همکاری بنیاد لایت کوین با اپلیکیشن Cred و ارائه 10 درصد بهره در سپرده‌های لایت کوین

بنیاد لایت کوین و اپلیکیشن cred

بنیاد لایت کوین و اپلیکیشن و پلتفرم مالی غیرمتمرکز Cred اعلام کرده‌اند که کاربران می‌توانند در سپرده‌های لایت کوین، سالانه تا حداکثر 10% بهره کسب کنند، البته با قید اینکه این کوین‌ها حداقل 6 ماه در سپرده‌ها بمانند و سود به صورت ماهیانه پرداخت میشود.

اپلیکیشن Cred در حال حاضر یک حساب پس انداز لایت کوین ارائه می‌دهد که نرخ بهره ی آن تقریبا 0.5 تا 1.5% سود پرداخت شده توسط بانک‌های ایالت متحده امریکاست. البته از آنجایی که قیمت لایتکوین نوسان زیادی دارد، بنابراین ارزش سپرده‌ی آن هم حتی ممکن است بهنگام پرداخت بهره کاهش یاید. در نتیحه، پاداش 10 درصدی آن نیز مانند بسیاری از سرمایه گذاری‌ها با ریسک همراه است.

عملکردهای اپلیکیشن Cred مشابه بانک است و سپرده گذاری‌های لایت کوین را به سرمایه گذاران خرده فروشی و مدیران مالی، وام می‌دهد. این شرکت ادعا می کند که این وام‌ها کاملا تضمین شده است و ریسکی برای سپرده‌گذار ندارد.

علاوه بر این، شرکت Cred با متولیان ارزهای دیجیتالی نظیر بیت‌گو کار می‌کند و بیمه شرکت Lockton را دارد، تا از ورشکستگی این پلتtرم درنتیجه‌ی هک پیشگیری کند.

نکته ی جالب این است که ظاهرا بنیاد لایت کوین، برای تامین بودجه ی توسعه، از طریق این مشارکت درآمد زایی خواهد کرد. البته واضح نیست که این بنیاد با همکاری Cred در حال سپرده گذاری پول و کسب سود است یا بخشی از این سپرده‌ها را خودش وام میگیرد.

صرف نظر از همه اینها، این مشارکت،در عین حال که به کابران لایتکوین یه روش غیرفعال جدید برای کسب ارز دیجیتال ارائه می‌دهد، مقدار زیادی سرمایه ی لازم را نیز وارد بنیاد لایت کوین می‌کند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط