ابزارهای تحلیل فاندامنتال یک ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال : قسمت پنجم

در ادامه آموزش تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال و ارائه ابزارهایی برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در این جلسه به معرفی نقشه راه یا Road Map، یکی دیگر از پارامترها و ابزارهای مفید در این زمینه می‌پردازیم.

برای دسترسی آسان به سایر نوشته‌های آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال، در زیر لیست این دروس گذاشته شده است.

جلسه اول
جلسه دوم
جلسه سوم
جلسه چهارم

Road Map یا نقشه راه

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال
نمونه‌ای از یک نقشه راه یک ارز دیجیتال

پروژه‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال عموما دارای نقشه راه می‌باشند. مدیران پروژه با ارائه نقشه راه، طرح‌ها و برنامه‌هایی که قصد ارائه آن در آینده را دارند، در این نقشه راه منتشر می‌کنند. نقشه راه پروژه‌ای که قصد سرمایه‌گذاری بر روی آن دارید را مطالعه کنید. با این‌کار شما از اهداف و برنامه‌های آن پروژه مطلع خواهید شد.

بررسی زمان‌بندی

 تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال را با بررسی سند نقشه راه با تمرکز بر روی زمان‌بندی پروژه‌ها ادامه می‌دهیم. در این سند مهم، زمان انتشار هر برنامه و طرح توسط مدیران آن پروژه ارائه خواهد شد. به طرح‌ها و برنامه‌های گذشته این سند توجه کنید. بررسی کنید آیا در زمان مقرر، آن برنامه یا طرح منتشر شده یا دارای تاخیر زمانی است. گاهی ممکن است متوجه برنامه‌هایی شوید که اصلا اجرایی نشده‌اند. اگر نقشه راه پروژه‌ای را بررسی کردید و متوجه شدید بخش زیادی از طرح‌هایی که از قبل طرح‌ریزی شده، با تاخیر اجرایی شده و یا اصلا اجرایی نشده است، این پروژه مورد مناسبی برای سرمایه‌گذاری نخواهد بود.

در مقابل، اگر هنگام تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال مورد نظر، نقشه راه را بررسی کردید و ملاحظه کردید که تمام برنامه‌ها در زمان مقرر اجرا شده و هیچ برنامه عقب افتاده‌ای نداشته باشد، بدیهی است این پروژه شرایط مناسبی از نظر مدیریتی داشته و می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

بلندپروازی در نقشه راه

اگر نقشه راه یک پروژه بلندپروازانه باشد، نشان از انگیزه مدیران آن پروژه می‌باشد. طرح‌ها و برنامه‌های منتشر شده در نقشه راه را بررسی کنید، برنامه‌هایی که بسیار دوراز دسترس برای سازمان باشد را شناسایی کنید. واقع‌نگری مدیران را بسنجید،  جاه‌طلبی خوب است، اما مراقب جاه‌طلبی بیش از اندازه باشید.

مسیر توسعه پروژه در تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال

در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال، Road Map سندی است که نگاه به آینده سازمان دارد. به مسیر توسعه پروژه از ابتدا تا به الان نگاه کنید. در واقع تاریخچه شرکت را بررسی کنید. بررسی مسیر توسعه یک پروژه حاوی اطلاعات بسیار ارزشمندی است. داشتن سابقه سالم، نگاه مثبت سرمایه‌گذاران را به همراه می‌آورد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط