ترون

ترون

ترون پروژه ای بلندپروازانه به منظور ایجاد اینترنت و زیرساختی کاملا غیرمتمرکز است. پروتکل ترون، یکی از بزرگترین سیستم های عامل بر اساس بلاک چین، پشتیبانی از بلاک چین عمومی با توان، مقیاس پذیری و دسترسی بالا برای تمام اپلیکشن های غیرمتمرکز را در اکوسیستم ترون فراهم می کند.

مزایای کلیدی

توان بالا: با استفاده از اجماع ترون، تعداد محدودی از نودهای با عملکرد بالا به عنوان شاهدان شبکه توسط کاربران انتخاب می شوند و به این شکل با نگه داشتن تعداد تراکنش های انجام شده در ثانیه در سطحی قابل قبول، به توان بالایی در شبکه درست می یابند. مکانیزم اجماع قدرتمند ترون، آن را قادر می سازد از لحاظ تراکنش انجام شده در ثانیه (tps)، بیت کوین و اتریوم را پشت سر بگذارد.

مقیاس پذیری: به دلیل مقیاس پذیری و قراردادهای هوشمند تاثیرگذار شبکه، اپلیکیشن ها می توانند از راه های بیشتری برای پیاده سازی در شبکه ترون استفاده کنند. به دلیل بازدهی بالا و احتمالات نامحدود قرارداهای هوشمند، ترون دارای مقیاس پذیری بسیار بالاییست که باعث می شود اپلیکیشن های زیادی توانایی اجرا شدن در این شبکه را داشته باشند.

ترکیبی از زیرساخت پایگاه داده و سیستم اکانت های عالی، اجرایی ساختن مدل ها و طراحی های پیچیده که باعث راحتی توسعه پروژه و پشتیبانی از tps های بالا می شود را تسهیل می کند. اپلیکیشن ها، وبسایت ها و سرویس های عامل موجود می توانند با انتقال به شبکه ترون و بهره مندی از تعداد بالای کاربران شبکه، در مقابل موسسات شانس رقابت داشته باشند.

دسترسی مناسب: ترون بسیار علاقه مند به ایجاد مکانیزم اجماعی غیرمتمرکز است. ساختار شبکه، دارایی های کاربران و ارزش ذاتی، با درجه ای بیشتر از غیرمتمرکزسازی، قابل اطمینان تر خواهند بود. مکانیزم اجماع ترون، نسبت به مدل گواه اثبات کار (PoW) انرژی بسیار کمتری مصرف می کند.

هزینه پایین: ترون از طراحی استفاده می کند که دارای هزینه محاسبات پایین بسیار پایینی می باشد. به این شکل اَپ های بیشتری میتوانند کاربران خود افزایش داده و از لحاظ تجاری رقابتی تر عمل کنند.

کاربرپسند بودن: ترون متعهد به ساخت محصولات بر اساس بلاک چین با انجام تحقیقات فراوان راجع به خواسته های کاربران و انتظارات آنها می باشد.

طراحی هسته سیستم

سیستم اجماع منحصر به فرد

مکانیزم گواه اثبات کار فعلی از مشکل مصرف بالای انرژی و بازدهی و tps پایین رنج می برد. فلسفه معماری نوآورانه ترون، باعث ایجاد مکانیزم گواه اثبات سهمی اختصاصی شده است. با استفاده از بازخور ها و ایده های جامعه بلاک چین، ترون قادر به توسعه مکانیزم اجماع ترون شده است.

قراردادهای هوشمند با بازدهی بالا

از راه های زیر می توان به این هدف رسید:

  • ترون از توسعه جاوا پشتیبانی می کند. این زبان برنامه نویسی که جامعه توسعه دهندگانی بالغ دارد، از چندین سناریوی مختلف پشتیبانی کرده و تاثیرگذاری بالایی دارد.
  • مکانیزم اجماع با بازدهی بالا
  • ترون از ساختار پایگاه داده و سیستم حساب های کاربری جدید و پربازده استفاده می کند.

آینده ی ترون

هدف ترون، ایجاد پلتفرمی است که هر فردی بتواند در آن شرکت کرده و از آن بهره ببرد.

  • ترون و اپلیکیشن های غیرمتمرکز متنوع وابسته به آن نه تنها باعث کاهش هزینه ی کاربران شده بلکه باعث راحتی بیشتر آنها در کارهای روزانه و مالی نیز می شود.
  • با توسعه اَپ های غیرمتمرکز بر روی ترون، توسعه دهندگان می توانند مقیاس فعالیت های خود را بزرگتر کرده و ارزش ها و عقاید خود را عمومی سازی کنند.
  • شاهدان، از عملکرد شبکه ترون حمایت کرده و در ازای تلاشهایشان پاداش دریافت می کنند.
0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط