تغییر دیدگاه جان مکافی در مورد قیمت بیت کوین

جان مکافی بیت کوین و بلاکچین

نظر جان مکافی در مورد قیمت بیت کوین برگشته است و وی معتقد است دیگر بیت کوین آینده بلاکچین  و ارزهای دیجیتال نیست، بلکه آینده کریپتو به سایر ارزها و مسائل دیگر وابسته است.

تا پیش از این، “جان مکافی” موسس شرکت امنیت نرم‌افزاری مکافی به عنوان یکی از بزرگترین حامیان بیت کوین شناخته می‌شد. علاوه بر بیت‌کوین، صحبت‌ها و تبلیغات وی برای برخی از توکن‌های ناشناخته منجر به رشد قیمت برخی آلت کوین ها شد به طوری که برخی از افراد رشد آلت کوین ها در سال 2018 را “اثر مکافی” می‌دانند.

چند سال پیش جان مکافی بر اساس یک پیش‌بینی معتقد بود که قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2020 به 500 هزار دلار می‌رسد. وی بعدتر رقم پیش‌بینی خود را افزایش داد و مدعی شد که قیمت بیت کوین در پایان سال 2020 به 1 میلیون دلار می‌رسد.

با این حال، روز 5ام ژانویه (چهار روز پیش) وی اظهار کرد که پیشبینی وی در مورد قیمت 1 میلیون دلاری بیت کوین در پایان سال 2020 صرفا با هدف جذب افراد به این بازار بوده و البته در این کار موفق هم شده است.

قیمت بیت کوین هیچگاه آینده بلاکچین نبوده و نخواهد بود

علی‌رغم ادعای بیت‌کوین 1 میلیون دلاری در سال 2020، جان مکافی معتقد است که بیت‌کوین هیچ‌گاه آینده ارزهای دیجیتال و بلاکچین نخواهد بود؛ همانطور که اتومبیل فورد مدل تی هیچگاه آینده صنعت خودروسازی نبود. وی از مونرو (XMR) به عنوان ارز دیجیتال مورد علاقه و کاندیدای آینده ارزهای دیجیتال نام برد.

مکافی مجددا با انتشار توئیتی در 7ام ژانویه مدعی شد که وی بیت کوین را رد نمی‌کند، بلکه معتقد است که این ارز نمی‌تواند آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال باشد. از نظر او، بلاکچین کلید آزادی ما از زندان خواهد بود.

چه چیز آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین خواهد بود؟

مکافی در پاسخ به توئیت یکی از فعالان ارزهای دیجیتال در فضای توئیتر که پرسیده بود “از نظر مکافی، آینده کریپتو چیست؟” گفت:

ارزهای مبتنی بر حریم خصوصی (Privacy Coins)، قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین و توزیع شده، صرافی‌های غیرمتمرکز

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط