طی رکوردی جدید، 10.000 نود، شبکه لایتنینگ بیت کوین را هدایت می کنند

شبکه لایتینگ بیت کوین

طبق آمار وبسایت 1ML، تعداد نودهای شبکه لایتنینگ بیت کوین برای اولین بار به 10.000 هزار رسید.

طبق گفته های 1ML، تعداد نودهای شبکه لایتنینگ طی 30 روز گذشته با 3.17 درصد رشد، به رکورد جدید 10.003 نود در شبکه رسید. در همین زمان، تعداد نودهای دارای کانال های فعال نیز 5.975 از میان 36.246 کانال در زمان گزارش می باشد که از ماه گذشته، تنها 0.34 درصد رشد داشته است.

شبکه لایتنینگ، پروتکل بلاک چین لایه دومی است که به منظور فراهم کردن تراکنش های پرسرعت برای بیت کوین طراحی شده است که در آن نودها، کانال های پرداخت مجزایی بین چند فرد هستند که به آنها اجازه می دهد بین هم بیت کوین در یافت و ارسال نمایند.

وضعیت شبکه لایتنینگ، طبق گفت های LNBIG

همانطور که شخص پشت LNBIG که کنترل بیش از 40 درصد ظرفیت شبکه لایتنینگ را به عهده دارد، به رسانه خبری The Block گفت، آنها آمار تمام ترازهای محلی را که از دید عموم پنهان می باشد، نگهداری می کنند. وی توضیح داد که جستجوگران شبکه لایتنینگ نمی توانند متوجه شوند چه کسانی کانال ها را ساخته و بیت کوین در کدام طرف استفاده شده است.

وی در جواب این سوال که چه قابلیت های دیگری باید به شبکه لایتنینگ افزوده شود تا کاربران بیت کوین بیشتری جذب آن شوند، به پرداخت های چند مسیره اتمی اشاره کرد که طبق شواهد، نقش بزرگی در دستگاه های خودپرداز بیت کوین ایفا می کنند. وی افزود:

برای استفاده گسترده از بیت کوین، این موضوع بسیار اهمیت دارد که نرم افزاری داشته باشیم که کیف پول و مدیریت حساب را ادغام کند.

برای ترمیم اهمیت شبکه لایتنینگ در صورتی که کارمزد مسیردهی عملکرد بهتری از نرخ وام نداشته باشد، وی گفت که کسب درآمد در شبکه لایتنینگ برای شما زود خواهد بود. در مورد بزرگترین مشکل شبکه لایتنینگ، وی با اشاره به مخاطبین کم شبکه گفت:

مشکلات دیگر شامل پراتورهای نودها می باشد که البته مانعی برای استفاده گسترده نخواهد بود. زیرساخت نودها در حال حاضر اجازه ی انجام پرداخت های سفارشات با حجم بسیار بالا را می دهند. به علاوه، بدین منظور، شما نمی توانید ظرفیت را افزایش دهید، زیرا وجوه از یک طرف کانال به طرف دیگر در حال حرکتند، و این فرآیند برای اپراتور نود، بیت کوینی مصرف نمی کند. در واقع این شبکه، سیستمی چرخه ای و بسیار سرزنده می باشد. تنها لازم است بتواند فعال بودن خود را حفظ کند.

توسعه های اخیر شبکه لایتنینگ

در اواخر ماه آگوست، شرکت توسعه بلاک چین Blockstream، انتشار نسخه 0.7.2 از نرم افزار مقیاس دهی خود، c-lightning، را  اعلام کرد. این نرم افزار، نوعی پیاده سازی شبکه لایتنینگ است که از مدیریت پویای پلاگ این و همچنین “the upcoming signet” پشتیبانی می کند.

در ماه جولای، توسعه دهندگان شبکه لایتنینگ از یک ابزار کنترل نودهای جدید رونمایی کردند. یک از اهداف اصلی این ابزار، فراهم کردن راهی برای جلوگیری از رخ دادن برخی مشکلات در شبکه، قبل از اینکه خود را نشان دهند می باشد. طبق گفته ها، کاربران می توانند از این ابزار به منظور مشاهده و کنترل روندهایی مانند تعداد کانال ها طی زمان و همچنین نقاطی که بهترین کارمزد مسیردهی را دارند، استفاده کنند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط