شروع مجدد فعالیت لیبرا؛ راه‌اندازی ارز لیبرا در سال 2020

ارز دیجیتال لیبرا

علی‌رغم چالش‌هایی که بین قانون‌گذاران و ارز دیجیتال لیبرا وجود دارد، توسعه‌دهندگان این ارز در حال پیش بردن این پروژه هستند. اخیرا تیم لیبرا دومین نقشه راه (Roadmap) این پروژه را منتشر کرده است که در آن زمان راه‌اندازی شبکه اصلی این ارز تعیین گردیده است.

ارز دیجیتال لیبرای فیسبوک که کماکان درگیر مشکلات قانونی است، به مسیر رو به جلوی خود ادامه می‌دهد. توسعه‌دهندگان این پروژه با انتشار یک پست در وبلاگ این ارز نشان دادند که هنوز فعال هستند و در حال آزمایش کردن این ارز دیجیتال می‌باشند.

نقشه راه (Roadmap) منتشر شده توسط تیم توسعه‌دهندگان لیبرا نشان می‌دهد که کارهایی روی شبکه اصلی این ارز در حال انجام است و معیارهایی که پیش از راه‌اندازی آن باید مورد توجه بگیرد، مانند آموزش جامعه این ارز برای تعامل با آن، در این نقشه راه ذکر گردیده است. در پست وبلاگی تیم توسعه دهنده آمده است:

ما کار طراحی مربوطه را به اتمام رسانده‌ایم و یک برنامه زمانی کامل، از پایین به بالا برای همه ویژگی‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم. اکنون ما در حال کار بر روی مجموعه کاملی از اسناد معماری پروتکل لیبرا و API این پروژه هستیم. پس از این، ما شروع به شناسایی کارهایی که منجر به جلب توجه جامعه به ارز لیبرا می‌شود را خواهیم کرد.

شبکه آزمایشی لیبرا در حال حاضر روی 8 گره معتبر از اعضای داخلی در حال اجرا است و تمامی آزمایشات مرتبط با الگوریتم اجماع و خطاهای محتمل انجام گردیده است. تیم توسعه‌دهنده در تلاش است تا برای ایجاد گره‌های معتبر از اعضای غیر داخلی، یک تیم خارج از پروژه را برای پشتیبانی کامل از گره‌های خود استخدام کند.

همزمان با تلاش تیم فنی در مراحل پایانی راه‌اندازی این ارز، احتمال دارد اعضای بیشتری به انجمن لیبرا اضافه گردند. پیش‌تر و بخاطر مسائل قانونی، این انجمن اعضایی نظیر پی‌پَل و مسترکارت را از دست داد. به نظر می‌رسد که در صورتی که مشکلات قانونی این ارز دیجیتال با ثبات حل شود، ما شاهد راه‌اندازی قدرتمند لیبرا خواهیم بود. اتفاقی که می‌تواند منجر به جلب توجه بیش از پیش مردم و مسئولان به استفاده از ارزهای دیجیتال گردد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط