آنتولوژی

آنتولوژی

آنتولوژی پروژه بلاک چینی در سطح سازمانی است که بصورت امن و منحصر به فرد، چِین مشتری ارائه می دهد که به منظور محافظت از داده و سیستم ها طراحی شده است. این پلتفرم به عنوان اتاقی شخصی در بلاک چین در نظر گرفته می شود که هدفش ارائه موثر دفترکل توزیع شده در کسب و کارهای بزرگ است. توکن بومی آنتولوژی، ONT است.

معرفی آنتولوژی

Onchain شرکت تکنولوژی چینی می باشد که از سال ۲۰۱۴ در حال ساخت بلاک چین و معماری شبکه توزیع شده بوده است. بنیان گذاران این شرکت در آپریل ۲۰۱۶، بلاک چین NEO/GAS را پس از ۲۲ ماه توسعه خلق کردند. سپس در نوامبر ۲۰۱۷، آنتولوژی منتشر شد.

تفاوتهایی بین آنتولوژی و بلاک چین نئو وجود دارد. اول، با اینکه نئو نیز توسط بنیان گذاران این شرکت ساخته شده ولی با Onchain بسیار تفاوت دارد. شبکه آنتولوژی نیز با آن چِین و نئو تفاوت دارد. آنتولوژی در واقع شبکه ای از بلاک چین هاست و به این منظور طراحی شده است که به سازمان ها در انتقال پلتفرم های اختصاصی شان به مدل دفترکل توزیع شده بدون اینکه آنها را در معرض خطر قرار دهد کمک می کند.

هم اتریوم و هم آنتولوژی از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کنند. تفاوت این دو این است که سازمان ها به دلیل متن باز بودن اتریوم، کمتر می توانند در سپردن گذاشتن داده های خصوصی خود به آن اعتماد کنند. آنتولوژی به دنبال این نیست که مانند بیت کوین تبدیل به ارزی مشتری مدار شود، بلکه هدف آن خدمت رسانی به سازمان ها می باشد.

توکن های ONT و ONG چه هستند؟

حداکثر موجودی ONT یک میلیارد توکن است و روزانه معادل بیش از ۵۰ میلیون دلار آنتولوژی معامله می شود. زوج اصلی این ارز، تتر می باشد که  در کنار آن بیت کوین و اتریوم نیز قرار دارند.

تنها ۱۲ درصد از موجودی آنتولوژی بین جامعه ی آن توزیع شده است. ۲۸ درصد آن در اختیار شرکای سازمانی است، ۱۰ درصد در دست شورای نئو است، ۳۵ درصد در اختیار خود آنتولوژی بوده و ۱۵ درصد باقیمانده بین تیم اصلی آنتولوژی تقسیم شده است.

بجای فرآیند عرضه اولیه معمول، آنتولوژی از طریق چند سری ایردراپ بر روی بلاک چین نئو در فوریه ۲۰۱۸ منتشر شد. صرافی های بایننس، هوبی، بیت فینکس، KuCoin، Allcoin، Livecoin و OKEx از این ارز پشتیبانی می کنند. اگر قصد خرید آنتولوژی دارید، این کار را بر روی صرافی که از توکن های NEP-5 پشتیبانی می کند انجام دهید.

موارد استفاده از آنتولوژی DNA آن چِین

برای درک نیاز به شبکه آنتولوژی، باید نحوه کارکرد پلتفرم نرم افزارهای سازمانی را بدانید. همانطور که گفتیم، آنتولوژی یک بلاک چین منفرد نیست، بلکه شبکه ای از بلاک چین هاست. از این لحاظ مانند شبکه ذخیره ابری کار می کند. دولت ها و سازمان های فراوانی داده های خود را بر روی AWS (سرویس وب آمازون) ذخیره می کنند که فقط در دسترس خودشان می باشد. AWS شبکه ای از سرورهاست که شامل پایگاه های داده و فولدرها بوده که هر کدام سری مجوزهای خاص خود را دارند.

در صنعت رهن و اجاره برای مثال، اکثر وظایف ارائه یک رهن یا اجاره توسط اجاره دهنده اصلی اجرا نمی شود. بلکه بیشتر این خدمات به اشخاص ثالث واگذار می شود. با این حال بانکی مانند بانک آمریکا، اجازه نمی دهد هر فردی وارد سیستم هایش شود. بلکه داده های بانک آمریکا در قالب یک سری پلتفرم های نرم افزاری خصوصی و گزارش ها می باشند.

انتقال این زیرساخت ها به اتریوم یا حتی نئو، تقریبا غیرممکن است چرا که این سازمان ها و دولت ها می خواهند تا حد امکان داده هایشان خصوصی بماند. آنتولوژی، به سازمان این توانایی را می دهد تا بلاک چین خصوصی خود را کنترل و هدایت کند. سپس می تواند اطلاعاتی که می خواهد با دفترکل نئو به اشتراک بگذارد را انتخاب کند.

خلاصه ای از آنتولوژی

آنتولوژی به دنبال تبدیل شدن به ارزی مانند بیت کوین و یا حتی اتریوم بعدی نمی باشد. بلکه همراه با نئو، تبدیل به تیمی قدرتمند خواهد شد که پتانسیل تغییر دنیای کسب و کارها با استفاده از تکنولوژی بلاک چین را خواهد داشت.

  • آنتولوژی توسط تیمی که مسئول ساخت نئو بودند ساخته شده است.
  • آنتولوژی در واقع شبکه ای از بلاک چین ها می باشد.
  • آنتولوژی مانند نئو از مدل دو توکنی، ONT و ONG، استفاده می کند.
  • هیچ عرضه اولیه عمومی رخ نداده است. Airdrop تنها راه دریافت این توکن ها می باشد.

شرکت آن چِین مطمئنا دلیل مردد بودن بسیاری سازمان ها برای استفاده از تکنولوژی بلاک چین را می داند. اینکه آیا آنتولوژی این سازمان ها را متقاعد به پیوستن به این جنبش می کند یا خیر، هنوز معلوم نیست، ولی این پلتفرم یکی از بهترین فرصت های موجود بدین منظور می باشد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *