شرکت HTC در آستانه فراهم آوری امکان استخراج مونرو (XRM) توسط گوشی هوشمند Exodus

استخراج و ماینینگ مونرو با گوشی EXODUS HTC

شرکت HTC با همکاری میدا لبز (Mida Labs) تصمیم دارد تا اپلیکیشن DeMiner را به اولین اپلیکیشن برای استخراج و ماینینگ مونرو توسط گوشی های هوشمند تبدیل کند.

شرکت HTC که غول صنعت الکترونیک تایوانی است، تصمیم دارد استخراج و ماینینگ مونرو (XMR) را از طریق گوشی هوشمند بلاکچین خود به نام Exodus (اکسودوس) ارائه دهد. این شرکت قرار است این کار را با همکاری کمپانی طراحی چیپ ASIC به نام میدا لبز انجام دهد.

بر اساس بیانه‌ای که در تاریخ 10 آوریل منتشر شده بود، این اتفاق یک گام بلند برای شرکت HTC است چراکه اولین مثال از عملی کردن فرایند ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال به فضای گوشی موبایل است.

استفاده از اپلیکیشن DeMiner میدا لبز توسط HTC برای استخراج و ماینینگ مونرو

اپلیکیشن DeMiner امکان ماینینگ و استخراج را بر روی گوشی موبایل فراهم میکند. دانلود این اپلیکیشن از نیمه‌ی دوم سال 2020 امکان پذیر خواهد بود.

اپلیکیشن DeMiner به خاطر قابلیت هش ریتی که دارد به برنامه‌های دسکتاپ کامپیوتر شباهت دارد. با این وجود، این اپلیکیشن بدلیل مصرف کمتر انرژی، مزیت بیشتری نسبت به نسخه‌های دسکتاپ دارد و از نظر هزینه آن را مقرون به صرفه‌تر میکند.

فیل چن، مدیر اجرایی ارشد شرکت HTC نگرانی خود را در رابطه با انحصار هش ریت توسط غو‌ل‌های استخر استخراج ابراز کرده است. بر اساس گفته‌های وی، قرار دادن ماینینگ و استخراج در دسترس جمع کثیری از افراد، پاسخ به این نگرانی بوده است. وی گفته: این اپلیکیشن، ماینینگ در گوشی های هوشمند را مقرون به صرفه میکند که باعث انگیزه دادن به افراد ماینر شده و به ساخت شبکه‌ای غیرمتمرکز کمک میکند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ماینر

راه موثر رسیدن به این چشم انداز در داخل اپلیکیشن DeMiner گنجانده شده است. در نتیجه بدون توجه به وضعیت عدم اتصال به شارژر یا استفاده از تلفن، میتواند فعالیت استخراج را به صورت خودکار غیرفعال کند.

دکتر جری لی، بنیانگذار و مدیر اجرایی ارشد میدا لبز گفته است که: ما اپلیکیشن DeMiner را به گونه‌ای توسعه داده‌ایم که یک گوشی هوشمند هش ریت قابل مقایسه‌ای با یک برنامه دسکتاپ دارد و در عین حال انرژی کمتری هم مصرف میکند. این امر برای اولین بار استفاده از گوشی های موبایل را برای ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال (در حالت متصل به شارژر) سودمند میکند.

دکتر لی درباره مزایای صرفه جویی در انرژی این اپلیکیشن توضیحات بیشتری داده است. وی گفته که گوشی Exodus 1S قادر خواهد بود تا روزانه به طور متوسط حداقل 0.0038 دلار مونرو استخراج کند. در عین حال هزینه برق مصرفی برای ماینینگ این مقدار، نصف آن خواهد بود.

ادغام بلاکچین در گوشی های موبایل

شرکت HTC یکی از پیشگامان ادغام فناوری بلاکچین در گوشی های موبایل بوده است. این شرکت گوشی هوشمند بیت کوین خود به نام Exodus 1S را در ماه اکتبر سال 2019 راه‌اندازی کرده بود.

بنا بر گزارش‌ها، آقای فیل گفته است که: بیت کوین و گوشی های موبایل مهمترین و تاثیر گذارترین اختراعات فناوری در سال های اخیر هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم

شرکت HTC اخیرا یک کیف پول ارز دیجیتال داخلی نیز در گوشی هوشمند Exodus خود به نام زیون والت (Zion Vault) نصب کرده است. همچنین ماه گذشته این شرکت با کایبر نتورک همکاری کرده بود تا تسهیلات ترید ارز دیجیتال با ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم آورد.

آخرین توسعه معرفی ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال تعهد شرکت HTC در قبال ادغام بلاکچین در داخل گوشی های هوشمند در مقیاس بیشتر را نشان میدهد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط