لایحه مجلس آمریکا : استفاده از دلار دیجیتال برای سهولت در دوران رکود کرونا

دلار دیجیتال

پیش بینی لایحه های انگیزشی مجلس : استفاده از دلار دیجیتال برای سهولت در دوران رکود ویروس کرونا

دلار دیجیتال تنها راه مهار رکود اقتصادی

قانونی که به منظور تقویت اقتصاد ایالات متحده در زمان همه گیری ویروس کرونا پیشنهاد شده است، شامل توصیه ای برای ایجاد یک دلار دیجیتال می باشد.

این اسکناس مجازی به افراد و خانواده ها کمک می کند که بتوانند دوره تعطیلی مشاغل و توصیه های «در خانه بمانیم» که منجر به افزایش بیکاری و رکود شدید احتمالی می شود را سپری کنند.

طبق پیش نویس لایحه هایی که هفته گذشته، تحت عنوان «مسئولیت کارگران و خانواده ها را بر عهده بگیرید» و «حمایت مالی و کمک به مصرف کنندگان، ایالت ها، مشاغل و اقشار آسیب پذیرآمریکا» به اشتراک گذاشته شد،Federal Reserve ( بانک مرکزی کشور آمریکا) می تواند از یک «دلار دیجیتال» و کیف پول های دیجیتال برای ارسال پرداخت به «افراد واجد شرایط» استفاده کند که شامل 1000 دلار برای افراد زیر سن قانونی و 2000 دلار برای بزرگسالان قانونی می شود

زبان هر دو لایحه ای که در مورد پیشنهاد دلار دیجیتال ارائه شده است، یکسان می باشد.

دلار دیجیتال چیست؟

اصطلاح دلار دیجیتال باید به معنی موجودی حسابی باشد که به صورت ارزش دلاری بیان می باشد. این ارزش دلاری از ورودی های دفتر دیجیتال که به عنوان بدهی در حساب های هر بانک مرکزی ثبت شده اند یا یک واحد الکترونیکی ارزش، قابل بازپرداخت توسط یک موسسه مالی واجد شرایط (که توسط هیئت مدیره سیستم بانک مرکزی تعیین شده است) تشکیل شده است.  

بانک مرکزی نیز به همین ترتیب،مسئولیت کیف پول های دیجیتال را بر عهده دارد و آنها را برای دریافت کنندگان نگهداری می کند.

هیچ کدام از  لایحه ها نشان نمی دهد که این برنامه از یک دفتر غیرمتمرکز یا هر گونه ارز دیجیتال استفاده خواهد کرد. اما به طورکلی، دیجیتالی شدن دلار توسط بسیاری از چهره های تأثیرگذار به عنوان یک ضرورت برای ایالات متحده تلقی می شود.

با وجود کمیسیون تجاری پیشین معاملات کالاها، جی کریستوفر جیانکارلو و اقتصاددان جودی شلتون که توسط رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ نامزد هیئت مدیره بانک معرفی شده بود، هر دو معتقدند که اگر این پروژه به درستی انجام نشود ملت ممکن است برتری مالی خود را از دست بدهند.

نگهداری و ذخیره دلار دیجیتال در کیف پول

براساس پیش نویس لایحه ها، بانک های عضو بانک مرکزی همچنین می توانند چیزی تحت عنوان  «عبور از کیف پول دلار دیجیتال» را حفظ کنند، و گیرندگان «سهمیه طرفداری از موجودی ذخیره» را که توسط عضو  نگهداری می شود را دریافت می کنند.

با توحه به قانون ارتقای اتوماتیک جامعه، که به هریک از افراد این کشور، کارت هایی اعتباری اعطا می کند. موجودی این کارت در ابتدا 2،000 دلار  می باشد و تا یک سال پس از مهار بیماری همه گیر COVID-19 ، 1000دلار اضافی به آنها داده می شود.

طبق لایحه Tlaib، ایالات متحده آمریکا دو تریلیون دلار سکه پلاتینبوم صادر خواهد کرد، که بانک مرکزی با استفاده از اعتبار آن را خریداری می کند.

در این لایحه آمده است:

وزیر خزانه داری، صندوق های ذخیره تازه ایجاد شده  را از حساب Mint به حساب عمومی خزانه داری جا به جا خواهد کرد. سپس این وجوه از طریق این برنامه بین ساکنان ایالات متحده توزیع خواهد شد.

در این لایحه آمده است:

در بلند مدت، باید زیرساخت های کارت به یک سیستم کیف پول ارز دیجیتال عمومی (با مدیریت وزارت خزانه داری) تبدیل شود.

لوایح دموکرات در حالی صورت می گیرد که سنا به رهبری جمهوری خواهان در قبال لایحه خود برای تحریک اقتصاد همچنان دست و پا می زند. دموکرات ها تا کنون دو بار لایحه مخارج جمهوری خواهان را مسدود کرده اند و معتقدند که یک برنامه 500 میلیارد دلاری اختیار زیادی به وزارت خزانه داری داده  و شفافیت  کمی در مورد چگونگی وجوه توزیع شده  بین شرکت ها را به دنبال خواهد داشت.

روز دوشنبه بازار سهام ایالات متحده برای بار دیگر بسته شد و Dow حدوداً 600 امتیاز سقوط کرد. طبق گفته های  The Street،  این طور که پیش می رود Dow، بدترین ماه خود را از سال 1931 سپری خواهد کرد.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط