شکایت از صرافی ارز دیجیتال بیت مکس BitMex

صرافی ارز دیجیتال BitMex

مدیرعامل صرافی بیت مکس BitMex که یکی از محبوبترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا است، به اتهام سرکوب سرمایه‌گذاران اولیه که در تاسیس این صرافی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، مورد دادخواست قرار گرفت.

فرانک آماتو و RGB و LTD، ادعا کردند جز اولین سرمایه‌گذاران در صرافی ارز دیجیتال BitMex بوده‌اند. آنها گفته‌اند در سال 2015 حدود 30 هزار دلار روی این صرافی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. آنها مدعی شده‌اند که در سال 2015 قرار بود سرمایه‌گذاری 30 هزار دلاری آنها بعدا به دارایی تبدیل شود. این دارایی در حال حاضر 50 میلیون دلار ارزش دارد، که این صرافی قرار بین آنها را نادیده گرفته است.

این دادخواست در تاریخ چهارم دسامبر در دادگاه عالی ایالت کالیفرنیا در سان‌فرانسیسکو تنظیم شده است. اما صرافی ارز دیجیتال‌ BitMex هنوز پاسخی به این دادخواست ارائه نکرده است.

آماتو و RGB درخواست بازگشت سرمایه خود را دارند. آنها علاوه‌بر ارزش روز دارایی خود که 50 میلیون دلار است، 250 میلیون دلار هم به‌عنوان خسارت از این صرافی درخواست کرده‌اند.

تا این لحظه صرافی BitMex پاسخ رسمی برای تایید یا انکار این اتهامات ارائه نداده است.

بررسی وقایع صرافی بیت مکس در سال 2019

صرافی بیت مکس

در سال 2019، صرافی ارز دیجیتال BitMex برای تنظیم مقررات خود بسیار تحت فشار قرار گرفته بود. ابتدای امسال، دولت ایالات متحده تحقیقات گسترده‌ای روی این صرافی ارز دیجیتال‌ انجام داد. این تحقیقات به دنبال انتشار شایعاتی در مورد اجازه این صرافی به تریدرهای امریکایی برای انجام معامله در این صرافی صورت گرفته بود. در آن زمان، انجام معامله ارز دیجیتال در امریکا ممنوع بود.

این اتفاق موجب کاهش درآمدهای این صرافی شده بود اما با رفع اتهام مطرح شده، تراز مالی این صرافی مجددا بهبود یافت.

اخیرا این شرکت اشتباه کوچکی انجام داده بود که طی آن هنگام ارسال ایمیل به‌روزرسانی، ایمیل برخی کاربران فاش شده بود.

باید دید این صرافی به اتهام جدیدی که علیه آنها مطرح شده چه پاسخی خواهند داد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط