تحلیل قیمت اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت اتریوم

شب گذشته شاهد افت سهمگین قیمت ارزهای دیجیتال بودیم. در این مطلب به تحلیل قیمت برترین آلت کوین بازار یعنی اتریوم در جفت معاملاتی ETHBTC می‌پردازیم.

تحلیل قیمت اتریوم

در نمودار بالا، چارت چهار ساعته ارز دیجیتال اتریوم در جفت معاملاتی ETHBTC را مشاهده می‌نمایید. قیمت در هفته گذشته و پیش از آغاز روند صعودی بیت کوین توانسته بود رشد خوبی را ثبت نماید. اما همانطور که در تحلیل قبلی اتریوم هشدار داده شده بود، مقاومت سرسخت 0.0188 بیت کوینی مانع ادامه رشد اتریوم شد. با عدم موفقیت اتر در شکستن این مقاومت، قیمت فورا افت کرد و حتی برای لحظاتی به قیمت 0.0170 بیت کوینی رسید.

در لحظه نگارش این تحلیل، اتر در حال معامله روی قیمت 0.01755 بیت کوینی است. احتمال اینکه قیمت بتواند تا محدوده 0.0177 بیت کوینی بالا بیاید، زیاد است. اما این صرفا یک پولبک خواهد بود و روند نزولی ادامه خواهد داشت. سطوح فیبوناچی نیز مقاومت ترسیم شده را تایید می‌کند. در واقع این ناحیه مقاومتی دقیقا بیت سطوح اصلاحی 50 درصد و 61 درصد قرار گرفته است.

در سناریوی نزولی که البته احتمال آن بیشتر است، قیمت پس از لمس 0.0177 بیت کوین روند نزولی را از سر می‌گیرد و احتمالا تا حدود قیمت 0.0163 بیت کوینی نیز پایین خواهد آمد. اما حمایت 0.0163 بیت کوینی بسیار محکم تر از آن است که قیمت بتواند آن را به راحتی در هم شکند. حداقل انتظار می‌رود که شاهد یک نوسان کوچک پس از رسیدن قیمت به این محدوده باشیم.

در سناریوی صعودی که احتمال بسیار کمی دارد، قیمت اتریوم پس از رد کردن مقاومت 0.0177 بیت کوینی، درگیر مقاومت 0.0184 بیت کوینی خود خواهد شد و باید در شکستن این مقاومت نیز قدرتمند عمل کند. در این حالت است که می‌توان مدعی شد که اتریوم در یک روند صعودی قرار گرفته است.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت اتریوم است و توصیه‌ای به خرید یا فروش نیست.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی با بیش از 50 درصد سود ظرف یک ماه گذشته
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

آموزش رایگان تحلیل فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط