اتریوم در مقابل اتریوم؛ رقیب جدی اتریوم 2 را بشناسید

بلاکچین اتریوم 2

در این نوشته به گزارش u.today به بررسی وضعیت ارز دیجیتال اتریوم پس از هاردفورک جدید آن می‌پردازیم. محققان از ایجاد رقابتی بین اتریوم -1 و ETH-2 خبر داده‌اند.

مفهوم Killer app معمولا به استارپ‌هایی اطلاق می‌شود که رئیس آن به دنبال جذب سرمایه‌گذار است. اخیرا، یک تحلیل‌گر بلاکچین فاش کرده که چه چیزی باعث نابودی ETH-2 خواهد شد.

لوکاس نوزی، مدیر تحقیقات فناوری در مرکز تحقیقات دارایی‌های دیجیتال، برای ETH-2 یک رقیب غیرمنتظره توصیف کرده است.

اتریوم در مقابل اتریوم

آقای نوزی معتقد است که ETH-1 که هاردفورکی از شبکه اتریوم است (اتریوم فعلی) برای ETH-2 از هر رقیب دیگری خطرناک‌تر است.

ارز دیجیتال اتریوم -1 و اتریوم -2

مردم رقیب اصلی ETH-2 را از میان دیگر سیستم‌عامل‌ها و شبکه‌ها درنظر می‌گیرند.

در واقع به احتمال زیاد رقیب اصلی ETH-2 ، هاردفورک اجتناب‌ناپذیر ارز دیجیتال اتریوم خواهد بود که وضعیت فعلی خود مبنی بر “اثبات کار” را حفظ خواهد کرد. این اتریوم‌ از مدیریت رهبری سابق خود جدا خواهد شد و به بهبود عملکرد ETH-1 برای حل مسائل پیش‌روی خود متمرکز خواهد شد.

به عبارتی دیگر، یک هادرفورک فرضی برای شبکه اتریوم، که مبنای آن بر اثبات کار باشد، که همان مبنای ارز دیجیتال اتریوم فعلی است اما برای مسائل ادغام‌پذیری به‌دنبال راه‌حل‌های دیگر باشد، به نظر موثرتر از این است که ETH-2 بوجود بیاید و مبنای آن بر اساس اثبات سهام باشد.

ابتدا تمرکززدایی سپس فناوری

آقای نوزی همچنین بینشی در مورد فلسفه پیشرفت تکنولوژی ارائه داد. او گفت که ارائه فناوری نوین و سطح بالا بسیار دشوارتر از ساختن آن به عنوان یک مفهوم قابل لمس است.

باوجود اینکه روی کاغذ همه‌چیز امیدوارکننده است، با این‌حال پیشبرد فناوری کار دشواری است.

بنا به گفته او، تمرکززدایی و توزیع عادلانه از پیشرفت فناوری بلاکچین مهم‌تر است.

برخی منتقدین به نظر او اظهار داشتند که موارد مدنظر او در شبکه اتریوم‌ کلاسیک وجود دارد. با این‌حال این بلاکچین در معرض حملات خطرناک قرار دارد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط