افزایش استقرار بلاکچین در چین با تشدید شیوع ویروس کرونا

بلاکچین و ویروس کرونا

با تشدید شیوع ویروس کرونا ، چین برای مدیریت داده‌های پزشکی، پیگیری عرضه مواد پیشگیری از ویروس و مشاوره با ملت، به فناوری بلاکچین روی آورده است.

خبرنامه داخلی People Daily Online در تاریخ 17 فوریه گزارش کرد که در دو هفته اول ماه فوریه، چین حدود 20 برنامه کاربردی مبتنی بر بلاکچین را برای کمک به مبارزه با شیوع ویروس کرونا طراحی کرده است. از آنجایی که اکثر مردم از این ماه به مشاغل خود بازمیگردند، از این برنامه‌ها برای مدیریت داده‌های شهروندان استفاده میشود.

استفاده از فناوری بلاکچین برای امنیت داده‌های پزشکی

مقامات داخلی خاطرنشان كردند كه بلاکچین به آنها اجازه می‌دهد تا اطلاعات جمع آوری شده را به طور مؤثر، ردیابی و ایمن كنند. بنابراین، شهر شیان که مرکز استان شانشی است، این فناوری را در جهت مشاوره و غربالگری آنلاین و همچنین مدیریت ایمن سوابق بهداشتی، به کار می‌گیرد. در شهر هانگژو، شرکت فناوری Vastchain Technology، یک برنامه مبتنی بر اپلیکیشن وی‌چت با نام Access Pass را تهیه کرده است. این برنامه یک کد QR تولید می‌کند که ساکنین می توانند از آن برای ورود به شهرک‌های محافظت شده استفاده کنند.

با همکاری کمیسیون بهداشت استان ژجیانگ و واحد اقتصاد و فناوری اطلاعات، پلتفرم پرداخت آنلاین و تلفن همراه علی‌پی، پلتفرمی را معرفی کرده که به سازمان های خیریه، امکان همکاری موثرتر و شفاف‌تر را می‌دهد.

این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد که تخصیص و اهدای منابع امدادی را ردیابی کرده و همچنین امکان بررسی و ضبط و پیگیری زنجیره‌های تامین و تقاضای نیازهای پزشکی را فراهم میکند.

تأثیر ویروس کرونا بر کسب و کارها

ویروس کرونا روند طبیعی زندگی و کارها در آسیا را به خطر انداخته و تعدادی از همایش‌های مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین را به تعویق انداخته است. استارتاپ حواله مبتنی بر بلاکچین مستقر در شهر هنگ کنگ به نام Bitspark نیز به طور ناگهانی از تعطیلی شرکت خود خبر داد. این تعطیلی به همراه شیوع ویروس کرونا در چین و اعتراضات ضد دولتی در هنگ کنگ، جایی که دفتر مرکزی این شرکت در آن واقع شده، صورت گرفته است.

شرکت های ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال مانند Bitmail  و MicroBT و Canaan نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا ، در وب سایت‌های خود از تأخیر در ارائه خدمات پس از فروش خود خبر دادند.

همانطور که سایت خبری کوین تلگراف در اوایل ماه فوریه گزارش کرده بود، شرکت های بیمه در چین نیز از تکنولوژی بلاکچین برای مدیریت مسائل مربوط به شیوع ویروس کرونا استفاده میکنند. بنابراین، پلتفرم کمک‌های متقابل آنلاین Xiang Hu Bao نیز ویروس کرونا را به لیست بیماری‌های واجد شرایط پرداخت در حدود 14300 دلار (100000 یوان) برای حداکثر یکبار، اضافه کرده است.

شرکت بیمه Blue Cross، متعلق به Bank of East Asia نیز به کاهش اثرات بروکراتیک شیوع ویروس کرونا کمک میکند.

علاوه بر این، گزارش شده که چین برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا، اسکناس‌های بانکی استفاده شده را قرنطینه کرده است.

0
برچسب‌ها:
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط