آزمایش اپلیکشن موبایل ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین توسط بانک مرکزی چین

اپلیکشن موبایل ارز دیجیتال چین و پرداخت الکترونیک

طبق گزارش‌ها، بانک کشاورزی چین یک اپلیکیشن موبایل آزمایشی را برای ارز دیجیتال و سیستم پرداخت الکترونیک راه اندازی کرده است.

  • ترس در بین شهروندان چینی به دلیل شیوع ویروس ترونا از طریق انتقال پول با اسکناس‌های کاغذی شایع شده است.
  • برنامه بلاکچین دیجیتال، سایر پروژه‌های بلاکچین، مانند یک پلتفرم قرارداد هوشمند را در خود جای می دهد.

تلاش چین برای راه اندازی اپلیکیشن ارز دیجیتال خود

این اپلیکیشن امکان تبدیل از (Renminbi (RMB به ارز دیجیتال با نسبت 1: 1 را فراهم می کند. متیو گراهام، مدیر عامل سرمایه‌ی سینو گلوبال در طی یک توئیت اعلام کرده که اپلیکیشن DCEP برای کاربران “لیست سفید” بانک کشاورزی چین (ABC) از شهرای شنژن، شیونگان، چنگدو و سوژو طراحی شده است. ظاهراً این برنامه‌ی تحت موبایل امکان ایجاد پیوند با سایر کیف پول‌های دیجیتال را نیز فراهم می آورد.

ترس از پول نقد به دلیل شیوع کووید-۱۹

براساس گزارشی از SCMP، جستجوی آنلاین کلمه “virus” و “cash” در چین بسیار زیاد است. در یک مورد، اخیراً مردی از جیانگ سو سعی کردiه تا پول نقد را در مایکروویو ضد عفونی کند و کل آن را به آتش کشیده است. دولت به دلیل احتمال شیوع ویروس از طریق پول نقد، به شدت با آن مخالفت کرده و گفته است که در هنگام حساب و کتاب و پرداخت از ضدعفونی لیزری استفاده شود.

در حال حاضر، حدود 85-90٪ از پرداخت‌های چینی به صورت دیجیتالی از طریق علی‌پی یا وی‌چت انجام می‌شود. با این حال، این ارزها قابل تعامل نیستند و نسخه دیجیتال ارز فیات از این امر بهره خواهد برد. مولی، یک محقق و نویسنده بلاکچین چینی که برای مجله بیت کوین می‌نویسد در ماه فوریه خاطر نشان کرده بود که:

ارز دیجیتال و پرداخت الکترونیک، همان ارز فیات است و قوانین نامحدود دارد، به این معنی که شما نمی‌توانید از پذیرش ارز دیجیتال و پرداخت الکترونیک امتناع ورزید. اکنون طبیعی است که برخی از پلتفرم‌های تجارت در صورت کار با علی‌پی، از پذیرش پرداخت با وی‌چت خودداری کنند یا بالعکس و همچنین معاملات ارز دیجیتال و پرداخت الکترونیکی می توانند هنگامی انجام شود که فرستنده و گیرنده آفلاین باشند.

پراخت از طریق وی چت

وی همچنین خاطر نشان كرده كه در گذشته اپیدمی سارس در چین باعث افزایش پرداخت دیجیتالی شده بوده چراکه مردم در مقابل پول نقد در این كشور مقاومت كردند که این باعث راه اندازی سیستم پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری شد.

اپلیکیشن مبتنی بر ارز دیجیتال و بلاکچین چین

شبکه خدمات بلاکچین (BSN)، یک پلتفرم بلاکچین است که با همکاری آژانس‌های ملی در چین ساخته شده و چهارشنبه 25 آوریل، وارد مرحله تجارت جهانی خواهد شد. ادغام بین ارز دیجیتال و BSN امکان ایجاد یک پلتفرم برای توسعه متن باز برنامه‌های مبتنی بر بلاکچین را فراهم می‌کند.

چارلز ادواردز، بنیانگذار شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Capriole، در توئیتی گفته:

BSN در اصل این یک ارز دیجیتال کنترل شده است که هدف نهایی آن داشتن مجموعه برنامه هایی مانند اتریوم و همچنین نظارت کامل چین بر کلیه معاملات است.

لیست سفید شبکه BSN قصد دارد پشتیبانی از مجوزها و شبکه های عمومی بلاکچین مانند هایپر لجر فابریک، اتریوم، EOS و XiderChain مبتنی بر Baidu را گسترش دهد. این یک راه مقرون به صرفه برای توسعه دهندگان به منظور ایجاد اپلیکیشن های مالی و سایر برنامه های مبتنی بر بلاکچین و ارز دیجیتال چین در شبکه را ارائه می دهد.

0
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط