نحوه نصب و استفاده از نسخه موبایل کیف پول کوینومی (Coinomi)

کیف پول ارز دیجیتال کوینومی

آموزش کیف پول کوینومی اندروید : کیف پول کوینومی یکی از شناخته شده ترین کیف پول های ارز دیجیتال است که قابلیت نگهداری و ذخیره سازی بیش از 500 نوع کوین و پشتیبانی از دستگاه های مختلف را دارد. در این بخش درباره نحوه دانلود، نصب و استفاده از نسخه موبایل و همچنین راه هایی برای افزایش امنیت کیف پول ارز دیجیتال کوینومی صحبت خواهیم کرد.

نحوه نصب نسخه موبایل کیف پول ارز دیجیتال کوینومی والت

نحوه دانلود، نصب و استفاده از کیف پول کوینومی اندروید

کیف پول کوینومی را میتوانید برای گوشی اندروید و iOS و نسخه دسکتاپ ویندوز، لینوکس و OSX دانلود کنید.

در این مرحله، نحوه نصب نسخه موبایل کیف پول کوینومی را برایتان توضیح میدهیم. با مراجعه به سایت کوینومی هم میتوانید نسخه مناسب سیستم عامل موردنظرتان را دانلود کنید. برای دانلود در گوگل پلی یا اپ استور “Coinomi Wallet” را سرچ کنید و حتما نسخه ای را دانلود کنید که ساخت شرکت .Coinomi Ltd باشد.

کیف پول موبایل کوینومی در گوگل پلی

پس از نصب، اپلیکشن را باز کرده و روی گزینه “Create a New Wallet” کلیک کنید.

ساخت نسخه موبایل کیف پول کوینومی

در صفحه “Recovery Phrase” بهتر است حالت 24 کلمه (Paranoid) را انتخاب کنید. فراموش نکنید که پس از آن باید همه کلمات را به ترتیب درست روی کاغذ بنویسید. هرگز از این صفحه اسکرین شات نگیرید. پس از اینکه تمام کلمات را نوشتید، روی “I have safely stored my recovery phrase” ضربه بزنید.

Recovery pharse یا عبارت بازیابی تنها راه بازیابی کیف پول کوینومی شما است. درصورتی که آن را گم کنید، دسترسی به پول های داخل کیف پولتان را هم از دست میدهید.

برای استفاده روزانه از کیف پول موبایل کوینومی لازم است تا پسورد یا رمزعبوری را هم انتخاب کنید.

رمزعبور نصب کیف پول نسخه موبایل کوینومی

در مرحله بعد، می توانید کوین های مورد استفاده تان را انتخاب کنید. اگر در حال حاضر نمیدانید که بجز بیت کوین از چه ارز دیجیتال دیگری میخواهید استفاده کنید، نگران نباشید، از این مرحله اسکیپ کنید و بعدا از قسمت تنظیمات کوین های مورد نظرتان را اضافه کنید.

در این مرحله مقررات استفاده از خدمات یا ToS را “Accept” کنید.

یکی از خوبی های کیف پول کوینومی این است که نرخ تبدیل بیت کوین به ارزهای فیات را هم نمایش میدهد. برای این کار، بسته به کشوری که در آن زندگی میکنید میتوانید هر ارز فیاتی را که میخواهید انتخاب کنید.

با ضربه زدن روی آیکن 3 خطی در گوشه بالایی سمت چپ اپلیکیشن، یک منوی کشویی ظاهر می شود. با ضربه زدن روی گزینه “Setting”، یک سری انتخاب دارید که میتوانید درون آنها تغییر ایجاد کنید، مثلا میتوانید کوین های بیشتر اضافه کنید، توکن اضافه کنید، نرخ اکسچنج یا تبدیل ارزهای مختلف به هم را ببینید و کارهایی از این دست.

برای دریافت سکه از شخصی، دوباره با ضربه زدن روی گوشه بالایی سمت چپ اپلیکیشن، از منوی کشویی ظاهر شده زیر قسمت Wallet، روی کوین هایی که اضافه کرده اید ضربه بزنید. گزینه ای که حاوی آدرس شما باشد باز خواهد شد. این آدرس را کپی کرده و آن را برای شخصی که می خواهید کوین از وی دریافت کنید ارسال کنید، و یا آن را در صرافی که می خواهید از طریق آن کوین ارسال کنید، تایپ کنید.

برای بررسی موجودی کیف پول کوینومی تان، تقریبا همان مراحل قبل را باید انجام دهید. به جای انتخاب گزینه “Receive” روی “Balance” ضربه بزنید. در این قسمت، تمام تراکنش هایی را که انجام داده اید نمایش داده میشود.

برای ارسال کوین به شخصی دیگر، دوباره مانند قبل روی گوشه بالایی سمت چپ ضربه بزنید، در زیر قسمت “Wallet” کوینی که میخواهید بفرستید را انتخاب کنید. مثلا در عکس زیر فرض کنید میخواهید بیت کوین بفرستید، حالا روی گزینه “Send” ضربه بزنید و در این قسمت آدرس گیرنده و مقدار بیت کوینی که می خواهید ارسال کنید را وارد کنید. آدرسی که وارد کردید را برای اطمینان از درستی آن دوباره چک کنید و روی “Send” ضربه بزنید.

اگر می خواهید با استفاده از کارت اعتباری ارز دیجیتال بخرید، روی گوشه بالایی سمت چپ ضربه بزنید و از منوی کشویی باز شده، گزینه “Credit Card” را انتخاب کنید. از اینجا به بعد دیگر همه چیز مشخص است و به نوع کارت شما بستگی دارد.

خرید کوین در کوینومی والت

اگر میخواهید کوین های بیشتری را اضافه کنید، روی گوشه بالایی سمت چپ ضربه بزنید و از منوی کشویی باز شده، گزینه “Coin+” را انتخاب کنید.

سپس کوین های مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اگر می خواهید کوین هایتان را تبدیل کنید، دوباره روی گوشه بالایی سمت چپ ضربه زده و از منوی کشویی باز شده، یکی از دو صرافی که شرکت کوینومی با آنها همکاری میکند یعنی Shapeshift یا Changelly را انتخاب کنید.

اکسچنج کوین در کیف پول ارز دیجیتال کوینومی

امنیت کیف پول کوینومی اندروید

حالا که کیف پول کوینومی را دانلود و نصب کرده اید، بهتر است مطمئن شوید که هنگام حفظ امنیت کیف پول و مدیریت کوین ها بهترین پروتکل ها را دنبال می کنید. این موضوع شامل موارد زیر است:

  • مراقب بدافزارها باشید: صرف نظر از میزان امنیت کیف پول کوینومی، اگر هکری بد افزار مخربی را روی کامپیوتر شخصی شما نصب کرده باشد، هیچ کاری برای محافظت از شما انجام نمیدهد. بدافزارهایی که می توانند کلیدهای خصوصی را خارج و key-strokesها را کپی کنند، برای هر کیف پولی خطر آفرین هستند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که جدیدترین نرم افزار آنتی ویروس را نصب کرده اید و هیچ فایل مشکوکی را هم دانلود نکنید.
  • نسخه های بک آپ را ایمن نگه دارید: در هنگام ساخت کیف پول، عبارات بک آپ یا بازیابی به شما داده می شود. اطمینان حاصل کنید که نسخه هایی از این عبارات را تهیه کرده و در جایی امن نگهداری میکنید. این عبارات تنها راهی هستند که در صورت فراموش کردن رمزعبور، از طریق آنها می توانید کوین هایتان را بازیابی کنید. همچنین در صورت گم یا سرقت شدن کیف پول تان هم تنها راه دسترسی به کلیدهای خصوصی تان هستند.
  • امنیت فیزیکی: البته که وقتی مقدار زیادی ارز دیجیتال روی کیف پول کوینومی تان دارید، ممکن است علاوه بر کیف پول، خودتان هم در معرض خطر باشید. درگذشته موارد متعددی وجود داشته است که افراد از طریق تهدید به خشونت جسمی مورد اخاذی قرار گرفته اند. به طور خلاصه، کوین هایتان را ایمن نگه دارید و به هیچ کس هم اعتماد نکنید.
0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط