تحلیل بازار ارزهای دیجیتال پس از رشد شب گذشته بیت کوین تا مرز 8000 دلار

تحلیل بازار

شب گذشته بیت کوین برای لحظاتی در بسیاری از صرافی‌ها روی 8000 دلار معامله شد. این در حالی بود که نسبت قیمت اتریوم و ریپل و سایر آلت‌کوین‌ها به بیت کوین پس از چند روز رشد به یک باره افت بزرگی را تجربه کردند. در این مطلب به تحلیل بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

در ابتدا به سراغ شاه ارز بازار یعنی بیت کوین، می‌رویم. در چارت پایین، نمودار روزانه قیمت بیت کوین را مشاهده می‌نمایید. در حال حاضر قیمت در یک ناحیه مقاومتی بسیار قوی قرار دارد. این ناحیه مقاومتی متشکل از خط روند نزولی قدرتمند و ناحیه مقاومتی کلاسیک 7900 دلار است.

تحلیل قیمت بیت کوین

در صورتی که بیتکوین نتواند موفق به شکستن این ناحیه شود، باید منتظر ریزش قیمت تا اولین حمایت محکم باشیم. اما در صورت شکسته شدن این ناحیه، اولین مقاومت محکم پیش رو منطقه 9100 دلاری خواهد بود.

اما آلت کوین ها در چند روز گذشته توانسته بودند به خوبی بخشی از افت قیمت خود نسبت به بیتکوین را جبران نمایند. اما دیشب به یکباره و پس از رشد بیت کوین، قیمت آلت کوین ها نسبت به بیتکوین دچار افتی محسوسی شدند.

تحلیل قیمت اتریوم

قبل‌تر بابت وجود مقاومت 0.0188 بیت کوینی در قیمت “اتریوم” برترین آلت کوین بازار هشدار داده بودیم. دیشب این اتفاق افتاد و نسبت قیمت اتریوم به بیت‌کوین با رسیدن به 0.0188 دچار افت 4 درصدی شد. در حال حاضر به نظر می‌رسد قیمت ETHBTC وارد دور نزولی جدیدی شده که بر اثر آن احتمالا قیمت تا محدوده 0.0162 بیت کوینی افت کند.

ریپل، سومین ارز برتر بازار دیروز موفق شد رشد قابل توجهی را ثبت نماید. اما قیمت ریپل در جفت XRPBTC نیز دقیقا پس از رسیدن به مقاومت، در شکستن آن ناموفق بود و افت محسوسی را ثبت کرد. شکل کندل‌ها به گونه ای است که احتمالا شاهد رسیدن قیمت XRPBTC به 2400 ساتوشی خواهیم بود:

تحلیل قیمت ریپل

مجموع این سه تحلیل به ما دو سناریو را نشان می‌دهد:

  • قیمت بیت کوین افت می‌کند و بازار را با خود پایین می‌کشد. در این حالت، افت قیمت آلت کوین ها بیشتر از بیت‌کوین خواهد بود.
  • قیمت بیت کوین یک رشد شارپ را با شکستن مقاومت خود تجربه می‌کند. در این حالت، رشد قیمت آلت کوین‌ها بسیار کمتر از بیت‌کوین خواهد بود.

پس ما شاهد افزایش شاخص سلطه قیمت بیت کوین بر بازار در هر دو حالت خواهیم بود. لذا به نظر می‌رسد نگه نداشتن آلت کوین ها در حال حاضر بهترین تصمیم خواهد بود.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی با بیش از 50 درصد سود ظرف یک ماه گذشته
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

آموزش رایگان تحلیل فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط