سرمایه بازار استیبل کوین ها در میان وضعیت بسیار بد سایر ارزهای دیجیتال، افزایش یافت

استیبل کوین

بهبود استیبل کوین ها : در حالی که اکثر ارزهای دیجیتال در طی ماه های گذشته شاهد کاهش سرمایه بازار خود بوده اند، بازار استیبل کوین شاهد بالا رفتن سرمایه بازار خود بوده است.

طبق گزارش مطبوعاتی، شش استیبل کوین در حال حاضر در میان 50 دارایی ارز دیجیتال برتر قرار دارند.

USDT در رتبه چهارم قرار دارد

بزرگترین استیبل کوین قابل سرمایه گذاری تتر (USDT)، در حال حاضر به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ با سرمایه بازار 4.66 میلیارد دلاری شناخته می شود. علیرغم رشد کل سرمایه گذاری بازار USDT در مدت چهار هفته به میزان 0.05، تتر که در تاریخ 15 فوریه در رتبه ی هفتم قرار داشت، پله های نردبان را طی کرد و بالا تر رفت.

با این حال، به دلیل افت شدید قیمت دارایی هایی که USDT در برابر آن معامله می شود، حجم تتر در مدت مشابه 20 درصد  کم شده است و از 48 میلیارد دلار به 60 میلیارد دلار کاهش یافته است.

USDC  از رتبه ی 30 ام به رتبه ی 17 ام رسید

USDC کوین طی یک ماه گذشته گام های چشمگیری برداشته است و از رتبه ی 17 ام  با سرمایه 430 میلیون دلار به رتبه ی 17 ام با سرمایه 601.5 میلیون دلار صعود کرده است.

جرمی آلایر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سیرکل، در 14 مارس به منظور تجلیل از 40٪ افزایش سرمایه در USDC در طی یک ماه گذشته، در توییتر اظهار داشت:

USDCدر روزهای گذشته تقاضای بازار را افزایش داده و به 568 میلیون دلار در گردش رسانده است.  پرواز کردن به سمت یک سرمایه گذاری امن در بازار ارز دیجیتال و همچنین تقاضای برای لیکوئیدی شدن USD بسیار جذاب است، گرچه که به اندازه ی دیدن اتفاقات غیر قابل پیش بینی در بازار، هیجان انگیز نیست، اما باز هم دیدن این زیرساخت پولی کاملاً دیجیتال و مبتنی بلاکچین که در حال کار است، بسیار جالب است.

 تتر در حجم 24 ساعته، USDC تقریبا 20٪  کاهش یا فته و از 936.5 میلیون دلار در چهار هفته گذشته به 757 میلیون دلار امروز رسیده است.

پگسوس  از رتبه 42 به رتبه 27 رسید

سومین استیبل کوین بزرگ، پگسوس، حدود 20 درصد افزایش داشته و از 208 میلیون دلار به 218 میلیون دلار رسیدهاست که در حدود 5 درصد از سرمایه گذاری بازار  را در دست گرفته است که با تزریق اخیر 7.6 میلیون کوین توکن از خزانه داری PAX تقویت شده است.

علیرغم افزایش نسبتاً ناچیز سرمایه ، PAX از رتبه42 صعود کرده و در حال حاضر بیست و هفتمین دارایی ارز دیجیتال است.

PAX یکی از معدود استیبل کوین هایی است که از ماه فوریه شاهد افزایش فعالیت تجاری بوده است، به طوری که حجم 24 ساعته آن 80 درصد زیاد شد و  از 382 میلیون دلار به 684 میلیون دلار رسیده است.

استیبل کوین های دیگر سود قابل توجهی کسب می کنند

در ماه گذشته، (TrueUSD (TUSD از رتبه ی 60 در سرمایه گذاری ارز دیجیتال بالاتر رفته است و به رتبه ی 35 رسیده است و در بین 50 ارز دیجیتال برتر قرار گرفته است.

(Binance USD (BUSD که فقط شش ماه پیش آغاز به کار کرد، در ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر سهم بازار خودش بود.

از 16 فوریه تا 15 مارس، BUSD از رده بندی 243 به 36 ام  رسید و سرمایه آن بیش از 600٪  شد و از 17.5 میلیون دلار به 124 میلیون دلار امروز افزایش پیدا کرد. همچنین حجم BUSD  50٪ زیاد شد و از 78 میلیون دلار به 118 میلیون دلار رسیده است.

به رغم پروتکل اساسی آن MakerDAO به دلیل بحران اخیر بازار با بحران بدهی روبرو است، استیبل کوین DAI نیز با سرمایه گذاری به 50 ارز اصلی رمزپایه تبدیل شده است.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط