اولین پلتفرم بلاکچین توسط دولت محلی چین راه اندازی شد!

پلتفرم بلاکچین چین

دولت محلی استان آنهویی چین اولین پلتفرم بلاکچین خود را راه اندازی میکند. آنهویی که یکی از  استان‌های شرقی چین و بخشی از “منطقه اقتصادی دلتای رود یانگ تسه” است، اولین پلتفرم بلاک چین خود را به منظور ارائه خدمات دولتی، راه اندازی کرده است. براساس گزارش رسانه‌های داخلی، این پلتفرم به طور رسمی در تاریخ 30 آوریل راه اندازی شده است.

شروع کار با بخش قانونی داخلی

در این گزارشات آمده است که “سند و مجوز یا لایسنس الکترونیکی + بلاکچین” اولین اپلیکیشنی است که در این پلتفرم بلاکچین دولتی چین راه اندازی شده است. این اپلیکیشن در ابتدا مجوزهای عملکردی وکلا را بر روی بلاکچین قرار می‌دهد. این امر به شفافیت و احراز هویت هر چه بهتر در این بخش کمک خواهد کرد. مجوز یا لایسنس در این اپلیکیشن عبارت است از:

یک مجوز یا لایسنس الکترونیکی آنلاین که مسئولیت مشاهده و مدیریت مدارک مورد استفاده را بر عهده  دارد. کلیه سیستم‌های عملکردی مجاز می توانند کلیه مدارک‌ها و اقدامات (usage actions) را به طور خودکار ثبت و ذخیره کنند. این کار  مانع از کلاهبرداری، منجر به بهبود  امنیت و اعتبار لایسنس های الکترونیکی می شود.

براساس گزارشات به دست آمده، دفتر منابع داده استانی و وزارت دادگستری بخش استانی چین نیز در شهر بژژو اقدام به اجرای پروژه‌های آزمایشی مشابهی در زمینه ارایه مدارک قضایی و مجوزهای اداری کرده‌اند. دولت قصد دارد این برنامه ها را در منطقه دلتای رودخانه یانگ تسه نیز اجرا کند. دولت محلی قصد دارد تا در آینده‌ایی نزدیک اپلیکیشن‌های دولت الکترونیک بلاکچینی بیشتری را بر روی این پلتفرم قرار دهد. هدف از این کار، دیجیتالی کردن کامل زیرساخت‌های دولت، کاهش بوروکراسی و ارائه خدمات با کارایی بیشتر است.

در این گزارشات آمده است:

هدف ما ایجاد زیرساخت‌هایی جهت نگهداری و استفاده مشترک از داده‌های دولتی و ایجاد همکاری‌های بین بخشی و بین منطقه‌ایی است.

پذیرش پلتفرم بلاکچین در چین در ماه آوریل افزایش یافته است

همانطور که سایت خبری کوین تلگراف گزارش داده بود، دولت چین از چند روز پیش شبکه خدمات مبتنی بر بلاکچین را برای استفاده تجاری در سراسر کشور راه اندازی کرده است. بانک صنعتي و بازرگاني چين يا ICBC اولين وایت پیپر بلاکچینی را براي بخش بانکي منتشر و شهر چونگ کینگ همچنین نخستین اتحادیه نوآوری های بلاکچینی را در سطح استانی راه اندازی کرده است.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط