آیا روند صعودی اتریوم آغاز شده است؟

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در زمره قیمت آلت‌کوین‌هایی قرار دارد که توانسته‌اند نسبت به آغاز سال 2020 درصد رشد دو رقمی را ثبت نمایند. اکنون پس از یک سال شاهد یک سیگنال صعودی قوی در چارت اتریوم هستیم.

اندیکاتور MACD و صدور روند صعودی برای اتریوم‌‌‌‌‌

به گزارش Bitcoinist، قیمت اتریوم‌‌‌‌‌ به نسبت دو سال پیش بیش از 85 درصد افت داشته است. این آلت کوین توانست در دوران اوج خود به قیمت 1400 در سال اوایل سال 2018 برسد. اما روند نزولی سال 2018 بسیار شدید بود و سال 2019 نیز اتریوم در وضعیتی راکد قرار داشت. اما با آغاز سال 2020، کل بازار ارزهای دیجیتال شروع به رشد کردند و ETH از این قاعده مستثنی نبود.

اتریوم توانست ظرف چند روز گذشته رشدی 23 درصدی را ثبت نماید و به قیمت 170 دلار برسد. اما اکنون قیمت این ارز 160 دلار می‌باشد.

یکی از اندیکاتورهای محبوب در تحلیل تکنیکال، همگرایی واگرایی میانگین متحرک یا MACD می‌باشد. همانطور که از نامش مشخص است، اساس کار این اندیکاتور بر مبنای میانگین‌های متحرک می‌باشد.

اندیکاتور MACD برای اولین بار بعد از دسامبر 2018 وضعیت صعودی را نشان می‌دهد.

در دسامبر 2018 قیمت اتریوم‌‌‌‌‌، به تازگی توانسته بود به بالای 100 دلار برسد و پس از آن شاهد رشد اتریوم تا محدوده 300 دلاری بودیم.

چه زمانی روند صعودی تایید می‌شود؟

جهت تایید روند صعودی نیاز به شکسته شدن مقاومت محکم 185 دلاری است. اکنون قیمت ETH در حال تشکیل یک الگوی پرچم صعودی است.

به خاطر داشته باشیم که اتریوم‌‌‌‌‌ 2 در سال 2020 راه‌اندازی خواهد شد و اساس کار آن بر مبنای سیستم اثبات سهام یا PoS می‌باشد. در این حالت افراد می‌توانند با نگه‌داری حداقل 32 اتریوم، به صورت دوره‌ای پاداش استیکینگ خود را دریافت نمایند. این اقدام منجر به افزایش تقاضا و همچنین کاهش حجم در گردش اتریوم خواهد شد که هر دو عامل در نهایت منجر به افزایش شدید قیمت می‌شود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط