تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار – 1 خرداد 99

تحلیل بازار

شب گذشته شاهد افت قیمت ارزهای دیجیتال بودیم. این افت بدان معناست که احتمالا در چند روز آینده شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود. با تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار با ما همراه باشید.

به گزارش کوین تلگراف، در حالی که بسیاری از معامله‌گران خرده درگیر این هستند که آیا بیت کوین توان شکستن مقاومت 10 هزار دلاری را دارد یا خیر، موسسات سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران نهادی به آرامی در حال خرید هستند. در روز سه شنبه همین هفته بود که موسسه مدیریت سرمایه گری‌اسکیل (Grayscale) از رشد 80 درصدی مبالغ سرمایه‌گذاری شده در حوزه ارزهای دیجیتال از طریق این موسسه ظرف یک سال اخیر خبر داد.

این بدان معناست که سرمایه‌گذاران نهادی رفته رفته در حال ورود به ارزهای دیجیتال هستند. بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاری روی پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین صورت پذیرفته است. سرمایه‌گذاران نهادی معمولا به دید بلندمدت و فاندامنتالی در یک زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که هدف آن‌ها کوتاه مدت باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال - نقشه بازار
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – نقشه بازار

پیشنهاد ما به معامله‌گران خرده نیز این است که بخشی از پول خود را به دید بلندمدت روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید و آن را با هر افت کوچکی نفروشید. از آنجا که بازار ارزهای دیجیتال همواره با نوسان همراه است، تریدرها می‌توانند با کسب سود از این نوسانات رفته رفته پرتفوی بلندمدت خود را نیز تشکیل دهند.

در ادامه این نوشته، به سراغ چارت قیمت ارزها و تحلیل تکنیکال آن‌ها می‌رویم.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در جفت معاملاتی BTCUSD

بیت کوین در روز دوشنبه توانست بار دیگر مقاومت 10 هزار دلاری خود را با لمس قیمت 9950 دلار تست کند. اما قیمت باز هم در شکست این مقاومت عجیب ناموفق بود و در روز سه شنبه شاهد یک الگوی Inside Bar در چارت قیمت بیت کوین بودیم که نشان از عدم تصمیم بازار برای صعود یا افت بود. اما در نهایت شب گذشته قیمت حمایت 9460 دلاری را شکست و اکنون به نظر می‌رسد که بازار تصمیم به اصلاح گرفته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – بیت کوین

اولین حمایت معتبری که بر سر راه اصلاح قیمت بیت کوین قرار گرفته است، میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌باشد. اگر خریداران قیمت را روی این خط حمایت کنند، احتمالا باید منتظر شکست مقاومت 10 هزار دلاری در آینده نزدیک باشیم.

در صورتی که قیمت بتواند از پس مقاومت 10 هزار دلاری بر بیاید، احتمال رشد قیمت تا هدف 10500 دلاری بسیار افزایش خواهد یافت. در سمت مقابل، اگر فشار فروش منجر به رسیدن قیمت بیت کوین به زیر حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود، باید منتظر رسیدن قیمت به حمایت خط روند صعودی نارنجی رنگ باشیم. قابل ذکر است که در صورت شکست خط روند صعودی، روند صعودی دو ماهه بیت کوین به پایان می‌رسد و محتمل‌ترین سناریوی پس از آن، لمس مجدد خط میانگین متحرک ساده 50 روزه در بازه 8000 تا 8100 دلار خواهد بود.

از نظر اندیکاتورها، اکنون شاهد یک واگرایی نزولی بین قیمت بیت کوین و شاخص RSI هستیم که یک نشانه نزولی می‌باشد.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال اتریوم در جفت معاملاتی ETHUSD

همانند بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم نیز در یک روند صعودی چند هفته‌ای حرکت می‌کند. اگرچه رشد قیمت اتریوم در چند روز گذشته دقیقا روی مقاومت 220 دلاری متوقف شد، اما فشار خرید در سطوح پایین کاهش نیافته است و خریداران کماکان در حال خرید می‌باشند. بنابراین احتمال رشد مجدد قیمت تا مقاومت 220 دلاری و شکست آن زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز دیجیتال اتریوم
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – اتریوم

در تصویر بالا مشخص است که شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و شاخص RSI در محدوده 60 قرار دارد، لذا این اندیکاتورها روند صعودی را تایید می‌کنند. اگر شرایط به گونه‌ای پیش برود که قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار به بالای مقاومت 227 دلاری برسد، احتمال شروع یک رالی قیمتی با هدف 248 دلار افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، در صورتی که روی مقاومت 227 دلاری شاهد افزایش فشار فروش و در نتیجه متوقف شدن رشد باشیم، احتمالا قیمت مجددا تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 202 دلار اصلاح خواهد شد. بنابراین نیاز است که معامله‌گران به دقت واکنش‌های قیمت اتریوم به سطوح مختلف را زیر نظر بگیرند و بر اساس آن اقدام به ترید کنند.

اولین نشانه ضعیف شدن حرکت صعودی و آغاز روند نزولی، شکست کف کانال قیمتی نشان داده شده در چارت است. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، هدف اصلاحی قیمت سطح 176 دلار خواهد بود.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال ریپل در جفت معاملاتی XRPUSD

خریداران در نگه داشتن قیمت ارز دیجیتال ریپل روی مقاومت 20.5 سنتی ناموفق بودند. با فراهم آمدن این شرایط، فروشندگان در تلاش برای کاهش قیمت XRP به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 19.8 سنت هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز دیجیتال ریپل
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – ریپل

در صورتی که قیمت سومین ارز دیجیتال برتر بازار به زیر 19.8 سنت برسد، باید منتظر افت قیمت تا حمایت‌های بعدی روی 19 سنت و 17.3 سنت باشیم.

در سمت مقابل، در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را روی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه حمایت کنند، احتمال رشد قیمت تا مقاومت 20.5 سنتی و بالاتر افزایش می‌یابد. مهم‌ترین مقاومت پیش رو خط روند روند نارنجی‌رنگ نشان داده شده در چارت است که شکست آن احتمالا باعث رشد قیمت تا مقاومت 0.236 دلاری خواهد شد.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش در جفت معاملاتی BCHUSD

بیت کوین کش در روز سه شنبه برای لحظاتی به بالای مقاومت 250 دلاری رسید، اما مجددا به زیر آن بازگشت. اکنون این ارز در همان بازه 230 تا 250 دلار در حال معامله است. این بدان معنا است که فشار خرید با افزایش قیمت به شدت کاهش می‌یابد.

بیت کوین کش
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – بیت کوین کش

اگر خریداران بتوانند بیت کوین کش را روی قیمت 230 دلاری حمایت کنند، احتمال رشد مجدد قیمت تا سقف این بازه یعنی 250 دلار افزایش می‌یابد. در صورتی که قیمت پنجمین ارز دیجیتال برتر بازار به بالای مقاومت 250 دلاری برسد و روی آن تثبیت شود، هدف صعودی بعدی مقاومت 280 دلاری خواهد بود. بنابراین شکست مقاومت 250 دلاری فرصت خوبی برای معامله‌گران کوتاه مدت خواهد بود.

در سمت مقابل، افت قیمت به زیر 230 دلار احتمالا باعث آغاز یک موج نزولی با اهداف 217 و 200 دلار می‌گردد.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی در جفت معاملاتی BSVUSD

بیت کوین اس وی در روز سه شنبه به بالای مقاومت خط روند نزولی خود رسید اما همانند بیت کوین کش در تثبیت روی این مقاومت ناموفق بود. شرایط معاملاتی در روز چهارشنبه نیز منجر به تشکیل یک الگوی Inside Bar در چارت بیت کوین اس وی شد که خبر از قدرت یکسان خریداران و فروشندگان می‌دهد.

بیت کوین اس وی
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – بیت کوین اس وی

روز گذشته خریداران مجددا برای شکست مقاومت خط روند تلاش کردند، اما این بار هم این تلاش نافرجام بود. اکنون قیمت ششمین ارز دیجیتال برتر بازار به زیر خطوط میانگین متحرک رسیده است. در صورتی که فروشندگان در حفظ قیمت زیر 191 دلار موفق باشند، احتمال لمس مجددا حمایت 170 دلاری افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، شکست خط روند نزولی نارنجی رنگ نشان داده شده در چارت می‌تواند منجر به آغاز یک رالی قیمتی تا سطح 227 دلار شود. شکست مقاومت 227 دلاری نیز به معنای آغاز یک روند صعودی جدید است.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال لایت کوین در جفت معاملاتی LTCUSD

با افزایش قیمت لایت کوین و عبور از مقاومت‌ها، فشار خرید و تقاضا افت شدیدی کرد و منجر به آن شد که قیمت مجددا به زیر مقاومت خود برگردد. این بدان معنا است که خریداران بلافاصله با افزایش قیمت، سعی در ذخیره سود خود دارند.

لایت کوین
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – لایت کوین

در حال حاضر فروشندگان در تلاش برای نگه داشتن قیمت هفتمین ارز دیجیتال برتر بازار زیر خطوط میانگین متحرک هستند. در صورت موفقیت، احتمال افت قیمت تا سطوحی حمایتی 41.3 دلار و 39 دلار افزایش می‌یابد.

 در سمت مقابل، اگر قیمت لایت کوین از همین حدود فعلی بازگردد و بتواند مقاومت خط روند نزولی خود را بشکند، احتمالا باید منتظر آغاز رالی قیمتی با هدف 50.8 دلار باشیم. مهم‌ترین مقاومت در مسیر صعودی لایت کوین، بازه قیمتی 50.8 تا 52.3 خواهد بود.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال با‌یننس کوین در جفت معاملاتی BNBUSD

ارز دیجیتال BNB در روز سه شنبه موفق به شکست مقاومت خط روند نزولی خود شد و اکنون خریداران در تلاش برای حفظ قیمت روی این خط روند نارنجی رنگ هستند. به نظر می‌رسد که تقاضا برای خرید روی خط روند پایین است و به زودی شاهد افت قیمت به زیر قیمت فعلی باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – بایننس کوین

اگر فروشندگان بتوانند قیمت هشتمین ارز دیجیتال برتر بازار را به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی قیمت 16.36 بکشانند، احتمال آغاز یک موج نزولی با هدف میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 15.7 دلار افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، اگر قیمت ارز BNB به دلار از همین سطوح فعلی بازگردد، باید منتظر رالی احتمالی قیمت تا سطح 18.14 دلار باشیم. بالاتر از این سطح، احتمالا ممنتوم این ارز برای شروع یک روند صعودی قدرتمند با اهداف 21.5 دلار و بالاتر افزایش می‌یابد.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال ایاس در جفت معاملاتی EOSUSD

ارز دیجیتال ایاس با نماد EOS در چند روز اخیر در یک بازه کوچک در حال معامله است. خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و شاخص RSI زیر 50 است. بنابراین اندیکاتورها قدرت یکسان بین خریداران و فروشندگان را در سطوح فعلی بیان می‌کنند. به نظر می‌رسد که قیمت ایاس به زودی روند خنثای خود را خواهد شکست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز دیجیتال ایاس
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – ایاس

اگر فروشندگان بتوانند قیمت ایاس را به زیر حمایت 2.5 دلاری ببرند، احتمال افت قیمت تا حمایت 2.33 دلاری افزایش می‌یابد. شکست حمایت 2.33 دلاری یک خبر بد برای هواداران نهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار خواهد بود، زیرا در این صورت الگوی سر و شانه تکمیل می‌گردد و هدف قیمت، سطح 1.55 دلاری خواهد بود.

در طرف دیگر، اگر قیمت ارز دیجیتال ایاس از سطوح فعلی یک جهش داشته باشد و به بالای مقاومت 2.83 دلاری برسد، احتمال آغاز یک موج صعودی با هدف 3.11 دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال تزوس در جفت معاملاتی XTZUSD

اگرچه دیروز خریداران به خوبی توانستند قیمت تزوس را به بالای مقاومت خط روند نزولی ببرند، اما در تثبیت آن ناموفق بودند و قیمت مجددا به زیر این خط بازگشت. این یک نشانه منفی است و بدان معناست که با افزایش قیمت، مقدار تقاضا به طرز محسوسی کاهش می‌یابد.

تزوس
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – تزوس

احتمال دارد که قیمت دهمین ارز دیجیتال برتر بازار از نگاه CoinMarketCap به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی قیمت 2.63 دلار برسد. در این صورت بعید نیست قیمت مجددا کف کانال صعودی را هم لمس کند. در صورت شکست کف کانال صعودی، احتمال افت قیمت تا حمایت 2.24 دلاری افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، اگر قیمت تزوس در جفت معاملاتیXTZUSD از روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه حمایت شود، احتمال حمله مجدد خریداران به خط روند نزولی افزایش می‌یابد که در صورت شکست این خط، احتمال رشد قیمت تا مقاومت‌های 3.07 دلار و 3.27 دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل هفتگی قیمت ارز دیجیتال کاردانو در جفت معاملاتی ADAUSD

کاردانو یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سه روز گذشته بود و باعث شد که جایگاه یازدهمی بازار را از چنگ استلار بیرون آورد. خریداران به خوبی توانستند که از پس خط روند نزولی بر بیایند و قیمت رشد خوبی را ظرف دو روز گذشته ثبت کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز دیجیتال کاردانو
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال – کاردانو

شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش می‌باشد و شاخص RSI روی 50 قرار گرفته است. بنابراین وضعیت اندیکاتورها صعودی می‌باشد و قدرت بیشتر در اختیار خریداران است. در صورتی که در ادامه اصلاح قیمت، خریداران بتوانند کاردانو را روی پولبک به خط روند نزولی حمایت کنند، احتمالا روند صعودی با هدف 6.2 سنت افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، شکست حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی قیمت 5 سنتی سیگنال نزولی را صادر خواهد کرد. احتمال برگشت روند به سبب وقوع یک واگرایی نزولی افزایش یافته است.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارز های دیجیتال است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیرید

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط