فرانسه اروپا را مجبور به حذف موانع بلاکچین می‌کند

بلاکچین و فرانسه

فرانسه، اروپا را مجبور به حذف موانع بلاکچین می کند. کمیته ی بورس و اوراق بهادار فرانسه، طی یک گزارشی موانعی را تشخیص داده است که گفته می شود از الویت های استراتژیک برای حذف شدن می باشد.

فرانسه ازکمیسیون اروپا درخواست کرد که یک استراتژی دیجیتال را برای سرویس های مالی گسترش بدهد و در این راستا پیشنهاد داد تا اتحادیه اروپا با از بین بردن موانع قانونی موجود اجازه ی صدور و مبادله ی ابزار های مالی بلاکچین (توکن گذاری کردن) را بدهد.

در اولین پیشنهادی که توسط یک تنظیم کننده انجام شد، آن ها تعدادی از مسائلی را که قبلا توسط شرکت کنندگان در این صنعت مطرح شده است را شناسایی کرده اند. ما ترجمه ی حدسی خودمان را در ادامه نقل می کنیم:

به دنبال یک تحلیل حقوقی، AMF تعدادی موانع حقوقی در راه گسترش امنیت بلاکچین شناسایی کرد:

نیاز به شناسایی یک مدیر بلاکچین که به عنوان یک سیستم تسویه حساب عمل می کند که این پلتفورم های غیر متمرکز اوراق بهادار بلاکچین را مستثنی می کند و به طور کلی، کابرد عمومی بلاکچین که مبتنی بر یک اجماع غیر متمرکر است و به هیچ مدیری اجازه ی شناسایی شدن را نمی دهد.

تعهد واسطه گری که توسط یک موسسه ی اعتباری یا یک شرکت سرمایه گذاری به گونه ای است که افراد بتوانند به سیستم تسویه حساب دسترسی داشته باشند، به نظر نمی رسد که سیستم مالی کنونی اوراق بهادار بلاکچین با دسترسی مستقیم سازگار باشد؛ و

تعهد به تسویه حساب اوراق بهادار به صورت نقدی، بانک مرکزی یا هزینه ی مبادلات.

سه مسیر در نظر گرفته می شود:

  1. اصلاح متون اروپایی که مانع گسترش عناوین بلاکچین هستنن، شناسایی شدند.
  2. ساخت قوانین مختص اوراق بهادار روی بلاکچین برای در نظر گیری ویژگی های بلاکچین و طبیعت غیر متمرکز آن از جمله سخت بودن تعیین قوانین به دلیل نبود بلوغ بازار.
  3. ایجاد فضاهای آزمایشی در مقیاس اروپایی به مقامات ملی ذیصلاح اجازه می دهد که از برخی تعهدات معتبرمقرر شده توسط مقررات اروپایی چشم پوشی کنند و نیز به عنوان عامل ناسازگار با محیط بلاکچین شناسایی شدند.
  4. این سیستم  نیاز به ایجاد   مکانسیم حاکمیتی در سطح اروپایی را دارد تا سازمانهای ملی امنیت ملی بتوانند شیوه های خود را تبادل و هماهنگ کنند. چنین سیستمی از مزیت حذف موانع نظارتی ظهور پروژه های زیرساخت بازار اوراق بهادار بلاکچین برخوردار است که می تواند در یک محیط امن و بدون نیاز اصلاح فوری قوانین اروپایی که میتواند در هنگام بلوغ این اکوسیستم وارد به کار شود.

از آنجایی که پروژه‌ها نمیتوانند در سطح فعلی بهبود یابند، حذف موانع رگولاتوری و قانوگذاری‌های توسعه ابزارهای مالی بلاکچین، یکی از اولویت های استراتژیک است.

بسیار از قوانینی هم که در بازار جذب سرمایه و سرمایه گذاری کاربرد دارند، بدلیل نوع طراحی‌ که متناسب با کابرد آنها تنها روی کاغذ داشتند، تاریخ گذشته هستند.

علاوه بر حوزه جذب سرمایه، ازجمله IPO یا عرضه سهام اولیه، که باید به یک بانک یا یک سری واسطه ها متوسل شد، قوانین متعددی وجود دارد که نیاز به این واسطه ها را ضروری میکند.

کمیسیون بورس و اوراق بهاردار (SEC) به IPO بلاکچین همانند سرمایه گذاری های کاغذی نگاه میکند چراکه فقط شباهت های آن دو را میبینند.

تحلیلگران گفته اند که یک سری تفاوت ها وجود دارد. مثلا بلاکچین علاوه بر اینکه سوابق را در خودش ضبط میکند و مدرکی دال بر مالکیت است، یک بانک هم هست.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط