تریدرهای حرفه‌ای در صرافی های ارز دیجیتال چگونه معامله می‌کنند؟

تریدر ارز دیجیتال

صرافی‌ ارز دیجیتال به منظور نگهداری دارایی دیجیتال مثل بیت کوین و یا انجام سرمایه‌گذاری و یا ترید بر روی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه صرافی‌های زیادی در بازار وجود دارند و انتخاب بهترین صرافی برای هر تریدر کار دشواری شده است. در حقیقت، بیشتر تریدرها از چند صرافی برای معاملات خود استفاده می‌کنند.

نتایج یک تحقیق

دانشکده جامعه‌شناسی دانشگاه بلاروس نتایج تحقیقی را در سال 2019 منتشر کرد. در این تحقیق بیش از 800 تریدر از 75 کشور جهان شرکت داشتند که از آنها 30 سوال پرسیده شد. سوال‌های مطرح شده در این پژوهش در زیر آمده است:

برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال، چه فاکتوری برای شما مهم‌تر است؟ کارمزد پایین، تعداد زیاد جفت ارزها، سرعت انتقال یا چه عاملی؟

  • آیا معامله‌گران بازار فارکس اغلب به معامله در بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازند؟
  • شما به عنوان یک تریدر از یک سیستم معاملاتی چه انتظاری دارید؟
  • آیا رفتار معامله‌گران از یک جامعه و منطقه با جامعه و منطقه دیگر متفاوت است؟

تریدرها سادگی را می‌پسندند

یکی از جالب توجه‌ترین نتایج این نظرسنجی این است که معامله‌گران به دنبال سادگی هستند و بیشتر صرافی‌های ارزهای دیجیتال به این مسئله توجهی نمی‌کنند.

80 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که کمتر از سه سال پیش وارد این بازار شده‌اند و شدیدا به دنبال ابزارهایی برای مبتدیان و افراد تازه کار هستند. 71 درصد از شرکت‌کنندگان خواستار ایجاد حساب دمو (مجازی) هستند و داشتن بخش آموزش برای آنها یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب صرافی ارز دیجیتال است.

تنها 37 درصد از صرافی‌ها دارای رابط کاربری آسان و کاربردی هستند، در حالی که مابقی یا ویژگی‌ها و نمودارهای زیادی ارائه شده و ظاهری گیج‌کننده برای کاربر دارند.

خصوصیات یک صرافی ارز دیجیتال عالی چیست؟

جدا از اینکه پلتفرمی کاربرپسند، یک ویژگی خوب برای صرافی ارز دیجیتال است، رایگان بودن امکانات ارائه شده به مشتریان نیز یکی دیگر از مواردی است که کاربران آن را ترجیح داده‌اند.

سرعت ارسال و دریافت ارز دیجیتال و همچنین کارمزد یا کمیسیون هر سفارش، برای نیمی از شرکت‌کنندگان پارامتری مهم بوده است. 65 درصد از مردم نسبت به میزان فی یا کارمزد صرافی‌های موجود احساس رضایت دارند. اما تنها 36 درصد از مردم کارمزد انتقال دارایی دیجیتال را مناسب دانسته و مابقی مقدار آن را زیاد می‌دانند.

یک صرافی کافی نیست

حدود 40 درصد از تریدرها از سه یا بیشتر صرافی ارز دیجیتال برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند و تنها 19 درصد از تریدرها از یک صرافی استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد تریدرهای حرفه‌ای در بیشتر از یک صرافی فعالیت می‌کنند. شاید دلیل آن انجام معامله بر روی جفت ارزهای بیشتر باشد. بر خلاف پلتفرم‌های فارکس، که کم و بیش جفت ارزهای یکسانی را پشتیبانی می‌کنند، صرافی‌ ارز دیجیتال در این موضوع کاملا شرایط متفاوتی دارد. برخی صدها جفت‌ارز را پشتیبانی می‌کنند اما برخی تنها چند جفت‌ارز را برای معامله دارند. برخی اجازه تراکنش مالی از طریق پول‌های دلار و یورو را می‌دهند اما برخی این امکان را فراهم نمی‌کنند. تنوع جفت‌ارزها برای 44 درصد از معامله‌گران اولیت بوده است.

همچنین لازم‌به‌ذکر است که تلاش صرافی ارز دیجیتال برای جذب کاربر از طریق برگزاری مسابقات، برنامه‌های وابسته و غیره تا حد زیادی ناموفق بوده است. در حالی که 57 درصد از تریدرها حداقل در یک ایردراپ شرکت کرده‌اند، مسابقات و سایر برنامه‌های صرافی های ارزهای دیجیتال به ترتیب 10 و 13 درصد از جذب مشتریان را به خود اختصاص داده است.

صرافی ارز دیجیتال و ترید

تریدرهای آسیایی داشتن بیشتر از دو صرافی را ترجیح می‌دهند

در میان تریدرهای آسیایی، حدود 60 درصد، بیشتر از سه صرافی برای معاملات خود دارند. تعداد جفت‌ارزهای موجود در لیست صرافی، ظاهرا کمترین اهمیت را برای تریدرهای آسیایی دارد. زیرا تنها 22 درصد از تریدرها به آن اهمیت داده‌اند. 65 درصد از تریدرها اعتراف کرده‌اند که دارایی‌شان را به دلیل کلاهبرداری از دست داده‌اند. در حالی که 45 درصد از آنها دارایی‌شان در اثر هک شدن صرافی از دست رفته است. لذا خطر کلاهبرداری از خود تریدر بسیار بیشتر است از احتمال هک شدن صرافی که تریدر با آن کار می‌کند.

تریدرهای اروپایی به امنیت بیشتر اهمیت می‌دهند

معامله‌گران اروپایی در بین فاکتورهای انتخاب صرای ارز دیجیتال ، کارمزد پایین و سرعت تراکنش بالا را مد نظر قرار می‌دهند(56 درصد از تریدرها).تنها 20 درصد از تریدرها، دارایی خود را درون صرافی ارز دیجیتال نگهداری می‌کنند. 85 درصد از آنها تا به حال گول کلاهبرداران را نخورده‌اند و 90 درصد آنها پلترفرم‌هایی که هک شده را به عنوان صرافی انتخاب نخواهند کرد.

تریدرهای آمریکایی عاشق صرافی‌ ارز دیجیتال غیرمتمرکز هستند

59 درصد از تریدرهای آمریکایی اولیت اولشان در انتخاب صرافی ارز دیجیتال ، غیرمتمرکز بودن آن است. این میزان در هیچ کشوری وجود ندارد. در مورد استراتژی ترید نیز طبق تحقیقات هیچ‌یک از تریدرهای آمریکایی در اسکالپ ترید نمی‌کنند. نیمی از آنها ترید میان مدت را می‌پسندند.

تریدرهای روسی به معاملات OTC علاقه‌ای ندارند

تریدرهای روسی، بیشتر از هر کشور دیگری علاقه دارند که تنها در یک صرافی ارز دیجیتال کار کنند(27 درصد از آنها). 23 درصد از آنها به صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز علاقه دارند و 60 درصد از آنها تنوع جفت‌ارزها را اولیت مهمی می‌دانند. 64 درصد از روس‌ها بر روی آلت‌کوین‌ها ترید می‌کنند. علاقه روس‌ها به آلت‌کوین‌ها بیشتر از هر کشور دیگری می‌باشد. همچنین در مورد روسیه آمار جالب دیگری وجود دارد که بیشتر تریدر خانم در جهان را دارد. 12 درصد از تریدرهای روسی زن بوده که در بین 74 کشور مورد مطالعه، بیشترین تریدر زن را دارد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط