تحلیل قیمت اتریوم : آیا فصل آلت کوین فرارسیده است؟

تحلیل قیمت اتریوم

برخی از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای اخیر مدعی شده اند که فصل آلت کوین ها بسیار نزدیک است. در این مطلب به ارائه تحلیل قیمت اتریوم برترین آلت کوین بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت اتریوم

فصل آلت کوین ها به معنای رشد نسبت قیمت آلت کوین ها به بیت کوین است. در همین راستا، در این مطلب چارت جفت معاملاتی ETHBTC مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نمودار بالا، چارت روزانه این جفت ارز را مشاهده می‌نمایید. همانطور که مشخص است، هیچ سیگنالی مبنی بر آغاز فصل آلت کوین را نمی‌توان از این چارت استخراج کرد. قیمت در یک روند نزولی است و خطوط میانگین متحرک 50، 100 و 200 روزه وضعیتی کاملا نزولی را نشان می‌دهند.

برای شروع به رشد بزرگ، اتریوم نیاز به شکستن قیمت 0.0188 بیت کوین در ابتدا و سپس 0.0245 بیت کوین را دارد. مقاومت 0.0245 بیت کوینی یک مقاومت افقی فوق العاده مهم و قوی است. در صورتی که در طول چند ماه آینده، اتریوم موفق به شکستن این خط شود، احتمالا ما شاهد رشد بزرگی در نسبت قیمت اتریوم به قیمت بیت کوین خواهیم بود.

اما در تایم فریم های پایین، داستان متفاوت است. لطفا به چارت 30 دقیقه‌ای ETHBTC نگاهی بیندازید:

تحلیل قیمت اتریوم آلت کوین

همانطور که مشاهده می‌نمایید، قیمت پس از رشد اوایل هفته پیش وارد فاز اصلاحی شد. اما این فاز اصلاحی به زیبایی در غالب یک الگوی فالینگ وج صورت گرفت. در نهایت با تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس، قیمت توانست سقف فالینگ وج را بشکند. در حال حاضر قیمت در حال تکمیل پول‌بک به سقف فالینگ وج است. از طرفی، قیمت دقیقا از سطح فیبوی اصلاحی 61 درصد برگشته است. همه چیز در چارت 30 دقیقه‌ای عالی به نظر می‌رسد.

اولین مقاومت پیش روی این جفت معاملاتی، قیمت 0.0188 بیت کوین است. در صورت شکسته شدن این مقاومت (که البته بسیار سنگین است) می‌توان به ادامه رشد این آلت کوین امیدوار بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت اتریوم است و توصیه‌ای به خرید یا فروش نیست.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط