انتقال 255،836 دلار بیت کوین از سرقت سال 2016 صرافی بیت فینکس

هک صرافی بیت فینکس

بعد از هک صرافی بیت فینکس در سال 2016 که منجر به سرقت 72 میلیون دلار بیت کوین شده بود، حالا هکرها بخشی از آن بیت کوین ها دزدیده شده به ارزش 255،836 دلار را جابه‌جا کردند.

در تابستان سال ۲۰۱۶، هکرها صرافی بزرگ ارز دیحیتال بیت فینکس که تیم مدیریت مشترکی با شرکت Tether، صادر کننده استیبل کوین USDT تتر دارد، را مورد حمله قرار دادند.

مجرمین بیت کوین هایی به ارزش 72 میلیون دلار را از صرافی بیت فینکس در هنگ کنگ هک کردند که تقریبا برابر با 120،000 بیت کوین در آن زمان بود.

اکنون بخشی از این پول یعنی، ۲۵۵.۸۶۳ دلار (۲۸.۴ بیت کوین) به یک کیف پول ارز دیجیتال ناشناس منتقل شده است.

بخش باقی مانده‌ی آن ۷۲ میلیون دلار از بیت فینکس به سرقت رفته است؟

در اوایل امروز، Whale Alert مقدار دیگری از بیت کوین‌های منتقل شده توسط هکرهایی که ۱۲۰.۰۰۰ بیت کوین را در۷ ژوئن چهار سال پیش دزدیده بودند را، کشف کرد.

مبلغ منتقل شده‌ی امروز، ۲۵۵.۸۶۳ دلار (۲۸.۴ بیت کوین) است. در ۷ ژوئن سال ۲۰۱۶، یک بیت کوین ۵۷۵ دلار ارزش داشت. در تابستان سال ۲۰۱۹، یعنی زمانی که هز بیت کوین تقریبا بالای 10000 دلار بود، این مقدار هک بیت کوین در صرافی بیت فینکس ۹۷۳ میلیون دلار ارزش داشت.

انتقال ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین توسط یکی از نهنگ های بازار با کارمزد ناچیز

اخیرا یکی دیگر از تراکنش‌های بزرگ بیت کوین انجام شده است. یک نهنگ بازار، ۴۶.۸۲۵ بیت کوین را با هزینه اندک 0.00032160 بیت کوین منتقل کرده که برابر با 2.92 دلار است.

بسیاری از بیت کوینرها معتقدند که بیت کوین در آینده شانسی برای بانک‌ها باقی نمی‌گذارد زیرا بیت کوین رقابت را نه تنها از نظر هزینه‌های پرداخت شده بلکه در سرعت رسیدن پول به مقصد نیز، غیرممکن می‌کند.

متوسط کارمزد انتقال بیت کوین به بالاترین قیمت در ۶ ماه رسید

در همین حین، پس از رسیدن به بالاترین قیمت در نیم سال، از تاریخ ۲۰ ماه مه، متوسط کارمزد انتقال بیت کوین ۶.۴۹ دلار شده است.

برخی در جامعه ارز دیجیتال اغلب به خاطر این امر از بیت کوین انتقاد و خاطرنشان کرده‌اند که استفاده از آلت کوین ها، به عنوان مثال توکن XRP ریپل بسیار ارزان‌تر است و تراکنش‌ها نیز خیلی سریعتر از بیت کوین انجام می‌شود.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط