آموزش تبدیل باقی‌مانده‌های غیرقابل معامله در صرافی بایننس

آموزش صرافی بایننس binance

برای اکثر معامله‌گران در محیط بایننس پیش آمده است که پس از مدتی دارای ارزهای متعددی اما با مقدار کم و غیر قابل معامله هستند. اما صرافی بایننس گزینه‌ای را پیش روی معامله‌گران قرار داده تا بتوانند این ارزها را قابل معامله کنند. در این مطلب استفاده از این گزینه آموزش داده شده است.

غبار (Dust) در ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، غبار (Dust) به مقادیر بسیار کوچک از ارزهای دیجیتال گفته می‌شود. این مقادیر به حدی کوچک اند که معمولا فراموش می‌شوند. به عنوان مثال در مورد بیت کوین، هر بیت کوین به 100 میلیون ساتوشی قابل تقسیم است، به عبارتی هر ساتوشی برابر با 0.00000001 بیت کوین است. بنابراین مقادیر کمتر از چند صد ساتوشی را می‌توان غبار در نظر گرفت. این مقادیر به گونه‌ای کوچک هستند که حتی از کارمزد یک تراکنش هم کمتر اند.

بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال مقدار حداقل از هر ارز را برای انجام خرید یا فروش تعیین کرده اند. بنابراین غبارها تبدیل به دارایی‌های غیر قابل معامله می‌شوند. اما صرافی بایننس گزینه‌ای را در اختیار کاربران اختیار داده است تا با استفاده از آن بتوان هر از چند گاهی غبارهای حساب را تبدیل به ارز BNB کرد.

نحوه تبدیل غبارها به ارز BNB در صرافی بایننس

برای استفاده از این گزینه، مطابق تصویر زیر به قسمت Balances حساب خود بروید:

Converting Dust on Binance

در صفحه Balances، بر روی گزینه Convert to BNB کلیک کنید:

Converting Dust on Binance

پس از باز شدن صفحه، ارزهایی که قابل تبدیل به ارز BNB هستند را مشاهده می‌کنید. ارز این غبارها باید کمتر از 0.001 بیت کوین باشد:

صرافی بایننس

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، می‌توانید تعیین کنید که صرافی بایننس کدام یک از غبارهای حساب شما را تبدیل به BNB کند. همچنین با یک کلیک و علامت‌دار کردن بالاترین گزینه می‌توانید به صورت یکجا همه غبارها را برای تبدیل انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی Convert to BNB، پنجره زیر نمایش داده می‌شود:

Converting Dust on Binance

با کلیک بر روی Confirm و تایید این گزینه، بلافاصله مقدار معادل ارز BNB به حساب شما واریز می‌شود:

صرافی بایننس

نکات

استفاده از این گزینه هر 24 ساعت یک بار مجاز است.

پس از استفاده از این گزینه، می‌توانید از طریق صفحه ‘Conversion History’ تراکنش‌های انجام شده را مشاهده نمایید.

تبدیل ارزهای حذف شده از صرافی لیست ارزهای قابل معامله در صرافی بایننس با استفاده از این گزینه امکان پذیر نیست.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط