آیا آیفون 12 قابلیت‌های بلاکچینی را به همراه خواهد داشت؟

آیفون اپل و بلاکچین و ارز دیجیتال

علاقه‌مندان به حوزه فناوری هر ساله با معرفی سری جدید گوشی‌های آیفون با قابلیت‌های جدید شگفت زده می‌شوند. آیفون 12 پرو نیز انتظار می‌رود که در سپتامبر 2020 (شهریور 99) معرفی شود. برخی از وبسایت‌های این حوزه خبر از وجود قابلیت‌های بلاکچین و ارز دیجیتال در گوشی جدید اپل داده اند.

سوال بزرگ این است که آیا اپل بالاخره از قابلیت‌های بلاکچین و ارز دیجیتال بهره خواهد برد؟ در ساده‌ترین حالت، آیفون می‌تواند همانند سامسونگ دارای کیف پول ارز دیجیتال داخلی باشد که در این صورت می‌توان گفت که مسیر آیفون به سمت ارزهای دیجیتال و بلاکچین باز شده است.

اپل همواره به داشتن امنیت بالا و تلاش برای حفظ حریم خصوصی کاربران خود مشهور بوده است. در صورت استفاده گوشی‌های این کمپانی از بلاکچین نیز بر این امنیت می‌تواند افزوده شود. اما ظاهرا بالاخره اپل با معرفی آیفون 12، پا به دنیای کریپتو خواهد گذاشت.

قابلیت Crypto Kit در آیفون

قابلیت Crypto Kit اپل که یک ویژگی داخلی است، وظیفه نگهداری رمزها را روی یک حافظه سخت‌افزاری را بر عهده دارد. این ویژگی از رمزنگاری سطح بالا برخوردار است و با برنامه‌ها یکپارچه است.

این قابلیت می‌تواند از قدرت بلاکچین و کریپتوگرافی بهره بگیرد. قابلیتی که در حال حاضر گوشی‌های کمپانی سامسونگ که رقیب اصلی اپل در بازار گوشی‌های هوشمند است از آن بهره می‌برند. گوشی Galaxy S10 اولین گوشی غول تکنولوژی کره‌ای بود که با ارزهای دیجیتال و بلاکچین یکپارچه بود و توانست مورد تحسین افراد فعال در این حوزه قرار بگیرد. کمپانی تایوانی HTC نیز مدت‌ها است که از بلاکچین بهره می‌برد و حتی قبلا یک گوشی کاملا مبتنی بر بلاکچین نیز روانه بازار کرده بود.

شایعاتی وجود دارد که گوشی جدید اپل iPhone 12، 4 ویژگی جدید را به همراه خواهد داشت که یکی از آن‌ها وجود کیف پول سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال در داخل آن خواهد بود. بکارگیری بلاکچین و ارزهای دیجیتال توسط غول تکنولوژی دنیا می‌تواند نقطه عطفی برای جامعه ارزهای دیجیتال باشد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط