آیا ژاپن همانند چین ارز دیجیتالی را توسط بانک مرکزی خود عرضه می‌کند؟

ارز دیجیتال بانک مرکزی ژاپن ین

چین بی وقفه در حال تلاش برای عرضه ارز دیجیتال ملی خود از طریق بانک مرکزی این کشور است، اما تنها کشور منطقه نیست که سوار بر قطار دارایی‌های دیجیتال است. بانک مرکزی ژاپن نیز به طور جدی در حال تحقیق در مورد مباحث حقوقی ارز دیجیتال دولتی است.

ژاپن مطالعات ارز دیجیتال ین را آغاز کرده است

مقاله اخیر بانک ژاپن به قانونی بودن صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پرداخته است. این پیشرفت در حالی صورت می‌گیرد که چین، همسایه ژاپن نیز در حال راه اندازی ارز دیجیتال‌ بانک مرکزی خود ظرف یکسال آینده است.

نهادهای دولتی ژاپن در حال مطالعه و بررسی نتایج گزارش منتشر شده در مورد مسائل حقوقی مرتبط با ارز دیجیتال ‌بانک مرکزی (CBDC) در ماه سپتامبر هستند. معیارهایی مانند شرایط معامله، محدودیت های استفاده، صدور ارز و جلوگیری از پولشویی در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته است.

این تحقیقات در حالی ادامه خواهد یافت که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، موسسه BoJ یک گروه مطالعه مسائل حقوقی در مورد CBDC ایجاد کرد. هدف از ایجاد این گروه، شناسایی و بررسی اصلی ترین موضوعات حقوقی مربوط به عرضه ارز دیجیتال ین در ژاپن بود. در مطالعات این گروه آمده است که مسائل اصلی مرتبط با CBDC در دو حیطه قرار می‌گیرند: حیطه نوع حساب و حیطه نوع توکن.

در ادامه این تحقیقات آمده است که ارز دیجیتال بانک مرکزی بر خلاف اسکناس رایج غیر قابل ملموس است، بنابراین باید تمهیدات لازم برای تجدیدنظر در قانون این کشور به منظور اعطای وضعیت مناقصات قانونی ارز دیجیتال اعمال شود.

در بخش دیگری از این گزارش خبر از احتمال اعمال محدودیت‌هایی در استفاده از خرده فروشی برای جلوگیری از پولشویی یا تامین مالی تروریسم وجود دارد. ایجاد محدودیت در اندازه معاملات عملی ترین روش دستیابی به این هدف است. همانند قوانین عادی بانکی، مراحل شناخت مشتری (KYC) نیز لازم است قبل از اینکه هر ارز دیجیتال عمومی شود، اعمال گردد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط