افزودن اختیار معامله بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME)

سرمایه گذاری بیت کوین

بورس کالای شیکاگو یا CME از امروز ابزار اختیار معامله بیت کوین را به معاملات آتی بیت کوین اضافه خواهد کرد. این تصمیم در پی افزایش محبوبیت این دارایی دیجیتال اتخاذ شده است. جی‌پی مورگان تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال معتقد است که افزودن محصول جدید در معاملات آتی بیت کوین ، مورد توجه سرمایه‌گذاران بزرگ و سرمایه‌گذاران سازمانی قرار خواهد گرفت.

بورس کالای شیکاگو اعلام کرد که ابزار اختیار معامله بیت کوین‌ از امروز قابل استفاده است. این نهاد اظهار داشته است که انتشار محصول جدید بنابر تقاضای مشتریانش بوده است.

اختیار معامله بیت کوین

اختیار معامله یا آپشن (Option)، قراردادی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا دارایی موردنظر خود را در تاریخ معینی بخرند یا به فروش برسانند. Bakkt این ابزار معاملاتی را در دسامبر سال گذشته در دسترس مشتریان خود قرار داد. اما از امروز بورس کالای شیکاگو یا CME نیز این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

از آنجایی که CME و Bakkt دو نهاد قانونی هستند که از معامله ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، افزودن  ابزار جدید معاملاتی در آنها را می‌توان نشانه‌ای از رشد مقبولیت بازار ارزهای دیجیتال در بین مردم دانست.

معاملات آتی بیت کوین و اختیار معامله بیت کوین

بررسی تاثیر اختیار معامله بیت کوین بر قیمت بیت کوین

تاثیر احتمالی اختیار معامله بیت کوین‌‌ در بازار ارزهای دیجیتال مشخص نیست. هرچند افزودن این ابزار معاملاتی برای سرمایه‌گذاران سازمانی فرصت مناسبی به‌منظور ورود به بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد (تاثیر مثبت) اما از طرف دیگر این ابزار بر روی معاملات واقعی آن تاثیر منفی خواهد گذاشت. برای تشریح علت این اثرگذاری منفی بایستی به گذشته بازار نگاه کنیم. گفته می‌شود که ظاهرا کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC برای خاتمه دادن به افزایش شدید قیمت در سال 2017، ابزار معاملات آتی این ارز دیجیتال را در بورس کالای شیکاگو ایجاد کرد. انتشار خبر ایجاد این ابزار معاملاتی باعث خروج سرمایه از بازار معاملات واقعی و سرازیر شدن آن به بازار معاملات آتی شد. تحلیلگران بسیاری بر این باورند که محبوبیت معاملات آتی بیت کوین‌ و همچنین اختیار معامله بیت کوین(آپشن) تاثیر مثبت مورد انتظار هاوینگ بیت کوین را کاهش خواهد داد؛ زیرا معامله‌گران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال، به جای دارایی واقعی بیت کوین، معامله مشتقات آن را انتخاب خواهند کرد ( مثل اختیار معامله و معاملات آتی).

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط