفداران نمی‌رسد و یوفا انتظار دارد که بیش از 1 میلیون بلیط موبایلی برای 51 مسابقه به فروش برسد. یوفا تصمیم گرفته که این سیستم را به منظور تسهیل در توزیع بلیط برای تقاضای بیشتر در جام یوفا، بپذیرد.

یوفا همچنین اظهار داشته که بلیط‌های دیجیتال به مهار مصرف کاغذ کمک کرده و برای طرفداران فوتبال راحت تر خواهد بود:

 طرفدارانی که بلیط‌های ’تیم من را دنبال کن’ را می‌خرند، بلیط‌های موبایلی خورد را فقط زمانی دریافت می کنند که تیمشان واجد شرایط یک مسابقه باشد. امکان تحویل بلیط موبایلی برای طرفداران نزدیک به روز مسابقه باعث افزایش چشمگیر سفر هواداران خواهد شد زیرا آن ها دیگر نیازی به بازدید از نقاط جمع آوری بلیط برای تبادل هزینه‌ی بلیط ندارند.

این نوآوری در توسعه سیستم بلیط فروشی موبایلی در اگوست 2018 برای مسابقه‌ی سوپر کاپ فیفا بین رئال مادرید و اتلتیکو مادرید که در شهر تالین کشور استونی برگزار شد، پایه گذاری شده است.

بلیط بلاکچین

بسیاری از رای گیری‌‌های ورزشی و برگزاری رویدادها برای بلیط فروشی، در حال روی آوردن به بلاکچین هستند، زیرا این فناوری، روشی بسیار مؤثر برای جلوگیری از جعل و اطمینان از راحتی را به همراه دارد.

همان طور که کوین تلگراف در دسامبر 2019 گزارش داده است، معاون رئیس شرکت Tickchmaster محصولات Sandy Kund بلاکچین گفت که این فناوری می تواند مانع از ظهور بازارهای بلیط ثانویه شود.

مدیر عامل و بنیانگذار EventChain، اشتون آدیسون، به کوین تلگراف گفت:

هدف اصلی اجرای بلاکچین در صنعت بلیط فروشی این است که عدالت را به هنرمندان، برگزارکنندگان رویدادها و طرفداران بازگرداند. به عنوان مثال، یک مشکل بزرگ پیش روی صنعت، بلیط های تقلبی است. بلاکچین با اعتبار دادن به بلیط های خود، می تواند از این امر جلوگیری کند. این سیستم همچنین بلیط ها را به دارایی های کمیاب دیجیتال تبدیل می کند که نمی توانند دو برابر شوند.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط