ابزارهای تحلیل فاندامنتال یک ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال – بخش اول

آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال

ارائه راهنمایی و آموزش تحلیل فاندامنتال در بازار ارز دیجیتال انگیزه نگارش این نوشته است. می‌خواهیم بدانیم برای انجام تحلیل فاندامنتال در این بازار باید چه مواردی را مورد توجه قرار دهیم.

در بازارهای مالی و همچنین در بازار ارز دیجیتال، دو نوع ابزار برای تحلیل رفتار بازار وجود دارد. تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال. تحلیل تکنیکال به علت سادگی و گرافیکی بودن ابزارهای آن محبوبیت بیشتری در بین تریدرها دارد. اما بدون انجام تحلیل فاندامنتال به طور قطع بخشی از اطلاعات را از دست خواهیم داد.
در سایر بازارهای مالی مثلا در بازار سهام، مفاهیم تحلیل فاندامنتال تعریف شده و مشخص است. بررسی بنگاه اقتصادی، بررسی صنایع، مطالعه ترازنامه‌ و صورت وضعیت شرکت‌ها، نرخ ارز، میزان صادرات و واردات و… بخشی از فعالیت‌هایی است که برای تحلیل فاندامنتال یک شرکت انجام می‌دهیم. در مورد بازار فارکس، بررسی نرخ بیکاری و نرخ بهره و تصمیمات اوپک و… بخشی از فعالیت‌های یک تحلیلگر فاندامنتال است. اما در مورد بازار نوپا و جدید ارز دیجیتال ابزارهای تحلیل فاندامنتال چیست؟ در این سری نوشته قصد داریم با مراجعه به مجلات معتبر اقتصادی، تعریف تحلیل فاندامنتال روی یک ارز دیجیتال‌ و به طورکلی در بازار ارزهای دیجیتال را بفهمیم. با بخش اول این نوشته با ایران کریپتوکارنسی همراه باشید.
شما به عنوان یک تریدر، به دنبال یافتن علت تغییرات قیمت یک ارز دیجیتال هستید. می‌خواهید بدانید که چرا قیمت یک ارز دیجیتال بالا می‌رود یا پایین می‌آید یا بدون راکد می‌ماند. بازارها با انجام تحلیل، همیشه قابل پیش‌بینی نیستند. با این‌حال ما با انجام تحلیل به دنبال یافتن محتمل‌ترین سناریو برای بازار ارزهای دیجیتال هستیم.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال
یک تریدر موفق می‌داند چه زمانی باید وارد بازار شود. او می‌تواند روند بازار را تشخیص داده و بهترین زمان برای ورود و خروج به بازار یک ارز دیجیتال را مشخص کند.
اما آنها چطور این کار را انجام می‌دهند؟
تنها دوپاسخ برای این سوال وجود دارد: تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال.
تحلیل تکنیکال به معنای بررسی تاریخچه قیمت و استفاده از این اطلاعات برای پیش‌بینی آینده قیمت است. تحلیل تکنیکال بخش بسیار با اهمیت در معامله‌گری است. تحلیل تکنیکال، پشتوانه جذابی دارد و آن روانشناسی رفتار انسان‌هاست.
اما تحلیل فاندامنتال، به خود ارز دیجیتال توجه می‌کند. به‌عبارت دیگر، هر پارامتری که به ارزش آن ارز دیجیتال کمک کند را مورد توجه قرار خواهد داد.

در این سری نوشته، ما روی تحلیل فاندامنتال  بازار ارزهای دیجیتال تمرکز خواهیم کرد.

1+
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط