روندهای فاندامنتالی که به افزایش قیمت اتریوم کمک میکنند؛ قیمت 750 دلاری نزدیک است

تحلیل فاندامنتال اتریوم

با اینکه قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین قیمت خود ۵۰٪ ریزش داشته، اما اتریوم عملکرد نگران‌کننده‌تری داشته است. از بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۸، قیمت اتریوم بیش از ۸۵٪ کاهش یافته، یعنی بعد از رسیدن به قیمت ۱۴۳۰ دلار، اکنون با قیمت ۲۱۵ دلار معامله می‌شود.

برخی گفته اند که عدم توانایی اتریوم در بهبود قیمت، ضربه‌ی مهلکی برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. با این حال، یک تحلیل‌گر خبره معتقد است که این دارایی با بهره گیری از تشکیل یک الگوی تکنیکال ساده می‌تواند در ماه های آینده سه برابر شود.

اتریوم در ماه‌های آینده می‌تواند بیش از سه برابر شود

به گفته جوش اولسویچ، تحلیلگر  Brave New Coin، نمودار یک هفته‌ای اتریوم نشان‌گر این است که این ارز دیحیتال می‌خواهد به طور جدی در ماه‌های آینده به سمت بالا، شکسته شود. وی با اشاره به نموداری که نشان می‌دهد اتریوم در آستانه شکست به داخل ناحیه ابری ایچیموکو قرار دارد، گفته است که:

نمودار یک هفته ای اتریوم نشان می‌دهد که احتمالاً تا چند ماه آینده، قیمت اتریوم به ۷۵۰ دلار می‌رسد.

نمودار یک هفته ای اتریوم
نمودار اقدامات قیمت کلان اتریوم از تحلیلگر کوین جدید، جاش اولسزیویچ.

در مورد این که چرا افزایش قیمت به ۷۵۰ دلار، یعنی تقریباً ۲۵۰٪ بیشتر از قیمت فعلی بازار، محتمل است، این تریدر به “تئوری داو” استناد می‌کند و تقریبا 50٪ احتمال این که دوباره بالا رود و به نقطه‌ی اوج سال ۲۰۱۸ برسد را برای آن متصور می‌شود.

فاندامنتال اتریوم

صرفا نگاه تکنیکال اتریوم نیست که قوی است، چرا که تحلیلگران روند تحولات مثبت را در کنار فاندامنتال اتریوم در نظر گرفته‌اند.

در تاریخ ۱۳ مه، صرافی کوین بیس داده‌های خود را به عنوان یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال پیشرو در جهان به اشتراک گذاشت. این شرکت دریافته است که در حالی که بیت کوین محبوب ترین ارز دیحیتال در این صنعت است، اما به عنوان نوعی “دروازه” برای سایر آلت کوین ‌ها عمل می‌کند.

صرافی کوین بیس خاطرنشان کرده که: از بین تمام حساب‌های ثبت شده در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تاکنون، با حداقل ۵ خرید در Coinbase.com، فقط ۲۴٪ آن‌ها از طرفداران و پای‌بندان به بیت کوین هستند، یعنی ۷۶٪ دیگر سرمایه گذاران، آلت کوین خریداری می‌کنند.”

نمودار مشتری‌ کوین بیس
نمودار به دست آمده از کوین بیس  که حاکی از تمایل کاربران این صرافی به آلت کوین بعد از پس از خرید بیت کوین است.

به گفته رایان واتکینز مسیاری، به این دلیل که بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیحیتال در نهایت برای تنوع دادن از بیت کوین به سمت اتریوم و سایرآلت‌ کوین‌ها می‌روند:

بیت کوین تاکنون اصلی‌ترین و شاید مهم‌ترین ارز دیجیتال بوده است، اما داده‌های مشتری‌های کوین بیس نشان می‌دهد که کاربران جدید، معمولاً شروع به جستجو برای دارایی‌های جایگزین و استفاده از موارد دیگر می‌کنند. من تصور می‌کنم موسسات نیز با گذشت زمان به طور مشابه رفتار می‌کنند.

علاوه بر این، ErisX صرافی معاملات آتی ارز دیجیتال، اخیراً اولین قرارداد آتی اتریوم را در مرکز ایالات متحده راه اندازی کرد.

در حالی که این اتفاق در صرافی مشتقه مشهور بورس کالای شیاگو نیفتاده است، تحلیلگران انتظار دارند این محصول اتریوم تقاضای نهادی را به خود جلب کند.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط